İnce dudaklara sahip olan kişiler genellikle bunun böyle olmasından mutsuzlardır. Bu nedenle bu yazımıza onlara dudaklarını nasıl olduğundan çok daha dolgun gösterebileceklerini anlatıyoruz.

  1. Dudaklarınızı Nemlendirin

Dudak makyajı yaparken en fazla atlanılan ama en fazla öneme sahip olan dudak nemlendiricileri, dudağınıza kalın bir tabaka sürmeden önce onları korumada etkilidir.

İşte dudak nemlendiricilerinin faydaları:

  • Dudaklarınızı nemli bir hale getirerek ölü derileri atmaya yardımcı olur.
  • Dudaklarınızın üzerine mat bir ruj sürseniz de dudaklarınızın kurumamasını sağlar.
  • Tercih edeceğiniz rujun altında başka bir tabaka olarak nemlendirici olacağı için biraz daha kalın ve dolgun bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Bu gibi faydaları ile dudaklarınızı nemlendirmek atlamamanız gereken bir adım olmalı.

İzleyin: Dudaklar Nasıl Daha Dolgun Görünür?

İpucu: Eğer dudaklarınızı nemlendirmek için vazelin kullanırsanız bu faydaları daha etkin kılmış olursunuz.

  1. Dudak Peelingleri
NE? NASIL?  Stor perde alırken nelere dikkat etmeli? Stor perdeler nasıl takılır?

Yalnızca dudak peelingleri değil, yüzünüze uygulayacağınız tüm peelingler cildiniz için oldukça önemlidir. Dudak peelingleri de dudaklarınızdaki ölü deriyi atarak dudaklarınızın daha dolgun gözükmesini sağlar.

Dudak peelingleri doğal yöntemler ile ister kendiniz ister de bazı makyaj markalarının ürettiği peelingleri satın alarak edinebilirsiniz. Doğal olarak yapmaya karar verdiğiniz peelinglerin içine şeker korumayı ihmal etmeyin. Dudaklarınızdaki kan dolaşımını da hızlandıracak olan dudak peelingleri, dolgun dudaklar için vazgeçilmez bir adım!

  1. Aydınlatıcı Kullanın

Mat rujlar, dudaklarınızı geri planda bıraktığı için onların dolgun görünmesini engeller. Ancak parlak ve içinde aydınlatıcı bulunan rujlar, dudaklarınızı daha ön plana çıkaracak ve dikkati dudaklarınıza toplayacaktır. Aydınlatıcının yapacağı küçük bir hile ile de daha dolgun bir dudak görünümüne kavuşacaksınız. Özellikle dudakların ortasına uygulanan bu aydınlatıcılar, dudaklarınızın dolgun görünmesi için önemli bir adım.

  1. Dudak Kalemleri
NE? NASIL?  Yüzeydeki Pas Nasıl Temizlenir? Pas Neden Oluşur?

Dudak kalemi hilesi, dudağı dolgun göstermede en fazla kullanılan yöntemlerden biridir, aynı zamanda oldukça eskidir. Dudak kalemleri de dudaklarınızın etrafını çepeçevre saracağı için dudaklarınızın daha biçimli ve dolgun görünmesini sağlayacak. Elbette dudak kalemlerinizi gerçek dudak çizginizin dışına taşırırsanız da hiç kimse bunu fark etmeyecektir. Ancak eğer fark edilmeyi hiçbir biçimde istemiyorsanız dudak çizginizden çok fazla uzaklaşmamalısınız. Estetik açıdan daha güzel ve yapay görünmemesi için dudak kaleminiz ve dudaklarınızın içine uygulayacağınız rujların arasında fazla renk tonu farkı bulunmamasına özen gösterin.