Neden mi kilo veremiyorsunuz? 3 maddede açıkladık bu yazı tam olarak sizlere göre. Kilo vermek çoğu zaman zordur ve bazen insanlar diyet yapabilir, egzersiz yapabilir kalorilerini takip edebilir ve her şeyi doğru yapabilir fakat bu noktada kilo verilmeyebilir. Kilo vermenin önüne engel olan görmezden geldiğiniz 3 farklı neden bulunuyor. Bunlar,

  • Yakılan kaloriyi geri almak.
  • Sadece egzersize güvenmek.
  • Yanlış türde egzersiz yapmak.

Bu üç neden kilo vermede en büyük engeller arasında olabilir. Hızlı kilo verme yöntemleri, yanlış diyetler ile beraber genel olarak doğru şeyleri yaptığınızı düşünseniz de yapılan bazı hatalar, sonuç almanızı engelleyen ve istediğiniz kiloya ulaşamamanızın sebepleri olabilir.

Neden mi Kilo Veremiyorsunuz? 3 Maddede Açıkladık!

Neden mi Kilo Veremiyorsunuz? 3 Maddede Açıkladık!

Yakılan Kaloriyi Geri Almak

Egzersiz yaptığınız zaman fazladan kalori yakarsınız bu nedenle kilo verme denkleminde egzersiz çok önemlidir. Fakat birçok insan ne kadar yaktıklarını abartır ve hatta sonrasında aşırı yemek, aşırı içmek veya aşırı şımartmak için bugün çok egzersiz yaptım bahanesini kullanır. Kaç kez yemek yeme isteğiyle karşı karşıya kaldınız ve ‘’Bugün çalıştım bu sefer sorun değil’’ diye düşündüğünüzde aslında kendinize iyilik yapmıyor olabilirsiniz.

NE? NASIL?  Bağışıklık güçlendirmek için nasıl beslenilmeli?

Sadece Egzersize Güvenme

Egzersiz kilo vermenizde yardımcı olabilse de sadece egzersize güvenmek ve yeme düzeninize dikkat etmemek sorun yaratabilir. Zor kilo verenler için öneriler arasında bulunan egzersiz, tek başına kilo vermenize yardımcı olmaz ve eğer kilo vermek için sadece egzersize güveniyorsanız yanlış bir savaş veriyor olabilirsiniz. Egzersiz genel olarak kalori yakar fakat insanların düşündüğü kadar değil. Bu nedenle sadece egzersiz değil yeme düzenine de dikkat etmelisiniz.

Neden mi Kilo Veremiyorsunuz? 3 Maddede Açıkladık!

Neden mi Kilo Veremiyorsunuz? 3 Maddede Açıkladık!

Yanlış Türde Egzersiz Yapmak

Düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız sağlığınızı iyileştirmek için zaten çok önemli bir yer yapıyorsunuz demektir. Fakat konu kilo vermek için egzersiz yapmaya gelince, egzersizin çeşidi de oldukça önemlidir. Kilo verme yöntemleri arasında verilen tavsiyeler arasında gerçek şu ki, her türlü egzersiz kilo vermeye yardımcı olabilecek kalorileri de yakabilecektir fakat konu kilo vermeye gelince, mesele kalori yakmaktır. Birçok durumda kardiyo, kalori yakan kraldır ve kuvvet antrenmanı da kilo verme sırasında meydana gelen kas kaybı miktarını azaltmak gibi önemlidir.