Her Gün 1 Kaşık Her Derde Deva!

Günde 1 kaşık zeytinyağı birçok derde deva oluyor. Zeytinyağının vücudumuza olan faydalarını sizler için nenasıl.com ailesi olarak hazırladık. Sızma zeytinyağının vücudumuza faydaları nelerdir? Günde bir kaşık zeytinyağı nasıl faydalar sağlıyor?

Öncelikle zeytinyağı, çoğu kozmetik ürünlerinin ana maddesidir. Zeytinyağı doğal bir dezenfektan görevi görür, güçlü antibakteriyel özelliğe sahiptir. Cildinize birçok faydası olan zeytinyağı, cildinizde oluşan şişlik ve kızarıklığı azaltır. Aynı zamanda yüzünüzü nemlendirir.

Zeytinyağı kilo verdirir mi?

Zeytinyağı tarafından zengin olan bir Akdeniz diyeti kilo vermede oldukça etkilidir.

Beyin sağlığına iyi gelen yönleri nelerdir?

Düzenli bir zeytinyağı tüketimi ile beyin hücrelerinizde oluşan plakların temizliğine yardımcı olur. Beyinde oluşan plakların birikmesi sonucu Alzheimer hastalığına neden olabiliyor.

Kemik sağlığına nasıl faydaları vardır?

Zeytinyağının içindeki elementler, romatoid artritten noksan olanlara iyi gelebilir. Zeytinyağı, balık yağı ile birleşildiği takdirde daha çok fayda sağlar. Sızma zeytinyağının içinde bulunan maddeler, kavrama güçlüğünü ve eklem ağrısını iyileştirir.

NE? NASIL?  Serpil Örümcer'in son hali yürekleri sızlatıyor

 

Cilt hastalıklarına nasıl faydaları vardır?

Zeytinyağı ile balık yağı (omega-3 yağ asitlerine sahip besin) ile birleşildiği takdirde vücuttaki iltihabı azaltır. İltihaplanmanın sebep olduğu cilt hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir.

Sindirim sistemine ne gibi faydaları var?

Mide ülserine neden olan bazı bakteriler midemizde yaşarlar. Antibiyotiklere dirençli olan bazı bakterilerle zeytinyağının savaştığı kanıtlanmıştır. Uzmanların zeytinyağının günde 30 gram kullanılması, 14 gün gibi bir sürede zararlı bakterileri öldürebilir.

Kan şekerinde etkisi nedir?

Sızma zeytinyağı, kan şekerini düşürebilir! Vücudunuzu tip 2 diyabete karşı korur.

Diyabet riskini yüzde 40 oranında azaltabilir.

Her Gün 1 Kaşık Her Derde Deva!

Sızma zeytinyağı en az işlenmiş olandır. Sızma zeytinyağı doğal yöntemlerle çıkarılır ve fenolik antioksidanlar açısından da zengindir.

Daha birçok faydası bulunan zeytinyağı her derde deva…