Kilo vermek isteyenler haşlanmış brokoli suyu nasıl zayıflatır? Konusunu merak etmektedir. Brokoli, son derece faydalı bir besindir. Sağlık için tüketilmesi gerekli olan bu besinin faydalarından bir tanesi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Sağlık için yararlı olan bu besini tüketerek fazla kilolardan kurtulmak mümkün.

Haşlanmış Brokoli Suyu Nasıl Zayıflatır?

Haşlanmış brokoli, kilo vermede etkili olduğu kadar tüketimi mide sağlığı bakımından da son derece önemlidir. Uzmanların önerilerine bakıldığında da brokoli tüketmenin önemi anlaşılmaktadır. Brokoli suyu içmek insan sağlığına birçok fayda sağlar.

Haşlanmış brokoli suyu, metabolizma üzerinde büyük etkiye sahiptir. Metabolizmanın çok daha hızlı çalışmasına yardım eder. Hızlı çalışan metabolizmada kilo vermek çok daha kolay hale gelir.

  • Sindirim sistemini hızlandırarak kilo kaybını kolaylaştırır.
  • Boşaltım sistemini ve buna bağlı olarak kilo vermeyi hızlandırır.

İştah kapatıcı ve iştahı kırıcı etkisi vardır. Haşlanmış brokoli suyu içildikten sonra kişide yeme isteği ciddi oranda azalır. Bu nedenle; yemeklerden yarım saat önce içilmesi önerilir. Böylece iştah yarı yarıya kapanır.

Haşlanmış brokoli suyu, ödem ve şişkinliklerin giderilmesine de yardımcı olmaktadır. Sağladığı bu etkilerle kişilerin sağlıklı bir şeklide kilo vermesini kolaylaştırır.

İzleyin: Brokolinin Faydaları / Brokoli Suyu Neye İyi Gelir? | İbrahim Saraçoğlu

Haşlanmış Brokoli Suyu Hazırlanışı

Haşlanmış brokoli suyu son derece pratik bir şekilde hazırlanır. Öncelikle taze olmak kaydıyla yarım kilo brokoli dallarından ayrılır. Brokoli iyice yıkanır ve derin bir tencerenin içine konur. Tencerenin içine brokolileri geçecek seviyeye kadar su ilave edilir. Tencereye kaynamaya konulur. Kısık ateşte kaynatılması önerilir.

NE? NASIL?  Yulaf ezmesi ile nasıl formda kalınır?

Kaynadığı sürece brokolilerin kontrol edilmesi gerekir. Brokolilerin çok fazla kaynaması brokolilerin besin değerinin düşmesine neden olur. Bu da besinden alınacak yararı minimuma düşürür. Kaynama işleminin ardından brokoliler ılımaya bırakılır. Haşlanmış brokoli suyu hazırlandıktan sonra bir sürahi içine konulur ve gün içinde verilen ölçülerde tüketilir.

Haşlanmış Brokoli Suyu Ne Zaman İçilmeli?

Haşlanmış brokoli suyunun zayıflatıcı etkilerinden faydalanmak için belli zaman dilimlerinde tüketilmesi önemli. Kolay bir şekilde kilo verilmesi için her gün sabah saatlerinde içilmesi önerilir. Her gün olmak üzere 500 ml brokoli suyu içilebilir. Bu 500 ml haşlanmış brokoli suyu ikiye bölünebilir. Söz gelimi; bir kısmı günün sabah saatlerinde bir kısmı da akşam saatlerinde tüketilebilir.

Haşlanmış Brokoli Suyu Aç Karnına Mı Tüketilir?

Haşlanmış brokoli suyu sabah aç karnına tüketilmelidir. Su içildikten yarım saat sonra kahvaltı yapılabilir. Özellikle yemeklerden önce yani aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. Zira, tok karnına brokoli suyu içmek mide sorunlarına neden olabilir.

