Karın Kaslarınızı Evde En Hızlı Nasıl Geliştirirsiniz? Karın kasları vücudunu geliştirenler ve estetik görünmesini isteyen kişiler için çok önemli bir bölgedir. Salgın sürecinde ise karın bölgesinden aldığımız kilolar oldukça rahatsız edici durumda. Fit görünmek için o kiloları kasa çevirmek çok önemli. Karın kasını yapmak için illa bir spor salonuna ihtiyacınız yok ama bir spor disiplinine sahip olmanız şart. Perki karın kaslarınızı evde en hızlı nasıl geliştirirsiniz? Karın kası en hızlı nasıl yapılır? Evde karın kası yapılır mı? İşte evinizde karın kası yapabilmeniz için size birkaç bilgi…

Karın Kaslarınızı Evde En Hızlı Nasıl Geliştirirsiniz?

Karın Kaslarınızı Geliştirmek İçin Egzersizler

Plank: Öncelikle kolay görünen ama çok zor bir hareket olan plank ile başlayalım. Yere yüz üstü uzanın. Daha sonra dirseklerinizi kırın ve dirseklerinizin köşesi yere değecek şekilde, ayak parmak uçlarınızda gövdenizi yukarı kaldırın. Bu şekilde 4-5 saniye bekledikten sonra vücudunuzu bırakıp tekrar kalkın. Bu harekette vücudun düz olması önemlidir. Plank yürüyüşü de yaparak hareket desteklenebilir. Farklı plank egzersizlerini aşağıdaki videodan kolayca öğrenebilirsiniz.

NE? NASIL?  Trabzonspor TFF Süper Kupayı Müzesine Götürdü!

Kuş/Köpek Egzersizi: Yerde iken bir kolunuzu öne ve çaprazdaki bacağınızı da geriye itmeniz gerekiyor ancak bu süreçte gövdenizi sabit tutmanız yani oynatmamanız gerekiyor. Bu hareketi tekrarlayarak karın kaslarını çalıştırabilirsiniz.

Bacak Kaldırma Hareketi: Öncelikle sert bir zemine sırt üstü uzanın. Ellerinizi mekik çekecekmiş gibi ensenizde kenetleyin. Daha sonra uzattığınız bacaklarınızı hiç kırmadan dümdüz bir şekilde yukarı kaldırın ve birkaç saniye bekleyin. Daha sonra bacaklarınızı yere indirin ve tekrar kaldırın.

Mekik: Mekik çekmek klasikleşmiş ve karın kasları için mükemmel  etki gösteren bir harekettir. Düz bir zemin üzerine sırt üstü uzanın. Dizlerinizi kırın ve ayak tabanlarınız yere basacak şekilde omuz hizasında açın. Ellerinizi ensenizde kenetleyin ve ayaklarınızı yerden ayırmadan kalkıp tekrar yatın.

Daha bir çok hareketi aşağıdaki videodan izleyerek yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi spor disiplini oldukça önemlidir. Yaptığınız işe inanmak gerekir. Hareketleri tekrarlamak gerekir ve disiplinden kopmadan devam ettirmek önemlidir. İşte sizler için hazırlanmış, karın kaslarını geliştirmek için uygulanan 18 egzersiz videosu. Dikkatli izleyerek ve uyarak evde karın kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

NE? NASIL?  Sağlıklı bir sindirim için Modern Mayr metodu nedir?