Araba satın almak isteyenler korana virüs salgını nedeni ile sürekli olarak yükselen araç fiyatları nedeni ile büyük mağduriyet yaşamışlar, vatandaş zam yağmuru sonrası ikiye katlanan fiyatlar nedeni ile ikinci el araç pazarına gidemez hale gelmişti.

Sonunda beklenen müjdeli haber geldi, ikinci el araç fiyatlarının ne zaman düşeceği belli oldu!

İKİNCİ EL ARABA FİYATLARI  DÜŞER Mİ?

Korana virüs salgını nedeni ile insanlar hastalık kapma korkusu nedeniyle toplu ulaşımdan uzaklaşınca araba piyasasında rekor talep patlaması yaşandı. Vatandaşın önce sıfır araca, sıfır araç stokta kalmayınca ikinci el araçlara yönelmesi ile beraber de 2.el araç fiyatları yükselişe geçmişti.

Vatandaş araba fiyatlarının ucuzlaması için ÖTV indirimi beklerken sürpriz bir şekilde araç fiyatlarına ÖTV zammı gelmesi ve Euro kurunda yaşanan yükselişlerde araç fiyatlarında sert kırılma yaşanmasına neden olmuştu. Süreçte 2.el araç fiyatlarının ne zaman ucuzlayacağına dair yeni açıklama geldi.

NE? NASIL?  Porsche Duyurdu! 3 Yeni Model Ortaya Çıktı

2.EL ARABA NE ZAMAN UCUZLAR?

Araba almak isteyenlerin en çok merak ettikleri soruların başında yer alan ikinci el araç fiyatları hakkında yeni açıklama Kocaeli Oto Ticaret Merkezi Başkanı Fahrettin Batı tarafından yapıldı.

Batı yapmış olduğu açıklamasında “Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, İçişleri Bakanlığının çalışmaları ile bu proje sistemine oturacak ve yetki belgeleri olmayanlar araç satamayacaklar. Kayıt dışı araç satanlar bir araç satıyor.

Ertesi gün üzerine bin lira aktarıp bir araba daha alıyor. Bu şekilde piyasayı yükseltir hale getirdiler. Dolayısıyla araç fiyatları olağan üstü seviyelere geldi. Aralık-Ocak ayında Türkiye’ye yeteri kadar araç gelecek.

O zaman fiyatlar durağan bir hale gelecek. O zaman gerçek fiyat düşüşleri görülecek” diyerek önümüzdeki 3 ay içerisinde hem sıfır hem de ikinci el araç piyasası pazarında fiyatlarda düşüşün yaşanacağını dile getirdi.