Kadınlar özellikle saçlarında bulunan beyazlıkları kapatmak için bazı dönemlerde saç renklerini değiştirerek saçlarını boyatıyor. Saç boyasını akıtmak için bitkisel çözüm bulunmaktadır. Her kadın saçlarının hayal ettiği gibi görünmesini istemektedir. Bazen saç boyatması sonucunda kişiler hayal kırıklığına uğrayabilir. Bunların nedeni ya istedikleri rengi alamamaları ya da kişinin saç yapısının saç boyasını kaldırmamasından kaynaklanmaktadır.

Beğenmediğiniz ve yakıştığını düşünmediğiniz saç rengini kimyasal yollar yerine doğal yöntemler yardımı ile kolaylıkla akıtabilirsiniz. Saç boyası genel itibari ile saçları oldukça fazla yıpratmaktadır. Saç boyası bulunan saçlarınıza tekrar bir kimyasal işlem yapmak saçları oldukça fazla yıpratmaktadır. Ayrıca saçlarınızın dökülmesine de neden olmaktadır.

İzleyin: Saç Boyası Nasıl Akıtılır? | Doğal Denenmiş 5 Farklı Yöntem

Bazı doğal ve bitkisel yöntemler yardımı ile saç boyasını akıtma yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Bulaşık deterjanı ile saç boyası akıtma işlemi
  • Karbonat ve sirke ile saç boyası akıtma işlemi
  • Epsom tuzu yardımı ile saç boyası akıtma işlemi
NE? NASIL?  Maden suyu cilde nasıl uygulanır?

Bu işlemlerden size en uygun olanını seçerek saçlarınız da bulunan beğenmediğiniz veya sıkılmış olduğunuz saç boyasını bitkisel yöntemleri ile kolay bir şekilde akıtabilirsiniz.

Bulaşık Deterjanı İle Saç Boyası Akıtma İşlemi

Gerekli malzemeler; 3 yemek kaşığı karbonat, 4 yemek kaşığı kepek giderici şampuan, 1 emek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ve duş bonesi. Tüm malzemeleri bir kaseye boşaltarak güzelce bir süre karıştırın. Daha sonra saçlarınıza sürme işlemini gerçekleştirin ve 20-25 dakika boyunca bone yardımı ile saçlarınızda tutun. 2-3 gün boyunca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Karbonat ve Sirke İle Saç Boyası Akıtma İşlemi

Bir kase içine 2 yemek kaşığı kadar karbonat boşaltın. Yapmış olduğunuz karbonatlı su karışımını saçlarınıza dikkatli bir şekilde uygulayın. Saçlarınızda 10 dakika kadar bekletin ve su yardımı ile iyice durulayın. Saçlarınızı duruladıktan sonra, sirke, su ve kokusunu sevdiğiniz bir esans yağ ile karıştırıp saçlarınıza dökün. Bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra durulamaya gerek kalmamaktadır. Bu işlemi 4 gün boyunca aynı şekilde uygulayın.

NE? NASIL?  Saçlarınızı nasıl dolgun gösterebilirsiniz?

Epsom Tuzu Yardımı İle Saç Boyası Akıtma İşlemi

Bir yemek kaşığı karbonatı ve bir yemek kaşığı epsom tuzunu bir kaseye koyarak belli bir kıvama gelene kadar iyice karıştırın. Bu işlemin ardından yapmış olduğunuz karışımın tamamını dikkatli bir şekilde saçlarınıza sürün. Karışımı saçlarınızda 20 dakika boyunca bekletin. Bekletmenin ardından saçlarınızı şampuan yardımı ile dikkatli biçimde yıkayın ve saçlarınızı nemli kalacak şeklide kurulayın.