Koronavirüsün etkileri tüm dünyada devam ederken döviz kurundaki yükseliş araç fiyatlarını olumsuz etkilemişti .Döviz kurunun düşüşe geçmesi ile araç müşterilerinin aklına acaba araç fiyatları düşer mi diye bir soru geldi.Beklenen açıklama Toyota dan geldi:Konuyla ilgili olarak Japon otomotiv devi Toyota’nın Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Bloomberg HT’ye yapmış olduğu değerlendirmesinde döviz kurunda yaşanan düşmenin araç fiyatlarını nasıl etkileyeceğini açıkladı.

Bozkurt, “Kur yükseldiğinde ve düştüğünde araç fiyatları o kur kadar artacak veya düşecek mi?” sorusu hemen akılları gelir. Bunu şöyle izah ediyoruz sektör olarak araçlar kendi stoklarımıza girdiği gün üzerinden maliyetleri belirleniyor” dedi.

Bozkurt ek olarak, “Birkaç gün kur yükseldi veya düştüğü zaman hemen o oranda araç fiyatları ne zamlanır ne de kampanya yapılıp indirilir. Bu seviye kalıcı olmaya başladığında yeni gelen araçların yüksek ya da düşük kurdan etkilendiği için genelde kademeli olarak model bazında yedilerek gidilir. Kurdaki düşüş süreklilik arz ederse fiyatlara yansır” diye belirtti.

NE? NASIL?  Akü Takviyesi Nasıl Yapılır? Akü Dolumu Nasıl Yapılır?