Araç satın almak isteyenlere bekledikleri müjdeli haber geldi. Özellikle de ikinci el araç fiyatlarının el yakmaya başladığı günümüzde ÖTV indirimi desteği gelecek ancak…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI EL YAKMAYA BAŞLADI, ÖTV İNDİRİMİ ZORUNLU HALE GELDİ 

Korana virüs salgını nedeni ile artık vatandaş yüksek hastalık kapma korkusu ile toplu ulaşımdan uzaklaşarak araba almaya başladı. Kişilerin hem kendisi, hem eşi hem de çocukları için hızla aramaya başlaması üzerine araç talebinde patlama yaşandı.

Pandemi döneminde otomobil fabrikalarının uzun süre üretime zorunlu olarak ara vermesi ve öncesinde de zaten düşük olan araç satış rakamları ile üretimlerini azaltması, peşinden de gelen rekor araç talebi ile beraber piyasada araç kalmaması araba fiyatlarını füze gibi uçurdu.

Sıfır araç fiyatlarında yaşanan yükseliş ikinci el araç fiyatlarına da yansıdı. Piyasada uzun süre sıfır araç beklemek istemeyen kişiler ikinci el araçlara yönelirken bu da bazı modellerde ikinci el araç fiyatlarının sıfırı geçmesine neden oldu.

NE? NASIL?  Mercedes 2021 Ocak Ayı Kampanyası Bitiyor ! Peki Mercedes Fiyatları Ne Kadar ?

 

 

 

 

 

ENGELLİ VATANDAŞLARA ÖTV İNDİRİMİ MÜJDESİ GELDİ, RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI

Resmi Gazete ile yayımlayan karar ile engelli vatandaşlarımız için sağlanan ÖTV indirimi tutarı 247 bin 400 liradan 303 bin 200 liraya yükseltildi.

BEKLENEN MÜJDELİ HABER GELDİ, ÖTV İNDİRİMİ GELİYOR

Yaşanan son dakika gelişmesi ile beraber kilitlenen araç piyasasını yeniden canlandırmak adına genel ÖTV indirimi düzenlemesinin kapıda olduğu belirtildi. En az 2 ay sürmesi beklenen ÖTV indirimi ile söz konusu oran sıfırlanmayacak. Yani ÖTV tamamen kaldırılmayacak ancak vatandaş için araba fiyatlarının ucuzlaması ve makul seviyelere çekilmesini sağlayacak oranda bir indirim müjdesi verilecek.

Yapılacak olan indirimin araç fiyatlarında en az yüzde 20-25 seviyesinde yansıması beklenirken Ekim ayının son haftasına kadar söz konusu indirim müjdesinin açıklanmasına kesin gözü ile bakılıyor.