Araç sahiplerine müjdeli haber geldi. Eskiden günlerce uğraşılan o işlemleri artık saniyeler içerisinde e-devlet üzerinden yapabileceksiniz. Türkiye’nin dev platformu e-devlet üzerinden artık araç sahipleri pek çok işlemi büyük bir kolaylıkla yapabilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! O İŞLEMLERİ ARTIK E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPABİLECEKSİNİZ 

e-Devlet üzerinden sunulan hizmetler her geçen gün artmaya devam ederken vatandaşta artık pek çok işlemi bu sistem üzerinden yapmayı tercih ediyor. Son dönemde sayısı artan hizmetlere paralel olarak kullanıcı sayısı da artan e-Devlet platformu üzerinden açıklanan son verilere göre kullanıcı sayısı 50 milyonu aştı.

Aktif kullanıcı sayısında yaşanan artış ile beraber devletin bu platformdan sunduğu hizmetler de çeşitlenmeyi sürdürüyor. Bunlardan biri de araç sahiplerini ilgilendiren yeni düzenlemeler oldu.

ARACINIZA AİT SİGORTA, OTOYOL GEÇİŞ ÜCRETİ, MUAYENE VE BORÇ DURUMUNU ARAÇLARIM BÖLÜMÜNDEN SORGULAYABİLİRSİNİZ! 

NE? NASIL?  Geri Ödemesi Olmadan Tam 9000 TL Ödeme Yapılacak! Anında e-Devlet Üzerinden Kontrol Edin...

e-Devlet Aracım menüsü hakkında açıklama Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç  tarafından yapıldı. Koç yapmış olduğu açıklamasında araçlarım bölümünde yer alan hizmetler hakkında detaylı bilgi verirken bu alandan araç sahiplerinin pek çok işlemi çok daha kısa sürede ve büyük bir kolaylıkla yapabildiğini söyledi.

9 Haziran tarihinde bu bölümü hizmete açtıklarını belirten Koç 9 Haziran’dan bu yana 37 milyondan fazla kullanılan ilk bütünleşik hizmet ‘Araçlarım’ ile kullanıcılar; araçlarına ait sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi, borç durumu gibi birçok bilgiyi görüntüleyip vergi ve trafik cezası ödeme işlemelerini gerçekleştirebiliyorlar” diyerek sunulan kolaylıkları sıraladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ARABASI OLANLARA E DEVLET ÜZERİNDEN SUNULAN HİZMETLER VE YENİ KOLAYLIKLAR NELER?

e Devlet üzerinden sunulan hizmetlerin yoğun etkileşim alması üzerine bu hizmetlerin kapsamlarını genişleteceklerini belirten Koç sunulacak yeni hizmetleri şu şekilde sıraladı;

NE? NASIL?  Milyonlarca Kişiye 977 TL Devlet Yardımı! e-Devlet üzerinden Anında Başvuru!

Tüzel kişilere ait araç bilgileri,

Araç muayene randevusu alma,

HGS Bakiye yükleme.