Nasır Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasır Tedavisindeki Doğal Yöntemler! Nasır günümüzde fitness ile ilgilenen insanlarının sorunu olmakta. Tabii ki işçi ve emekçi kişilerin de böyle sorunları olabiliyor. Nasır, genellikle el bölgesinde, diz kapağı ve çevresinde oluşmaktadır. Ayrıca ayaklarda sıklıkla görülen bir sorundur. Nasır, sürtünme ve basınç gibi derinin kalınlaşması sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ayaklardaki nasırın genel olarak nedeni yanlış ayakkabı seçimi ve yürüme alışkanlıklarıdır. Peki nasır tedavisi nasıl yapılır?

Nasırlar ikiye ayrılırlar. İltihaplı ve iltihapsız olarak ikiye ayrılan nasırlar doğru şekilde tedavi edilerek iyileştirilebilir. Nasır tedavisinde çeşitli ilaç ve losyonlar kullanılabilir. Doğal ürünlerin de nasır tedavisinde etkili olduğu görülmekte. Öncelikle nasırın ortaya çıkışındaki etkeni bulup düzeltmek gereklidir. Örneğin ayaklarda oluşan nasırın oluşmasına genelde yanlış ayakkabı seçimidir. Ayakkabınızı daha doğru bir ayakkabı ile değiştirmeden tedaviye başlamanız önerilen bir çözüm değildir.

NE? NASIL?  Çocuklarda kusma ve bulantının nedenleri nedir? Nasıl önlenir?

Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır? Nasır Tedavisindeki Doğal Yöntemler!

Nasır Tedavisindeki Doğal Ürünler

Topuk Taşı: Ponza olarak da bilinmektedir. Topuk taşı nasırın iyileşmesinde kullanılan en etkili yöntemlerdendir. Nasırın etrafında bulunan ölü deriyi kaldırması ile birlikte nasır nedeniyle oluşan şiddetli ağrılardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Doğru bir tedavi için ılık suda bekletildikten sonra uygulanması önerilir. 5 dakika işlem yapıldıktan sonra Hint yağı ile bu bölge kapatılmalıdır. Hızlı bir çözüm için bu yöntem genellikle tercih edilmektedir.

Badem Yağı: Bulundurduğu E vitamini sayesinde cilt üzerinde oluşan sorunları gidermede etkilidir. Badem yağı nasır bölgesini yumuşatarak nasırın kaybolmasına yardımcı olur. Nasırın olduğu noktaya fazla bastırmadan masaj yaparak kullanılması temizlik konusunda yardımcı olur. Ayrıca bu bölgede nasır nedeniyle oluşan ağrıdan kurtulma konusunda da etkilidir.

Beyaz Sirke: Günde bir kez kullanmak yeterli olacaktır. Bir bardak suya, bardaktaki suyun1/3’ü kadar beyaz sirke konulmalıdır. Beyaz sirkenin içindeki asitler nasır bölgesindeki enfeksiyonu tedavi etmede büyük rol oynar. Özellikle nasırlı bölgeye beyaz sirke uyguladıktan sonra bir gün bekletip ardından ponza taşı ile temizlik yapmak nasırı daha hızlı bir şekilde tedavi etme konusunda size yardımcı olacaktır.

NE? NASIL?  İçli Köfte Eğitimi Salatalık İle İçli Köfte Nasıl Yapılır

Sarımsak: Yatmadan önce nasırlı bölgeye sarımsak sürülmeli ve sabaha kadar kurumaya bırakılmalıdır. Bu bölge sabah ılık su ile yıkanmalıdır. Nasır tedavisinde sarımsağın etkisi de büyüktür.