Uzun ve kemerli buruna makyaj nasıl yapılır? Uzun buruna makyaj nasıl yapılır? Kemerli buruna makyaj nasıl yapılır? Eğri buruna makyaj nasıl yapılır? Kemikli buruna makyaj nasıl yapılır? Düşük ve uzun buruna makyaj nasıl yapılır?

Burun, yüzümüzde yer alan 5 duyu organlarından en önemlisidir. Burun, yüzümüzün tam ortasında yer aldığı için oldukça dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Bu nedenle özellikle kadınlarda, yapılan makyajın burun üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Bu yüzden kadınlar yüzüne makyaj yaparken burunlarına büyük önem göstermelidir. Bu nedenle makyaj yaparken burun bölgesine oldukça özen göstermek gerekir.

Uzun ve Kemerli Buruna Makyaj nasıl Yapılır?

Kemerli burun yapısına sahip iseniz, burnunuzu daha düz bir şekilde gösterebilmek için iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kemerin bulunduğu noktanın üst kısmına koyu renk uygulanmalı
  • Burun kemerinin başladığı yeri aydınlatarak, burnun aynı mesafede imiş gibi durmasını sağlamak

Burun kemeri nereden başlıyorsa, cildinizin renginden iki ton koyu bir renk seçerek, kemerin başladığı yerin üst noktasına yavaş bir şekilde makyaj malzemesini sürmeniz gerekmektedir. Süreceğiniz makyaj malzemesi allık olabilir veya yüzünüzü pürüzsüz hale getiren diğer makyaj malzemelerinin de kullanımını sağlayabilirsiniz.

Kemerli buruna sahip olanlar genel olarak ışık altına geldiğinde burunlarındaki kemer daha fazla belli olur. Bu yüzden hafif koyu tonlar seçerek burnunuzda yer alan kemer görüntüsünü en aza indirebilirsiniz. Diğer bir şekil ise, burun kemerinin başladığı yerde bulunan çukur noktasıdır.

NE? NASIL?  Gözaltı torbalarını makyajla nasıl kapatabilirsiniz?

O çukur bölgeye çok açık bir renk tonu seçerek makyaj malzemesini uygulamanız gerekir. Pudra yardımı ile burnunuzun üzerinde yer alan çukur kısmını aydınlatabilirsiniz. Böylelikle hem normalde hem de ışığın altında iken burnunuz kemerli bir şekilde görülmeyecektir.

Uzun Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

Uzun burnu kısa göstermek için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Bu yöntemde seçmiş olduğunuz makyaj malzemesi tonları koyu renk olmamalıdır. Her seferinde kullanmış olduğunuz makyaj malzemesi tonundan daha koyu bir ton kullanmalısınız. Bunun nedeni ise, diğer şekilde uygulayacağınız makyaj malzemesi tam tersi bir etki doğurarak burnunuzun daha büyük görünmesini sağlar.

Eğri Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildimize göre iki ton koyu olan pudrayı, burun eğriliği bulunduğu yönün tam aksi tarafına yani eğri olan tarafı düzeltmek için yamuk tarafın olduğu bölgede gezdirmelisiniz. Burnun fazla kalan kısmı tamamen gölgede bırakılmalıdır. Makyajın iyice yedirilmesi gerekir. Aynı şekilde burnun ters tarafına da aynı işlemin uygulanması gerekir.

Düşük ve Uzun Burun Ucu İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Düşük ve uzun burun ucuna sahip olan kişilerin yapması gereken makyajda kullanması gereken malzemeler şunlardır:

  • Koyu renk pudra
  • Fondoten
  • BB krem
  • CC krem

Gibi çok sayıda yüz makyajında kullanılan malzemelerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Cildinizden bir ya da iki ton koyu olan bir makyaj malzemesi rengi seçmelisiniz. Fırça yardımı ile burnunuzun uzun olduğunu düşündüğünüz noktanın bittiği yere bir çizgi çekin. Daha sonra çekmiş olduğunuz çizgiyi burnunuzun üzerine dağıtın. Düşük burun için burnun alt kısmını koyu renge sahip makyaj malzemesini fırça yardımıyla yedirin.

NE? NASIL?  Gören Herkesin Hayran Kaldığı 20 Saç Modeli

Eğer aşırı ışığın bulunduğu bir yere gidecekseniz, seçeceğiniz makyaj malzemesi tonu daha koyu olabilir. Böylece burnunuz daha belirgin hatlara sahip olacaktır. Ardından burnun daha kalkık gözükebilmesi için burnun üst kısmına açık renk makyaj malzemesi kullanılmalıdır. Burunun üst kısmının aydınlatılmasının ardından burnunuzun daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Yüzü İnce Göstermek İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Öncelikle kontur uygulanacaktır. Kontur için pudra, fondoten gibi makyaj malzemelerinden yardım alabilirsiniz. Yüzünüzü bölgelere böldükten sonra 45 derecelik açı ile ilk olarak elmacık kemiklerinin altına uygulanmalıdır. Daha sonra çeneyi de aynı şekilde yok ederek yüzün daha dar görünmesini sağlamanız gerekir.

Bunun için yapmanız gereken ise, çene kemiklerini tıpkı elmacık kemiklerinin altına uyguladığınız kontur yardımı ile kapatmanız olacaktır. Sonra alın bölgesinin dış köşelerini ve kaş üstünü boyamanız gerekir.

Bu işlemi yüzünüzün her iki kısmına da itinalı ve özenli bir biçimde uygulamanız gerekir. Daha sonra sürmüş olduğunuz makyaj malzemesini karıştırın. Yüzünüzün eskisine göre daha ince ve uzun bir görünüme sahip olacaktır.

NE? NASIL?  Makyaj bazı nedir? Nasıl uygulanır?

Elmacık Kemiklerini Belirginleştirmek İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için, kontur tekniğini uygulamanız gerekir. Cildinize göre bir kaç ton koyu renge sahip olan bronzer, fondoten veya pudra seçimi yapmanız gerekir. Elmacık kemiklerinin tam altına sürmeniz gerekmektedir.

Elmacık kemiklerinin tam altını bulabilmek için yapmanız gereken, elinizdeki fırçayı yanak üzerinde yuvarlarsanız elmacık kemiğinizin nerede başladığını ve nerede bittiğini kolay ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Elmacık kemiğini bulduktan sonra tam alt kısmına kontur uygulamasını yapmalısınız.

Elmacık kemiğinin üstüne bu uygulamayı yapmamanız gerekir. İnce bir fırça yardımı ile elmacık kemiğinin alt kısmına kontur işlemini uyguladıktan sonra iyice yedirmeniz gerekmektedir. Oluşan gölgenin üzerine açık renk bir pudrayı elmacık kemiklerinden şakak kısmına doğru sürmeniz gerekir. Böylece elmacık kemiği daha çıkıntılı ve dışarıda bir görünüme sahip olacaktır.

Sürmüş olduğunuz pudrayı yine aynı şekilde daha doğal bir görünüm elde edebilmek için dağıtmalısınız. Sırada elmacık kemiğinin üzerine allık uygulaması vardır. Allığı elmacık kemiğinin en yüksek noktasına uygulamalısınız.

Yukarı doğru sürerek devam etmelisiniz. Bu yöntem hem yüzünüzü kaldırmaya yardımcı olur hem de elmacık kemiklerinizi belirginleştirici etki yapar. Elmacık kemiklerinizi bu şekilde kolaylıkla belirgin hale getirmeniz mümkündür. Yukarıda saymış olduğumuz makyaj tekniklerini uygulayarak burnunuzun daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.