Gece yatmadan önce brokoli suyu içildikten sonra bir şey tüketilmemelidir. Zira, gece içilen brokoli suyu, kişi uykudayken gece boyunca yağ yakmaya devam eder. Bu da kilo vermede oldukça büyük etki sağlar.

On Gün için Brokoli Diyet Listesi

1.ve 2.Gün: Kahvaltı için 50 gram Kepekli ekmek, bir tutam tuzla pişmiş 200 gram brokoli, bir fincan şekersiz siyah çay.

NE? NASIL?  Hamilelik sonrası nasıl zayıflanır?

Öğlen; 150 gram pişmiş tavuk, 250 ml hafif tuzlu olmak üzere tavuk çorbası ve yanında 100 gram pişmiş brokoli

Akşam; bir fincan şekersiz siyah çay, bir tutam tuz ile pişmiş 250 gram brokoli tüketilmelidir.

3.ve 4. Gün: Kahvaltıda, zeytin yağında,sarımsak bir biber ile pişirilmiş 200 gram brokoli yenmelidir. Brokolinin yirmi dakika kadar pişirilmesi yeterlidir.

Öğlen; bir orta boy soğan, 2 orta boy domates, 150 gram brokoli ve 50 gram ton balığı zeytin yağında pişirilir. Yaklaşık yirmi ile yirmi beş dakika pişirildikten sonra ocaktan indirilir.

Akşam yemeğinde, kahvaltı için belirlenen yiyecekler tüketilir.

5. ve 6.Gün: Kahvaltıda 100 gram pişmiş ve yağsız sığır eti, 100 gram pişmiş brokoli ilave edilmiş salata ve düşük yağ oranına sahip olmak üzere iki yemek kaşığı soğuk süt tüketilir.

Öğle yemeğinde, tuzlu suda haşlanmış 200 gram brokoli ve bir dilim ekmek yenir.

Akşma yemeği için pişmiş, yağsız ve az tuzlu olmak üzere 150 gram sığır eti, bir su bardağı düşük yağlı soğuk süt tüketilmelidir.

7. ve 8.Gün: Kahvaltı için iki adet haşlanmış yumurta, 100 gram pişmiş brokoli ve bir fincan şekersiz siyah çay içilir.

NE? NASIL?  Ramazanda susuzluğa iyi gelen besinler

Öğle yemeğinde; 150 gram pişmiş tavuk, 250 ml hafif tuzlu olmak üzere tavuk çorbası, 100 gram pişmiş brokoli yenir. Akşam yemeği için bir tutam tuzla 250 gram pişmiş brokoli, bir fincan şekersiz siyah çay tüketilmelidir.

9. ve 10. Gün: Kahvaltı için iki adet haşlanmış havuç yanında 100 gram pişmiş ve tuzlu brokoli tüketilir.

Öğle yemeğinde 100 gram pişmiş tuzlu brokoli, bir dilim kepekli ekmek ve 100 gram pişmiş balık yenir. Balık türü kişinin isteğine göre seçilebilir. Akşam yemeğinde ise kabuğu ile birlikte pişirilmiş bir patates ve bir tutam ile pişirilmiş 200 gram brokoli yenir.

Haşlanmış Brokoli Suyu Bir haftada Kilo Verdirir mi?

Haşlanmış brokoli suyu, zayıflama da son derece etkilidir. Diyet düzenli ve doğru bir şekilde uygulanırsa brokoli suyu başarılı sonuçlar verir. Elbette, bu noktada önemle belirtilmesi gerekir ki; bir hafta gibi kısa bir zaman diliminde kilolar vermeyi hedeflemek ya da bu beklentiye girmek doğru değildir. Bir besinin ya da gıdanın bu sürede bütün kiloları verdirmesi mümkün değildir.

Kilo vermenin bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Bu süreçte, sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenerek kilo verilmesi gerekir. Fazla kilolarından kurtulmayı amaçlayan bireyler için brokoli suyu çok büyük etkilere sahiptir. Etkileri sayesinde belli bir zaman dilimi içinde gözle görülür şekilde kilo vermeye yardımcı olmaktadır.