Diyet yapmak, düzenli diyet programına uymak ve rutin olarak spor yapmak tembeller için uygun zayıflama yöntemleri değildir. Evden çıkmaktan, fazla hareket etmekten hoşlanmayan ve diyet programına uymak istemeyenler tembeller için en basit zayıflama yöntemleri ile ilgili araştırma yapıyorlar. Bu konuda pek çok yöntem bulunması dışında oldukça fazla sayıda tüyolar da bulunuyor. Kilo vermek için mutlaka yorucu sporlar yapmak ve efor sarf etmek gerekmiyor. Pratik ve yorucu olmayan yöntemler ile de kilo vermek mümkün.

Düzenli Su İçmek

Gün içerisinde sağlıklı bir vücuda sahip olmak ve kilo artışını engellemek için düzenli olarak su tüketmek gerekiyor. Özellikle yağ eritmek ve istenmeyen kilolardan kurtulmak için günde en az 2 litre su tüketmek gerekiyor. Gün içerisindeki su tüketimi tek seferden değil belirli aralıklarla yapılması doğrudur.

Özellikle sabah 1 bardak su tüketmek metabolizmayı hızlandırarak kilo alımı önler. Yemeklerle beraber içilen su ise fazla yemek yemeyi engellediğinden aşırı yemek yemeyi ve fazla kilo artışına engel olur. Sadece kilo vermek için değil vücut için gerekli dengeyi sağlayabilmek için de tüketilmesi gereken suyun içerisine limon, elma gibi besinler eklemek hem yağ yakımına yardımcı olurken hem de vitamin değerlerini korur.

NE? NASIL?  Yıllardır Evinde sakladığı Tablonun 50 Milyon Dolar ettiğini öğrendi !

İzleyin: Cayır Cayır Yağ Yaktıran Yoğurt Kürü-Gece Ye Sabaha Kilo Vermiş Olarak Uyan

Bol Lifli Ve Az Kalorili Atıştırmalıklar Tüketmek

Atıştırmalık olarak cips, hazır paketlenmiş gıdalar tüketmek kilo artışının en büyük sebepleridir. Kilo vermek isteyenler kesinlikle bu tarz gıdalardan uzak durarak lif değeri yüksek besinler tüketmelidir. Tahıl, kuru yemiş, meyve gibi besinler kilo artışını engelleyerek kişinin hem tok kalmasına hem de enerji yakmasına yardımcı yardımcı olur. Gün içerisinde fazla acıkanlar için az kalorili besinler tüketmek en doğru beslenme şeklidir. Yoğurt, yağsız patlamış mısır, tam tahıllı ekmek gibi ürünler tüketmek kilo vermeye yardımcı olur. Yeşil çay içmek en faydalı kilo verme yöntemlerinden biridir.

Zayıflamak İçin Pratik Tüyolar

Zayıflamak isteyenler ancak bu konuda çok fazla yorulmak veya emek harcamak istemeyenler için zayıflama konusunda pek çok pratik tüyo bulunuyor. Bu tüyolar kişinin istemediği kilolardan kurtulmasına yardımcı olurken aynı zamanda kilo alımını da engeller.

  • Düzenli uyumak
  • Sabah az kalorili doyurucu kahvaltı yapmak
  • Akşam saatlerinde erken ve hafif yemekler yemek
  • Uzun süre aç kalmamak
  • Sık sayıda az kalorili öğünler ile beslenmek
  • Porsiyonları küçültmek
  • Bitter çikolata tüketmek
  • Kahveyi sade içmek
NE? NASIL?  Bebeklere güneşin zararlı etkileri nelerdir?

Kişi kendini en iyi tanıyandır bu nedenle kişisel olarak da alınacak pratik kararlar zayıflamak için yardımcı olur.