Bir hafta boyunca yemek yemezseniz ne olur ? Yemek yemek, su içmek bilindiği üzere insan vücudu için olması gereken bir eylemdir. Bir hafta boyunca yemek yemezseniz ne olur gibi düşünce kalıplarına inanarak kilo vermeyi hedefleyen kişiler aslında tamamıyla vücutlarına zarar vermiş oluyorlar. Her insanın bünyesi birbirinden farklı olduğu için kişilerin aç kalıp yaşamlarına devam edebilme süreleri birbirinden farklı olabilir. Ama genellikle yemek yemeden geçirmiş olduğunuz ilk 5 yada 6 saati sorunsuz geçirebilirsiniz.

Bir gün içinde vücuttaki depolanmış olan enerji ve glikoz oranı kişiyi dinç tutmaya yetebilir. Lakin sonrasında kişi gergin, sinirli hissetmeye başlar ve kişinin acıktığına dair beyin sinyal göndermeye başlar. Bir zaman sonra açlığın sebep olduğu nefes kokması kişide görülür. Beyinde sıkıntı yaşanmaya başlar ve algılama sorunu ortaya çıkar. Bunlar genellikle ilk günlerde oluşan sıkıntılı hallerdir.

NE? NASIL?  Cam Gibi Kırılma Hastalığı: Cam Kemik Hastalığı Nedir?

Bir Hafta Boyunca Yemek Yemezseniz Ne Olur?

3 Gün Yemek Yemezsek Ne Gibi Sorunlar Oluşur, Bayılır Mıyız?

Genellikle yemek yemeden kilo vermek isteyen kişiler 3 gün yemek yemezsek ne gibi sorunlar oluşur, bayılır mıyız endişesini taşıyorlar. Son dönemlerde 3 yada 1 hafta yemek yemeden sadece su içerek yaşamlarını sürdürmeyi hedefleyen kişi sayısı oldukça fazladır. Kişi susuzluğa sadece 3 gün dayanabiliyorken bayılma durumu ise ortalama 1 hafta besin alınmaması halinde gerçekleşebiliyor.

5 Gün Yemek Yenmezse Neler Olur?

Son dönemlerde zayıf kalmak uğruna kişiler 5 gün yemek yenmezse neler olur türünde soruları beslenme uzmanlarına danışıyorlar. Uzmanlar genellikle:

Bir Hafta Boyunca Yemek Yemezseniz Ne Olur?

*5 gün yemek yenmemesi durumunda kişinin vitamin ve mineral bakımdan güçsüz olacağını

*Kişinin ağzında yara, uçuk ve aftların oluşabileceğini

Belirtiyorlar. Ayrıca virüslere ve bakterilere karşı savunmasız kalınabilir.

1 Hafta Yemek Yenmezse Kilo Verilebilir Mi?

1 hafta yemek yenmezse kilo verilebilir mi? Elbette bir hafta hiç yemek yemeden sadece su içerek kilo verilebilir. Fakat bu kilo verme süreci pek sağlıklı değildir. Çünkü kişi bir hafta boyunca yemek yemediği zaman vücudu dirençsiz kalacaktır. Kişinin ruh dengesi bozulabilir. Sadece su içmiş olsa bile sağlığını kaybedebilir ve bayılma durumu gerçekleşebilir.

NE? NASIL?  Sağlıklı bir sindirim için Modern Mayr metodu nedir?