Günümüzde ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası da perdelerdir. Perdeler evi en güzel gösteren detaylardır. Nitekim mobilya ya da aksesuarlar da alınacağı zaman ev perdesine uyum sağlamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle perde seçimi de önem taşıyor. Her evin birbirinden güzel perde detayları ön plana çıkıyor.

Özellikle evin dekorasyonuna uygun olarak da perde seçilebilir. Tül ve fonları olan perdelerin yanı sıra günümüzde stor perdeler de çok fazla tercih ediliyor. Stor perdeler de oldukça şık ve benzersiz bir görünüm oluşturuyor.

Perde Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Perde satın alınırken her detaya ayrı ayrı önem verilmelidir. Perdenin yapısına, kolay yıkanabilir olmasına ve kumaşın cinsine varana kadar her detaya önem verilmelidir. Oldukça kaliteli perdeleri çok uygun fiyatlara satın almak mümkün. Önemli olan perdelerin uygun bir biçimde seçilmesi ve pencerelere uygun boyutta satın alınmasıdır. Perde satın alırken pencerenin boyutunun net bir biçimde alınması gerekir. Perde de buna göre seçilecektir. Aynı zamanda modern dekorasyonlu evlerde çoğunlukla stor perde çeşitleri de kullanılabilir.

NE? NASIL?  Oje lekesi nasıl çıkarılır?

Video: Stor Perdeler Nasıl Çıkarılır ve Takılır?

Stor Perdeler Neden Tercih Edilir?

Günümüzde en çok tercih edilen perde çeşitlerinden birisi de stor perdelerdir. Stor perdeler hem şık görünür. Hem de bu perdeler oldukça kullanışlıdır. Aynı zamanda stor perdeler camlara tam olarak uygun olacağı için duvarda da yer kaplamaz. Bu nedenle stor perdelerin temizliği de oldukça kolay biçimde yapılabilir. Günümüzde neredeyse her evde stor perdeler kullanılıyor. Avrupai ve modern bir görünüm oluşturan bu perdelerin temizliği de bir o kadar kolay oluyor. Evlerde kullanılabilen bu stor perdeler aynı zamanda iş yerlerinde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Stor Perdeler Nasıl Takılır?

Stor perdelerin takılması normal perdelerin takılmasından çok daha kolaydır. Aynı zamanda silinebilen stor perdelerde sürekli çıkarıp takmak gibi bir sorun da yaşanmayacaktır. Stor perde satın alınırken kolay çıkarılıp takılabilen modeller tercih edilmelidir. Bu sayede kullanım kolaylığı da sağlanabilecektir. Aynı zamanda her stor perdenin çıkarıp takma metodu farklı olabilir.

NE? NASIL?  Instagram’dan fotoğraf nasıl indirilir?

Bu nedenle alınan stor perdelerin çıkarıp takma metodları da uygun bir şekilde öğrenilmelidir. Stor perde takılırken sandalyeye çıkılarak perdeye yakın bir yerde durulur. Daha sonra stor perde klemenslere geçirilir. Orada tık sesi duyulduktan sonra perdenin yerine oturduğu anlaşılır. Daha sonra perde açılarak mekanizmasında herhangi bir bozukluk olup olmadığına dikkat edilir.

İzleyin: Stor perde nasıl takılır?

Stor Perdenin Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Stor perdelerin temizliği yapılırken çok dikkat edilmelidir. Özellikle stor perdeler alınırken kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmeli. Stor perdeler temizleneceği zaman ise dikkatli bir biçimde çıkarılmalıdır. Ilık su ve fırça yardımı ile temizlenen stor perdeler duvardaki klemenslerine dikkatli bir şekilde takılır. Klemenslerden tık sesi geldikten sonra perde yavaşça alınarak indirilir. Stor perdenin kalan temizliği de bu şekilde yapılır. Stor perde iyice kurulanır. Daha sonra yerine takılır.

NE? NASIL?  Küçük balkon dekorasyonu nasıl yapılır?