Rüyada civciv görmenin anlamı, genel olarak hayırlı ve güzel olaylara yorumlanır. Civciv, rüya sahibinin huzur, mutluluk ve bolluk elde edeceğinin habercisidir. Bekarlar için evliliğe, çocuk bekleyenler için çocuğa, borcu olanlar için berekete yorulan civciv, güzel günlerin de habercisidir. Fakat civciv, rüyanın görülme şekline göre farklı anlamlar da taşıyabilir. Bazı rüya yorumlarına göre civciv, hüzün, kavga ve şanssızlık anlamına gelmektedir. Bu yazımızda, rüyada civciv görmenin anlamlarını okuyabilirsiniz.

Rüyada Civciv Görmenin Anlamı

Rüyada görülen şeylerin, pek çok farklı anlamı vardır. Civciv, rüya sahibi için mutlu ve bereketli günlerin habercisi olarak yorumlansa da, rüyanın görülme şekli oldukça önemlidir. Çünkü civcivin kötü haberlere yorulduğu rüyalar da vardır.

Civciv ile ilgili en çok araştırılan rüya yorumları şunlardır;

 • Rüyada civciv sevmek
 • Rüyada civcive yem vermek
 • Rüyada civciv ölüsü görmek
 • Rüyada yumurtadan civciv çıktığını görmek
 • Rüyada çok sayıda civciv görmek
 • Rüyada civciv ezmek
 • Rüyada renkli civciv görmek
 • Rüyada civciv kovalamak
 • Rüyada beyaz civciv görmek
 • Rüyada siyah civciv görmek
 • Rüyada civciv tüyü görmek
 • Rüyada civciv sesi duymak

İzleyin: Rüyada tavuk yada civciv görmek ne anlama gelir? / Habibe Ayvacı

Civcivin rüyada görülme şekli, anlamı için oldukça önemlidir. Bazı rüyalar için civciv, güzel haberler, kazanç ve mutluluk iken, bazı rüyalar içinse fikir ayrılıkları ve tartışmalara yorulabilir.

Rüyada Civciv Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Civciv Görmenin Ne Anlama Gelir?

Rüyada Civciv Sevmek

Rüyada civciv sevmek, çok mutlu olacağınız bir haber alacağınıza delalettir. Bu rüya, evli çiftlerin arasındaki problemlerin çözüleceği, sevgi bağının güçleneceği anlamına gelir. Eğer rüya sahibinin borçları varsa, bolluğa erişeceğine ve mülk sahibi olacağına işarettir. Bekar olan kişiler için evliliğe yorulan bu rüya, küs olanların da kısa süre içerisinde barışacağı anlamına gelir.

NE? NASIL?  Rüyada kavga etmek nasıl yorumlanır?

Rüyada Civcive Yem Vermek

Rüyada civcive yem vermek, tüm aileyi ilgilendiren hayırlı bir habere delalettir. Aile içinde coşkulu bir toplantıya yorulan bu rüya, hane içerisinde bereketin artacağına da işarettir.

Rüyada Civciv Ölüsü Görmek

Rüyada civciv ölüsü görmek, rüya sahibinin önüne çıkan fırsatları değerlendiremediğine işarettir. Rüya sahibi, kaçırdığı fırsatlardan dolayı pişmanlık yaşayabilir. Bazı durumlarda ölü civciv, hayal kırıklıkları ve üzüntülere de delalettir. Ölü civciv, şanssızlık anlamına gelir. Eğer rüyayı gören kişi hamileyse, bu rüya doğumunun rahat geçeceği anlamına gelir.

Rüyada Yumurtadan Civciv Çıktığını Görmek

Rüyada yumurtadan civciv çıkması, zenginliğe ve mutluluğa işarettir. Rüya sahibinin, bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağı anlamına gelir. Yumurtadan civcivler çıktığını görürseniz, çalışma hayatınızın çok güzel olacağına, finansal zorluk yaşamayacağınıza ve rahat bir yaşam süreceğinize işarettir. Ayrıca bu rüya, yakın zaman içerisinde güzel ve sevindirici haberler alınacağına anlamına da gelir.

Rüyada Çok Sayıda Civciv Görmek

Rüyada çok sayıda civciv görmek, para ve mala işarettir. Rüya sahibinin çok zengin olacağına, ekonomik sıkıntılarını atlatacağına ve mülk sahibi olacağına delalet eder. Bazı alimlere göre ise bu rüya, çok sayıda yağmur yağacağı anlamına gelmektedir.

