Su orucu gün içerisinde bol miktar da su ve sıvı tüketmenizi sağlayan bir diyet türüdür. Yapılan araştırmalara göre su içildiği zaman vücut ayrıca kalori yakıyor. Bu durum da daha hızlı bir şekilde kilo verilmesini sağlar. Günlük hayatta ihmal edilen su tüketimi bu diyet sayesinde giderilebilir. Su tüketilmesi sonucunda böbrekler daha fazla çalışıyor ve vücut bulunan toksinleri de kısa sürede atmış oluyor. Yeterli su miktarı alındığı zaman vücudunuz da günlük rutinlere geri dönmüş olacaktır. Eklemleri ve omurgayı korumaya yardımcı olan su kan basıncını da dengeler. Böylelikle vücut sıcaklığı da dengelenmiş olur.

Su Diyeti Nedir? Su diyeti listesi gibi yeterli bilgiyi almanız da fayda var.

Video: 10 Gün Su Orucu Tuttum | Şifa Orucu | Açlık Orucu | Nedir Nasıl Tutulur | Faydaları ve Zararları

Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Vücutta detoks etkisi yaratan ve kalori yakılmasını da hızlandıran su diyeti günlük hayatta en az 2-2,5 litre su tüketilmesi sonucunda uygulanmaktadır. Su tokluk hissi vererek daha geç acıkmanızı sağlar. Kan basıncınızın düşmemesi için gerekli besin tüketiminin de önüne geçmek gerekir.

NE? NASIL?  Tırnak batması nasıl oluşur? Tedavi yöntemleri nelerdir?

Su diyeti her ne kadar sıvı tüketilmesine yönelik bir diyet de olsa doktorlar çok fazla sıvı tüketilmesinin zararlı olduğunu söyler. Bu nedenle mutlaka yanında gıdalar da yenilmesi gerekir. Kısa süreli bir şekilde uygulanması gereken su diyeti sabah kalktığınız zaman su içmekler birlikte başlar. Bir bardak limonlu su içmek içerdiği c vitamini sayesinde kalp ve damar hastalığından korur. Kilo alımını da azaltarak form da kalmanızı sağlar. Doktor eşliğinde su diyeti listesi yapmak gerekir.

  • Kahvaltı da 1 bardak taze sıkılmış portakal suyu ve çilek tüketmek gerekir.
  • Ara öğün olarak taze zencefil ve bitki çayı tüketilebilir.
  • Öğlen 2 bardak su ve sebze çorbası ile birlikte salata
  • Ara öğünler de meyve yenilebilir.
  • Akşam 2 bardak su, sebze çorbası, yoğurt tüketmek gerekir.

Beslenme programınıza uymanız dahilinde kısa sürede kilo vermeye başlayabilirsiniz. Ancak mutlaka eliniz de bir örnek program olmalı ve buna göre gitmeniz gerekir. Su diyeti gibi çeşitli daha birçok diyet doktor eşliğinde yapılmalıdır. Gerekli tahliller yapıldıktan sonra eğer vücudunuz bu duruma engel değilse bu gibi diyetleri yapabilirsiniz.

NE? NASIL?  Sağlıklı bir sindirim için Modern Mayr metodu nedir?

Video: Su Diyeti Yaparak 15 Günde 12 Kilo Vermek

Su Diyeti Zararları

Sadece sıvı tüketimi yapmak her ne kadar vücudunuzun ihtiyacı olan sıvı dengesini sağlasa da bu durum vücudunuza fayda sağlamaz. Belli bir süreçten sonra mutlaka vücuda gıda takviyesi de yapmak gerekir. Su diyeti sadece maksimum 5 gün yapılabilecek bir şeydir. 5 günün sonunda bu diyet bırakılmalıdır. Böbrekler için yeterli su miktarı sağlansa da bir süre sonra gut hastalığı ve böbrek yetersizliği gibi çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu nedenle eğer herhangi bir hastalığınız varsa mutlaka su diyetinden uzak durmalısınız.