Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri! Dişlerimiz hem dış görünüm hem de sağlığımız için çok önemledir. Sindirim sistemimizin başladığı yer olan ağzımızın sağlığı bütün vücudumuz için önemlidir. Dişlerimizin sağlıklı olması ve bembeyaz görünmesi hayatımızı iyi yönde etkileyecektir. Dişlerde oluşan sarılıklar gündelik hayatımızı kötü yönde etkiler. Sigara ve kahve kullanımı gibi pek çok şey dişlerimizin sararmasına neden olabilir. Peki dişlerimizi nasıl beyazlatabiliriz. Tabii ki profesyonel ellerde diş taşı temizliği ve beyazlatma işlemeleri yapılıyor. Fakat evde doğal yöntemlerle de dişlerinizi belli oranda beyazlatabilirsiniz. Karbonat, çilek ve limon kabuğu kullanarak dişlerinizi belli oranda beyazlatabilirsiniz.

 

  • Karbonat ile Diş Beyazlatma İşlemi

Karbonatla diş beyazlatma genellikle tavsiye edilen bir yöntem değildir. Karbonat uzun süre ve sık kullanıldığında diş minelerine büyük ölçüde zarar verebiliyor. Zorunlu durumlarda, fırça kullanmadan parmağımızla karbonat diş yüzeyine uygulayabilirsiniz. Fırça karbonatın etkisini güçlendirerek, diş minesine zarar vereceği için parmak ile uygulamak daha sağlıklı bir yöntemdir. İşaret parmağınızı ıslatarak, karbonata batırın ve dairesel hareketlerle diş yüzeyini ovalayarak uygulayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri!

Karbonat

  • Çilek ile Diş Beyazlatma İşlemi
NE? NASIL?  Kapatıcı tüm yüze nasıl uygulanır?

Çilekte bulunan asit sayesinde, dişe uygulandığında dişi beyazlatır. Bunun için yapmanız gereken, olgun bir çileği püre yapıp, diş fırçanızın üzerine sürün ve dişlerinizi dairesel hareketlerle fırçalayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra ılık su ile ağzınızı çalkalayın. Bu uygulamadan sonra dişlerinizdeki beyazlık fark edilir derecede artacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri!

Çilek

  • Limon Kabuğu ile Diş Beyazlatma İşlemi

Limon içerdiği asitlerden dolayı birçok hastalıkta şifa kaynağıdır. Kabukları da diş beyazlatmada gözle görülür farklar yaratır. Limonu rendenin ince tarafıyla rendeledikten sonra, suyunu sıkın ve bu suyla dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemi çok sık yapmak dişlere ve diş etlerine zarar vereceği için haftada 2 kere uygulamak yeterli olacaktır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri!

Limon Kabuğu

Diş Beyazlatma Yöntemleri! Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma Yöntemleri!