Aç karnınıza limon için ve mucizeyi fark edin ! birçok uzman tarafından önerilen mucizevi uygulamalar arasında bulunuyor. Limonun hayatınızda çok önemli bir yeri var fakat onu hayatınızın içine katmak için gerekli olan nedenleri hala bilmiyor olabilirsiniz. Özellikle güne başlarken bir büyük bardak su içerisinde biraz limon sıkın ve içmeniz öneriliyor. Bunu neden yapmanız gerektiğine gelince,

  • Aç karnına limon içmek anti inflamatuar ve demir emilimini arttırır, C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Limonun gastrointestinal uyardığından ve sindirim sisteminizi geliştirdiğinden haberiniz var mıydı? Fakat aç karnına limonun tamamını değil, suyla karıştırarak içilmesinin nedeni budur.
  • Birçok hastalıkla başa çıkabilmek için vücutta pH düzeyinin iyi olması gerekir ve limonunda bu konuda önemli etkileri vardır. Limon suyu tüketmek doğal bir idrar söktürücü olduğu anlamına gelir. Bağırsakları ve tüm bedeni çalıştırarak detoksifikasyonu sağlamaktadır.
  • Lif kaynağı açısından oldukça önemli olan limon, cilt içinde bir mucizedir, aynı zamanda C vitamini etkisi ile beraber, limon oldukça önemli bir yardımcınızdır.
NE? NASIL?  Kilosu 500 bin lira olan arı zehrinin faydaları nelerdir?

Aç karnınıza limon için ve mucizeyi fark edin !

Sabah İksiri Olan Limonlu Su Tarifi

Sabah ilk uyandığınızda kahve menünüzü, limonlu su ile değiştirmeye hazır mısınız? İster alternatif tıp veya bir tavsiye gibi görebilirsiniz. Fakat mutlaka tüketmeniz gereken besinler arasında bulunuyor. Aç karna limonlu su içilir mi diyenler için önereceğimiz tarif hem midenizi rahatsız etmeyecek hem su hem de limonun yararlarını bünyenize katacak.

Güçlü bir antibakteriyel özelliği olan limonlu su için, her zamanki su içtiğiniz bardağa biraz limon sıkmanız olacak. Herhangi bir şekilde bekletmeniz gerekmiyor ve ister soğuk ister ılık ister sıcak su olarak tüketebilirsiniz. Aç karnınıza limon için ve mucizeyi fark edin !  Fakat her seferinde tazelemeniz önemlidir. Bu işlemi bir sürahide yaparak birkaç gün içmeyi denemek isteyenlere tavsiyemiz, bunu her gün taze yapmalısınız.

Aç karnınıza limon için ve mucizeyi fark edin !

Aç Karnına Ne Kadar Limon İçilmelidir?

Her sabah limonlu su içenler tarafından etkisi kanıtlanmış olan bu tarifi fazla kaçırmamak önemlidir. Aç karnına içilen limonlu suyun içerisinde limonu fazla sıkmamak önemlidir. Aksi halde fazla asit tüketimi midenizi rahatsız edebilir. Bu nedenle bir bardak içerisinde birkaç damla şeklinde sıkabilirsiniz. Bir gün içerisinde tüketmeniz limon miktarı ise orta boy 1 adet olacak şekilde önerilebilir.

NE? NASIL?  Sağlıklı bir sindirim için Modern Mayr metodu nedir?