Hiçbir Şey Yemeden Ne Kadar Zayıflarsınız? Kilo vermek isteyenler, hiçbir şey yemeden zayıflayabilir mi diye merak eder. Hiçbir şey yemeden ne kadar zayıflarsınız hiç düşündünüz mü? Fazla kilolarından şikayetçi olanlar ne yazık ki gün içerisinde bir şey yemeden duramaz. Özellikle kilolu olan bay ve bayanlar için tatlı olmazsa olmazlarından biridir. Tüm bunlara hayır diyemediklerinden dolayı haliyle kilo vermeleri de daha zor bir hale dönüşmeye neden olabiliyor.

Kilo vermek isteyenlerin son dönemde en sık şekilde yapmış olduğu yöntemler arasında uzun sürfe aç kalmaya çalışmalarıdır. Uzun süreli aç kalmaya başladığınız zaman ilk etapta zorluk yaşamazsınız. Çünkü kaslarınızda depolanan glikojen enerji haline dönüşeceğinden dolayı açlık konusunda çok fazla zorluk yaşamanızı engelleyecektir. Fakat açlığı daha da uzun süreye yaymaya başladığınız zaman ise artık daha da zorlanacak ve konsantrasyon kaybı bile yaşamaya başlayacaksınız.

NE? NASIL?  Hamilelikte kızamıkçık enfeksiyonu nedir? Tedavisi nelerdir?

Hiçbir Şey Yemeden Ne Kadar Zayıflarsınız?

Aç Kalarak Kilo Vermek

Genelde kilo vermek için çabalayanlar aç kalarak kolayca kilo vereceklerini düşünür. Fakat aç kalarak kilo vermek ne yazık ki düşündüğünüz kadar çok kolay bir durum olmayacaktır. Eğer ki böyle bir yola başvurursanız hem sağlıksız hem de dengesiz bir şekilde kilo kaybının yaşanmasına zemin hazırlamış olursunuz.

Aç kalarak kilo vermeye çalıştığınız zaman şu tehlikelerle karşı karşıya kalmak zorunda kalırsınız:

  • Fiziksel yeteneklerinizde azalma görülür
  • Kanda ürik asit artışına neden olur
  • Kan basıncında azalma, şeker düşüklüğü
  • Böbreklerde kan akımı
  • Konsantrasyon kaybı

Bunlara maruz kalmamanız adına aç kalarak kesinlikle kilo vermemelisiniz. Aksi taktirde sağlığınızdan olursunuz.

Aç Kalarak Kilo Verilir Mi?

Sağlık açısından uzman diyetisyenlerin bile asla tavsiye etmemiş olduğu bir yol olduğunu söylememiz gerekir. Çünkü aç kaldığınız zaman aralığında ise kan şekeriniz düşecek ve ciddi sağlık problemlerine neden olacaktır.

NE? NASIL?  Bebeklerde kepçe kulak nasıl düzelir?

Aç kalarak ne kadar kilo verirsiniz sorusuna cevap olarak ise en fazla 2-3 kilo verirsiniz. Aç kalmanın aslında kilo verme konusunda çok yüksek sayılarda bir geri dönüş sağlamayacak olduğunu bilmelisiniz. Aç kalarak kilo verilir mi diyorsanız verseniz bile ne yazık ki çok fazla sağlıklı olmayacaktır.