NE? NASIL?  Rüyada fok balığı görmek ne anlama gelir?

Rüyada Civciv Ezmek

Rüyada civciv ezmek, tartışmalara ve kalp kırıklığına yorulur. Bu rüya, rüya sahibinin bir yakınıyla tartışacağına ve istemeden onun kalbini kıracağına delalet eder. Bazı kaynaklara göre ise bu rüya, kötü haberler alınacağına delalet eder.

Rüyada Renkli Civciv Görmek

Bu rüya mutlululuğun, huzurun ve coşkunun habercisidir. Rüyasında renkli civciv gören kişinin kaderinin güleceği, tüm dertlerini unutacağı ve güzel haberler alacağı söylenir. Bazı kaynaklara göre ise bu rüya, büyük bir servet elde edileceğine ve ekonomik sıkıntıların sonlanacağına delalet eder.

Rüyada Civciv Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Civciv Görmenin Anlamı

Rüyada Civciv Kovalamak

Rüyada civciv kovalamak, yakın zamanda pek çok işle uğraşacağınıza ve bedenen yorulacağınıza işarettir. Hareketli ve yoğun zamanların habercisi olan bu rüya, askıda olan meselelerin de halledileceğine delalet eder.

Rüyada Beyaz Civciv Görmek

Rüyada beyaz civciv görmek, bekarlar için evliliğe, evliler için mutluluğa işarettir. Beyaz civciv, kişinin hayallerine ulaşacağına, iş hayatında yükseleceğine ve her isteğine kavuşacağına delalet eder. Bazı kaynaklara göre ise bu rüya, erkek bebeğe delalettir.

Rüyada Siyah Civciv Görmek

Rüyada siyah civciv görmek, civciv ile ilgili rüya tabirlerinin aksine iyiye yorulmaz. Siyah civciv, haram para ve haram rızık olarak yorumlanmaktadır. Rüyada siyah civciv görmek, doğru yoldan sapmaya ve haksızlık yapmaya yorulur. Rüya sahibinin amellerinin, iyilikten uzaklaştığı anlamına gelir.

NE? NASIL?  Rüyada Öğretmenini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Civciv Tüyü Görmek

Rüyada civciv tüyü görmek, hanenin bereketinin artacağına, sevinçli haberler alınacağına ve hastaların iyileşeceğine delalettir. Kimi yorumculara göre ise rüyada civciv tüyü görmek, çocuk sahibi olunacağının habercisidir.

Rüyada Civciv Sesi Duymak

Rüyada civciv sesi duymak, rüya sahibinin mutlu ve bereketli bir yuva kuracağına işarettir. Ayrıca rüya sahibinin maddi sıkıntı çekmeyeceğine, bolluk içerisinde yaşayacağına ve çevresinde daima sevdiği insanların olacağına delalet eder.

Rüya Tabiri Nasıl Yapılır?

Rüyalar, uykunun REM evresinde yaşanan görsel ve işitsel anlardır. Rüya tabiri ise, rüyaların farklı görüşlere göre yorumlanmasıdır. Rüya tabirinin nasıl yapılacağı konusunda farklı görüşler vardır.

Bu görüşler şunlardır;

 • İslami Kaynaklar
 • Psikiyatri Kaynakları

İslami kaynaklara göre, rüya tabirleri sadece bu işin ehli olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Öncelikle rüyanın salih rüya, bilinçaltı rüyası ya da korkutucu rüya olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Çünkü islami kaynaklara göre, sadece salih rüyaların tabiri yapılmalıdır. Tabircinin rüyayı açıklarken, iyi yorumlar yapması gerekir.

Rüya sahibinin ise kötü rüyaların tabirini yaptırmaması ve kabuslarını kimseyle paylaşmaması önerilir. Psikiyatri kaynaklarına göre ise, rüyalar bireyin bilinçaltına açılan bir kapıdır. Kişinin rüyaları, karakter özellikleri, korkuları ve beklentileri ile ilişkilendirilebilir. Bu kaynağa göre rüya yorumu yapacak olan kişinin, rüya sahibini iyi tanıması gerekir. Aksi halde, yapılacak yorumun doğruluğu şüphe uyandırabilir.