Uzun süreli ayakta kalma, yanlış ayakkabı seçimi veya ayak tabanlarındaki  fizyolojik farklılıklar gibi sebeplerle ortaya çıkan nasırlar, gün içerisinde şiddetli ağrı ve acı ile çekilmez hal almakta, yaşam kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Yeni oluşan nasırdan kurtulmak için bazen ayakkabı değişikliği yeterli olabilmekte iken, çoğu zaman da doktor tavsiyesi ile birlikte eczanelerden temin edeceğimiz tedavi edici ürünler kullanmak gerekmektedir. Erken dönemde tedavi edilmeyen nasırlar ise zamanla deride daha derine nüfuz eder ve daha şiddetli acı ve ağrılara sebep olur.

Kullanılan keçe ve benzeri ürünlere, hatta üst deride sertleşen nasırlı bölgelerin kesilerek alınmasına rağmen bir türlü nasırdan kurtulamadıysanız bu yazımız tam size göre.

Domates ile nasırlara kesin çözüm

Domates, içeriğindeki asidik yapısı sayesinde ölü deriyi yumuşatarak ayak tabanlarınızda bulunan nasırlardan kurtulmanızı sağlar. Yemeklerde ve salatalarda bolca kullandığımız ve herkesin evinde bulunan domates ile nasırlarınızdan kurtulabilirsiniz.

NE? NASIL?  Fastfoodcularda Yediğimiz O Çıtır Patatesin Sırrını Öğrenmek İstermisiniz ? Patates Kızartmalarınızı Bu Gizli Tarifle Yapın Çıtır Çıtır Olsun

İzleyin: BİR GECEDE NASIRA KESİN ÇÖZÜM DOMATESLE NASIRDAN KURTUL-AYAK BAKIMI-DOĞAL-GÜZELLİK-BAKIM

Nasıl mı? İşte cevabı…

  • Pazar veya marketlerden temin ettiğiniz mümkünse doğal ve içi çekirdekli bir domatesi ortadan ikiye bölün.
  • Yarım domatesi nasırlı bölgeye temas edecek şekilde ayak tabanınızın altına koyup, ayağızını mutfaklarda kullandığımız streç filmle güzelce sarın.  Dilerseniz püre haline getirdiğiniz domates ile de aynı işlemi yapabilirsiniz.
  • Sarma işlemini ayağınızı çok sıkmayacak ve domatesin suyunun da akmasına engel olacak şekilde ayarlayın.
  • Ayak tabanınıza sardığınız domates ayağınızda en az 5 saat kalmalıdır.
  • Yaklaşık 5 saatin ardından sardığınız streç filmi açarak domatesi atın. Ayak tabanınızda nasırlı bölgenin yumuşadığını göreceksiniz, su ile temizleyin.
  • Bu işlemi en az iki gün tekrar edin,  hatta daha derine işlemiş olan nasırlarda dört veya beş gün de uygulamak durumunda kalabilirsiniz.
NE? NASIL?  Sahte implant nasıl anlaşılır?

Uygulama sonrası her nasırın geçme süresi, nasırın oluşum zamanına ve derinliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Önemli olan nasırınız yerinden çıkıp ayak tabanınız nasırdan tamamen temizlenene kadar pes etmeden uygulamaya devam etmektir.

Video: “Nasır” için mucizevi formül!

Bu uygulamayı gece yatağa girmeden yapıp ayağınıza sardığınız domates ile yatarsanız, domatesin daha uzun süre ayağınızda kalmasını sağlayacağınız gibi gün içerisindeki aktif yaşamınız da etkilenmeyecektir. Ancak ayağınıza sardığınız streç filmi düzgün bir şekilde sardığınızdan emin olun ki yatak çarşafınıza domates suyu akmasın.