Genel itibariyle natürellik taraftarı olan Parizyen kadınların seçimi olan parizyen makyaj nasıl yapılır? Bu makyaj stili daha çok natürel ve aydınlık bir cilt görünümü arzusu olan, kendisini olduğu gibi yansıtmayı seven kadınların tercihi olmaktadır.

Zira yüzde adeta bir katman gibi duran fondötenlerden uzak durur, bundan ziyade kusur barındırmayan bir cildi hak etmek için uğraşırlar. Devamlı olarak cilt bakımı yaparlar ve bu bağlamda ciltlerindeki lekeleri minimuma indirgemeye çalışırlar. Büyük oranda leke bulunmasa dahi ciltlerindeki lekeleriyle birlikte natürelliği yakalama hedefleri bulunur.

Fondötenden ziyade renkli nemlendirici ürünlerden yardım alırlar ve bu sayede ciltlerinin havasız kalmasını engellerler. Gözeneklerinin tıkanmaması adına büyük bir gayret gösterirler. Işıltının ve aydınlığın hakim olduğu bir cilde sahip olmak parizyen makyajın en mühim ve esasen birincil sırrı olmaktadır. İpuçları nelerdir? Diyerek bu makyajın yapılışından ve püf noktalarından bahsetmeye başlayalım.

NE? NASIL?  Görenlerin Bir Daha Baktığı Muhteşem Saç Modelleri

İzleyin: Parizyen/Fransız Tarzı Makyaj | Sade & Şık

Parizyen Makyajın Uygulanışı ve Püf Noktaları

Parizyen makyaj uygulamasında her bir adım maksimum seviyede natürel olmalıdır. Natürel bir görüntünün gizemi yine son derece natürel yöntemlerle yapılan bir makyajdan geçmektedir. Doğal görünen kaşlar ise bu makyaj tarzının ilk sıradaki kuralı konumundadır. Kaşların fazlaca boyanması ve tekrardan biçimlendirilmesi parizyen makyajda rastlanan bir durum değildir.

Daha çok esas şekli bozmadan yalnızca ufak bir dokunuş vasıtasıyla ivmelendirilmesi gerekmektedir. Yalnızca sabitleyici ürünler kullanılarak üst düzeyde doğal, yerinden oynamayan kaşlara sahip olabilirsiniz. Zarif ve şık görünümüyle ikonik bir konuma gelmiş olan parizyen tarzı makyaja dair birtakım ipuçları da bulunmaktadır.

Parizyen Makyaja Dair Bazı İpuçları

Nude tonlardaki gözler de parizyen makyaj uygulamasında olmazsa olmaz adımlardandır.

  • Göz makyajı aşamasında göz renklerinde değişiklik olmamasına özellikle dikkat edilmektedir.
  • Mesela gözaltında morluklar ve halkalar bulunmuyorsa gözaltı için kapatıcı ürün kullanmaktan bilhassa kaçınmak gerekmektedir.
  • İnce ve belli belirsiz bir eyeliner ve rimel kullanarak göz makyajı bitirilmiş olmaktadır.
  • Bu görünümü tamamlamak adına yapılması gereken son şey nude tonlu rujlar haricinde koyu renk olan bir ruj tercih edilmesi yerinde olacaktır.
  • Bu adımın dudaklar tekrardan biçimlendirilmeden yapılması gerekmektedir.
  • Biçimlendirildiği takdirde natürel görünüm yok olacaktır.
  • Esasen makyajın yegane sırrı natürel olmasından ileri gelmektedir.
NE? NASIL?  Islak görünümlü yaz makyajı nasıl yapılır?

Onun haricinde fazladan bir makyaj malzemesi ile müdahalede bulunmanıza gerek kalmamaktadır. Bitişi mat olan rujlardan ziyade bitişi satin olan rujların kullanılmasıyla ortaya çok daha doğal ve yumuşak bir görüntü çıkarılabilir.​​​​​​