Oje kullanan herkesin merak ettiği bir şey var: Tırnak şekline göre oje nasıl seçilmelidir? Tüm kadınlar için tırnaklarının görüntüsü önemlidir. Ancak her tırnak için seçilmesi gereken oje tipi farklı olmalıdır. Dört tip tırnak tipi vardır.

Bunlar:

  • Kare,
  • Badem,
  • Yuvarlak,
  • Ovaldir.

Hangi tırnak tipine sahip olduğunuza göre oje seçtiğinizde sürdüğünüz oje tırnaklarınızın güzelliğini daha iyi yansıtacaktır. Kadınların tırnak güzellikleri seçtikleri ojelerin güzelliğine bağlıdır.

Kare Tipli Tırnağa Hangi Ojeler Kullanılmalıdır?

Eğer kare bir tırnak tipiniz varsa sizin için rahatlık ön planda olmalıdır. Yani seçeceğiniz ojeler sizin rahatlığınızı yansıtmalıdır. Ayrıca seçeceğiniz ojenin şık bir tarzı da olmalıdır. Bu tip tırnağınız varsa iki değişik rengin bir arada kullanıldığı bir oje seçebilirsiniz. Ayrıca bu farklı renklerin yanında tırnağınız için küçük taşlar içeren ojeleri de tercih edebilirsiniz.

NE? NASIL?  Aşık olduğumuzu nasıl anlarız?

Video: Tırnak Şeklinize Göre Oje Seçimi

Yuvarlak Tipli Tırnağa Hangi Ojeler Kullanılmalıdır?

Yuvarlak tipli tırnaklarınız varsa tırnaklarınızın klasik bir tipe sahip demektir. Klasik olan tırnaklarınız için yapacağınız olan seçimler de klasik olmalıdır. Bu tırnaklara sahip olan kişilerin tırnak bakımları bile sürekli aynı olur. Ayrıca yuvarlak tırnağınız varsa alışkanlıklarından vazgeçmeyen birisiniz. Bu tip tırnaklara genelde nüde ya da pembe bir renk oje sürülür ve bunların üzerine de bir french manikür yapılır. Bu seçim hem eski stilinizden vazgeçmemenizi sağlayacak hem de modern zamana uyum sağlayacaksınız.

Oval Tipli Tırnağa Hangi Ojeler Kullanılmalıdır?

Oval tipli tırnağa sahip olanlar kendi beğendikleri ve onlara özgü olan tarzlarını yansıtmak için uğraşırlar. Eğer tırnaklarınız oval ise muhtemelen her zaman bakımlı birisinizdir. Tırnak tiplerinde de çekici olan tırnaklar sizin için önemlidir. Oval tırnak sahipleri genelde kırmızı renkte ojeler tercih ederler. Kırmızı ya da ona yakın bir ton tercih etmek oval tırnakları ön plana çıkarır. Bu yılsa bej rengini, narçiçeğini, şarap rengini ya da koyu griyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca tırnaklarınızın uçlarına siyah oje uygulamanız da güzel bir görüntü verecektir.

NE? NASIL?  Göz kalemi kullanarak buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Badem Tipli Tırnağa Hangi Ojeler Kullanılmalıdır?

Bu tipteki tırnakları bazıları severken bazıları da neredeyse nefret ediyor. Ama bu tırnaklarda klasik tarzlar uygulamak yerine değişik ojelere yönelirseniz bu tırnak tipinin güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. Bu yıl ki trendlerde de klasik ojelerin uç kısımlarına sürülen simli ojeler olacak. Tırnağınızın ucuna geometrik olarak uygulayacağınız simli oje sayesinde içinizdeki özgür ve maceracı kişiliği ortaya çıkarabileceksiniz.