Rüya anlamlarının hem olumlu hem de olumsuz yorumlanması sıkla karşılaşılan bir durumdur. Bunun en büyük sebebi rüyanın geniş anlamıdır. Rüyada evlendiğinizi görmenizin yanında kendinizi gelinlik içerisinde görmeniz, gelinlik olmadan görmeniz, sadece damadı görmeniz gibi durumlar farklı anlamlar taşır. Rüya tabirlerinde en dikkat edilecek unsur renkler, cinsiyet, mekân ve objelerdir. Yorumlanmasında önemli ölçüde etkisi olan bu etkenler belirleyicidir. Öncelikli olan durum ise uyandığınızda sizde bıraktığı etkidir.

Rüyada Evlendiğini Görmek

Rüyada farklı şekilde evlendiğini görmek mümkündür. Bunların farklı anlamları vardır. Evlilik geleceğe yönelik olumlu karşılansa da kimi zaman anlamı huzursuzluk yaratır.

Evlilik üzerine rüyalar;

  • Evli kadınla evlenmek
  • Genç biriyle evlenmek
  • Orta yaşta birisiyle evlenmek
  • Hamile kadınla evlenmek
  • Ölmüş birisiyle evlenmek
  • Yanında evlendiği kişiyi görmemek
  • Rüyada gelinlikle görmek

Kadın ve erkek için farklı yorumlanmalıdır. Genç ve orta yaşta bir kişi ile evlenmek bereket, bolluk ve refah içerisinde yaşanacağına, tanımadığı birisiyle evlenmek istediklerine ulaşacağına işaret ediyor. Bunun dışında evli bir kadınla evlendiğini gören kimse istediklerine ulaşamaz. Bir kadınla evlendiğini gören erkek kadının güzelliği kadar zenginliğe ulaşır.

NE? NASIL?  Fahriye Evcen Şok Tavsiyeler Verdi ve Anlattı!

İzleyin: Rüyamda evlendiğimi gördüm anlamı ne?

Rüyada Evlenirken Ağladığını Görmek

Rüyada evlendiği zaman ağlıyorsa, bazı problemlerin yaşanacağı ve bu sorunların çözüme kavuşarak yeni bir başlangıç yapılacağı konusunda ferahlatıcı bir yoruma sahiptir. Rüya sahibi bekar ise yeni bir başlangıç yapacak, tanıştığı kişi ile evlenecektir.

Rüyada Gelinlik Görmek

Gelinlik görmek genellikle hayırlıdır. Huzur, mutluluk ve saadet getirir. Temiz ve beyaz bir gelinlik dilediği her şeye kavuşmaktır. Bunun yanı sıra kirlenmiş bir gelinlik gördüyseniz sıkıntılara işaret ediyor demektir. Üzerinde kan olan bir gelinlik ise istemediği bir evlilik yapacağını gösteriyor. Böyle bir rüyadan uyandığınızda korku ve mutsuzluk hissediyorsanız güncel yaşamınızla birlikte yorumlamanızda fayda var. İstisnai olarak olumlu bir rüya olarak belirtilir.

Tanımadığı Biriyle Evlendiğini Görmek

Bu rüya tanımadığı kadınla evlendiğini gören erkek için taşınmak olarak anlaşılır. Değişiklik, yenilik, eskiden kurtulmak gibi mesajlar içermektedir. Tanıdığı biriyle evlendiğini gören kişi evlendiği kişiye yardım elini uzatır. Rüyada bir kadınla evlendikten sonra o kişinin ölmesi bir sanat ile ilgileneceğini. Bu gerçekleştirdiği sanatın onu çok yoracağını anlatır.

NE? NASIL?  Rüyada doğum görmek nasıl yorumlanır?

Hamile Kadının Evlendiğini Görmesi

Rüyada hamile bir kadının evlendiğini görmesi sonucu kız evladı olur. Erkek çocuğa sahip bir kadın rüyasında evlendiğini görürse, oğlunun mürüvvetini görür. Oğlu bekar ise evlilik yoluna gireceği birisiyle tanışır.

Rüyada Düğün Dernek ile Evlenmek

Rüyada görülen düğün sonucunda evlilik güzel gelişmelerin yaşanmasıdır. Tüm istekler gerçekleşecek ve yakın zamanda evlilik teklifi alacaksın. Kalabalık bir düğünde şahitler huzurunda yapılan evlilik ise dini olarak mutluluk vericidir. Evlilik güncel hayatta güzel gelişmeler, yeni başlangıç, güzel işlere adım, yeni ortaklıklar ve gerçek anlamı ile tabir olunur.

Rüyada Evlenmek ve Takı Görmek

Rüyada evlendiğini ve takı takıldığını görmek evlilik habercisi rüyalar arasındadır. Mutlu bir evlilik için az zamanın kaldığına ve dileklerinin gerçekleşeceğine yorumlanır. Rüyada takılan takıların niteliği yorumlamak için belirleyici unsurlardır. Takıları kimin taktığı, takıların cinsi, nerede olduğu gibi birçok işaret size mesaj veriyor. Örneğin; bileğinizde gördüğünüz bilezik hayırlıdır fakat bilezik başkasının kolundaysa bu iyi yorumlanmaz. Genel ifade ile evlilik ve davetliler tarafından takılan takı güzel bir anlam ifade eder. Söz kestiğinizi ve yüzük taktığınızı görmeniz o kişiyle konuşarak anlaşmaya ve evlenmeye işaret eden rüyadır. Rüyalarınızdan mutlu, huzurlu, sağlıklı uyanmanız dileği ile rüyanız hayırlara vesile olsun.