Günümüzde erkekler için problem olan durumlardan birisi de sertleşme bozukluğu konusudur.  Sağlıklı olmak her insanın temel amacıdır. Sağlığın büyük ya da küçük elden gitmesi tüm insanlar için hayatı daha kötü hale getirecektir. Sağlıklı olmak adına ve hayattan zevk almak adıma da birçok insan dikkatli olur. İnsanlar için dünyada önemli olan durumlardan birisi de sağlıklı bir şekilde birliktelik yapabilmektir.

Bu konuda daha fazla endişeli olan taraf ise erkekler olmaktadır. Erkeklere endişe veren durum ise sertleşme problemidir. Bu problem genç ya da yaşlı birçok erkek de var olan bir sorundur. Bu durum bir sağlık problemi olmaktadır ve çeşitli sağlık uzmanları tarafından yapılacak olan müdahaleler ile bu durum kontrol altına alınabilir.

Sertleşme Bozukluğu Nedir?

Sertleşme bozukluğu erkekler de görülen bir durum olmaktadır. Sertleşme problemi öz olarak erkeklerin penislerinde görülen ve yineleyici bir biçimde olan bir durumdur. Sertleşme bozukluğu birliktelik esnasında penisin sertleşememesi ya da birliktelik boyunca sertleşme durumunun sürdürülememesi durumudur. Sertleşme durumu sağlık problemi olabileceği gibi psikolojik bir problem de olabilir. Yani belirli durumlarda görülebilir. Örneğin mastürbasyon sırasında sertleşme problemi yaşamayan erkek cinsel birliktelik esnasında bu sorunu yaşayabilir. Ayrıca farklı partnerlerde farklı durumlarda görülebilir.

NE? NASIL?  Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri!

Video: Sertleşme Bozukluğu-1 Tanımı? Bende Sertleşme Bozukluğu Var mı?

Sertleşme Bozukluğu Hangi Yaşlarda Görülür?

Sertleşme problemi uzmanlar tarafından iki şekilde ele alınır. Bunlar sağlık problemi ve psikolojik problem olmaktadır. Sertleşme problemi her yaşta görülebilen bir durum olmaktadır. Ancak 40 yaşlarından sonra daha sık görülür. Burada vücudun fiziki durumu önemlidir. Genç yaşlarda görülen sertleşme problemi ise psikolojik olmaktadır.

Sertleşme Bozukluğu Temel Sebepleri?

Sertleşme bozukluğu psikolojik bir etken olarak başlar ve fiziki durum ise zaman içinde buna ayak uydurur.

Sertleşme bozukluğuna neden olan fiziksel nedenler arasında;

  • Damar tıkanıklığı
  • Alkol
  • Hormonal nedenler
  • Nörolojik nedenler yer alır.

Fiziki ve psikolojik olarak başlayan sertleşememe kaygısı birbirlerini destekler. Bu konuda uzman görüşü ve müdahalesi aciliyet gerektirir.

İzleyin: Sertleşme bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Sertleşme Bozukluğu Giderilme Yöntemleri?

Her sağlık probleminde olduğu gibi sertleşme bozukluğu probleminin de tedavi yöntemleri vardır. Bu yöntemler ise uzman gözetiminde uygulanması gereken yöntemlerdir. Sertleşme probleminde uygulanan tıbbi tedaviler arasında ilk sırada ağızdan alınan ilaç tedavisi olmaktadır. Doktorların uygun gördüğü ilaçlar kullanılır.

NE? NASIL?  Doğum sonrası vücudumuzda neler oluyor?

Bu tedavi yöntemi olumlu sonuçlar vermez ise cerrahi müdahale yapılır. Cerrahi müdahale ile penise protez takılır. Önemli olarak görülen ve en fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi de ED1000 tedavisi olmaktadır. ED1000 tedavisinde ilk olarak yapılması gereken her anlamda çok detaylı bir analizdir. ED1000 tedavisi iki ayaklı olarak aynı anda devam eden bir tedavi yöntemidir.

Yani psikolojik olarak yapılan analizler eşiğinde aynı anda da örneğin damardan kan alınır ya da penise tıbbi tedavi uygulanır. ED1000 tedavisi ile sertleşme bozukluğu ciddi oranda düzeltilir. Sertleşme problemi sonuç olarak alanında uzman olan kişiler ile bir süreç içerisinde giderilir.

Video: Sertleşme Bozukluğu-2 Nedenleri?

Makale içeriği tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Makalede tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.