Araç tutkunları için birçok ünlü otomobil markası yer alıyor. İkinci el otomobil sektöründe satışa sunulan araçlar, hayatı önemli ölçüde kolaylaştırıyor.  Yaşanan ÖTV zammı sonrası ikinci el araç piyasası da oldukça kötü etkilendi.

Bu yazımızda 80 bin TL altına alınacak  ikinci el otomobilleri sizler için paylaşacağız. Dünya ülkeleri arasında yaşanan Korona virüs ve ÖTV zammı sonrası Araç piyasasında da zam dalgalanması yaşandı. Araç alacak kişiler bu duruma resmen isyan etti. 80.000 bin TL altında alınabilecek olan ikinci el araç kategorisinde fazla araç sayısı kalmasa da vatandaşlar konu ile ilgili fikir edinebilecekler.

Araç pazarını ziyaret eden vatandaşlardan birçoğu yaşanan zamlı fiyatlar nedeniyle araç almaktan vazgeçtiklerini dile getirdiler. Bu durumdan memnun kalmadıklarını belirten araç severlerin ne yapacakları merak konusu uyandırdı.

Zamlanan ÖTV İkinci El Otomobil Sektörünü De Vurdu

ikinci el araç

ikinci el araç

Dünya genelinde yaşanan ekonomik kriz tüm sektörleri olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. ÖTV ile alakalı, ağustos ayı sonunda yürürlüğe giren karar neticesinde otomobil üreticileri de yeni fiyat listelerinde güncelleme yaptı. Yaşanan bu gelişme ne yazık ki ikinci el otomobil fiyatlarını da olumsuz olarak etkiledi.

NE? NASIL?  İkinci El Otomobil Fiyatlarında Flaş Açıklama Geldi! 3 Ay İçerisinde...

Özel Tüketim Vergisinin zamlanmasını fırsat bilen ikinci el araç sahipleri de fiyatlarda yükselişe gitti. İkinci el otomobil fiyatlarının artış yaşaması ise, otomobil almak isteyen ve büyük hayaller kuran vatandaşları bir hayli üzdü.

İkinci el pazarlarını ziyaret eden vatandaşlar güncellenen fiyatlara isyan ederken, araba almaktan vazgeçtiğini söyleyen birçok insan oldu. Hayat şartlarının getirdiği zorluklar ve yapılan ÖTV zammı sonrası araç alacaklar mecburi olarak araç almaktan vazgeçtiklerini belirttiler.

İkinci El Otomobil Model Sayısı Düşüşe Geçti

İkinci El Otomobil

İkinci El Otomobil

Oto tutkunları yaşanan bu olumsuzluklar sonucunda bütçeye göre araç araştırması içerisine girdiler. Ancak 80 bin lira altına alınabilecek çok fazla araç model sayısı kalmadığı için bu durumu üzüntü ile karşıladılar.

Fakat birkaç modelde de olsa 80 bin liraya  tercih edilebilecek bazı modelleri araç tutkunları için araştırdık. Yazımız içeriğinde 80 bin lira altına alabileceğiniz ikinci el araçları inceleyebilirsiniz.

NE? NASIL?  İkinci El Araba Fiyatları Ne Zaman Düşecek? İşte Son Dakika Açıklaması...

 

  • 2007 ve 2014 Model Fiat Linea
  • 2006 ve 2008 model Fiat Albea
  • 2004 ve 2005 Chevrolet Kalos
  • 2004 ve 2005 Model Citroen
  • 2000 ve 2002 Model Fiat Brava
  • 2001 Model Skoda Fabia
  • 1999 Model 2001 Model Fiat Bravo
  • 1998 Model 2000 Model Hyundai Atos
  • 1999 ve 2004 Model Fiat Marea
  • 1998 ve 2000 Model Ford Ka

 

80.000 Türk Lirası ve altına alınabilecek araç seçenekleri bu listede belirtilmiştir.