Tatlı bir telaşın başladığı bu son günlerde yaz gelinleri için makyaj önerileri en çok merak edilen konulardan biri olmaktadır. Düğün hazırlıkları içerisinde tüm ayrıntıların en ince detayına kadar düşünüldüğü süreç içinde gelin makyajı önemli konulardan birini oluşturmaktadır.

Gelinlik seçimi, saç modeli, düğün konsepti derken akılda soru işareti yaratan gelin makyajı için dikkatli bir şekilde seçim yapılması gerekir. Herşeyin uyum içinde olduğu ve hayalinizdeki düğünü size yaşatacak detayların bir arada sunulması oldukça değerlidir. Gelinlik, saç, makyaj, aksesuarlar tam anlamıyla kendinizi özel ve güzel hissettirecek şekilde hazırlanmalıdır.

​​​​​​Yaz Gelinleri İçin Makyaj Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Makyaj yaparken en önemli konulardan bir tanesi yüz tipinin doğru bir şekilde analiz edilmesidir. Özellikle gelin makyajlarını uygularken gelinin yüz tipine uygun makyaj yöntemleri tercih edilmelidir. Ten rengi ile bir uyum içinde yer alacak makyaj seçenekleri ve yüz tipini en güzel şekilde yansıtacak teknikler kullanılmalıdır.

Gelinin ten rengine ve yüz tipine uyum sağlamayan makyaj seçeneklerinden uzak durulmalıdır. Kişinin sahip olduğu güzellikleri yansıtacak ve daha da güzel görünmesine yardımcı olacak gelin makyajları uygulanmalıdır. Cildin doğal güzelliğini yansıtacak ve şık bir görüntü elde etmeyi sağlayacak makyaj seçeneklerinden yararlanılmalıdır.

NE? NASIL?  Uzun ve Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

İzleyin: Pelin Akil Gelin Makyajı Hamiyet Akpınar

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Tercihinde Bulunurken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Gelin makyajı, düğün konsepti içerisinde en önemli konulardan birini oluşturmaktadır. Gelinliğin saf ve temiz haline ışıltı katacak detaylara sahip olan gelin makyajı için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır.

 • Düğün konseptine uygun makyaj tercihinde bulunulmalıdır
 • Cildin canlı görünmesine öncelik verilmelidir
 • Makyaj esnasında göz ve dudaklar ön planda tutulmalıdır
 • Aydınlık bir makyaj tercihinde bulunulmalıdır
 • Doğal bir görüntü yakalanmalıdır
 • Işıltı ve güzellik saçan renkler tercih edilmelidir
 • Tüm organizasyon boyunca tazeliğini koruyacak makyaj seçeneklerinden yararlanılmalıdır

Yaz gelinleri için makyaj tercihinde bulunurken bu noktalara dikkat edilmelidir. Güzel ve şık makyaj tercihlerinde bulunarak gelinliğin içinde daha farklı bir hava yakalamak mümkün olacaktır. Bu özel güne yakışacak makyaj seçeneklerinden yararlanılmalıdır.

Konsepte Uygun Yaz Gelini Makyaj Tercihleri

Dünya evine giriş yolunda atılan adımlardan biri olan düğün heyecanı renkli ve eğlenceli detayları ile unutulmaz anlar yaşatmaktadır. Bir hayalin ortaya çıkardığı gerçeklik sahnesinde sergilenen mutlu günün konsepti de bu renkli duygulara eşlik edecek detaylar ile taçlandırılmalıdır.

NE? NASIL?  Evimizdeki Kapı ve Pencerelerin Ayarı Nasıl Yapılır?

Hayalini kurduğunuz düğün organizasyonuna ait konsept sizin tercih edeceğiniz gelinlik ve diğer detayları etkileyecek en önemli faktördür. Kullanacağınız aksesuar, saç modeli, makyaj uygulamaları bu konsepte göre şekillenecektir. Birçok düğün konsepti arasından size uygun olanı tercih ettikten sonra diğer konularda da konsepte uygun adımlar atmanız gerekecektir. Gelin makyajı için yapılacak olan tercihlerde düğünün kapalı veya açık alanlarda olması, otel veya kır düğünü konsepti ile gerçekleştirilmesi gibi pek çok ayrıntı etkili olacaktır.

Yaz Gelinleri İçin Makyaj Önerilerinde Yer Alan Ayrıntılar

Yaz aylarında düğün yapmayı planlayan gelinlerin makyaj tercihini yaparken dikkat etmesi gereken noktalar mevcuttur. Makyajın daha güzel ve sorunsuz bir şekilde sonuçlanmasını destekleyecek ayrıntılar şu şekildedir.

 • Suya dayanıklı makyaj tercihinde bulunulmalıdır
 • Sade renk seçeneklerinden oluşan makyajlar uygulanmalıdır
 • Doğal bir ışıltı katacak seçeneklerden yararlanılmalıdır
 • Açık ve soft renklerin bir araya geldiği makyajlar tercih edilmelidir
NE? NASIL?  Stor perde alırken nelere dikkat etmeli? Stor perdeler nasıl takılır?

Yaz ayına uygun renk ve yöntemler makyajın kaliteli bir şekilde uygulanmasına yardımcı olacaktır. Sıcak günlerin yaratmış olduğu zorluğun önüne geçerek makyajın kalıcı ve taze görüntüye kavuşması için gerekli adımların izlenmesi oldukça önemlidir.

Video: Yılın gelin makyajı trendleri

Yaz Gelinlerine Uygun Makyaj Önerilerinde Göz ve Dudak Uygulamaları

Göz makyajında yaz aylarına en uygun olan yöntem buğulu göz uygulamalarıdır. Göz pınarlarına uygulanan aydınlatıcılar ile farklı bir hava katacak olan detaylandırılmış makyajlar canlı bir görüntü elde etmeye yardımcı olacaktır.

Göz kapağının altına ve üstüne sürelecek olan kalem ile gözler daha iri ve daha güzel bir görüntüye sahip olacaktır. Yaz gelinlerinin makyaj tercihlerinde en önemli aşama ruj seçimi olmaktadır. Daha sade ve ışıltı katacak yaz renkleri arasından ruj seçiminin yapılması son derece önemli olmaktadır. Şık bir gelin makyajında sade ama aydınlık katacak detaylar ile hoş bir görüntü yakalanacaktır.