Her gün mutlu ve enerjik olmak neredeyse hiç mümkün değildir, fakat bu mutlu ve enerjik görünmenizi sağlayacak makyaj ile mümkün olabilir. Günlük hayatın stresi ve beraberinde getirdiği sorumluluklar, dertler kişinin enerjisini alabilir. Fakat kadınlar bu konuda erkeklere nazaran daha şanslıdır. Doğru teknikler, ürünler ve renkler kullanılarak enerjik görünmenizi sağlayacak makyajlar yapılabilir. Burada en önemli olan şey kişinin yüzünü tanıyor olmasıdır.

Aydınlık Bir Cilt

Böyle bir kural elbette yoktur fakat mat cilt nedense daha enerjik bir görünüm sunar, bu yüzden aydınlık bir cilt görüntüsü daha iyi olacaktır. Bunun için fondöten sürmeden önce cilt güzelce makyaja hazırlanmalıdır. Bunun için önce nemlendirici krem kullanılmalıdır. Cilt pul pul ve kuru durmamalı, daha canlı ve pürüzsüz durmalıdır. Nemlendirici cildin yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Ayrıca baz da kullanılabilir. Baz, makyajın daha uzun süre ciltte kalmasını sağlayacaktır. Işıltılı bir baz tercih edilebilir.

NE? NASIL?  Yüzünüzde hint yağı kullanmanın faydaları nelerdir?

İzleyin: Coşmalı Kudurmali Enerjik Makyaj

Cıvıl Cıvıl Renklerde Far

Göz kapağınıza uygulayacağınız renkli far sizi içinizdeki kötü hislerden arındırır ve dışarıya daha enerjik olarak yansıtır. Siyah, koyu kahve ve gri gibi iç karartıcı farlar kullanmayın. Farın yapısını krem formunda da kullanabilirsiniz, toz fara göre daha fresh bir görünüm kazandıracaktır.

Tercih edebileceğiniz far renkleri;

  • Tozpembe
  • Şeftali tonları
  • Fosforlu renkler
  • Parıltılı farlar
  • Simli farlar
  • Gliter

Video: Okul Sabahları Enerjik Görünmenin Yolları I Fondötensiz Makyaj

Gliter belki günlük hayat için biraz fazla kaçabilir, çünkü tamamen simden oluşmaktadır. Fakat göze sürüldüğü andan itibaren enerjiyi yükselteceği kesindir. Dışarıdan da daha mutlu ve pozitif görünmenizi sağlayacaktır. Ancak daha parti farıdır, onun yerine simli veya sedefli farlar kullanılabilir.

Mutlu ve Enerjik Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Nasıl Yapılır?

Mutlu ve Enerjik Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Nasıl Yapılır?

Bol Allık

Pembe yanaklar kesinlikle daha mutlu görünmenize katkı sağlayacaktır, çünkü cildin solgun ve mutsuz görüntüsünü alır ve daha canlı, fresh bir görünüm kazandırır. Allığı pembe veya şeftali tonlarında uygulayabilirsiniz. Krem allık daha tatlı görünecektir. Allığı burnunuzun üstüne de sürmeyi unutmayın.

NE? NASIL?  Fresh makyaj nasıl yapılır?

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Allık alırken kendi cilt renginize uygun olanı seçmeniz çok önemlidir, aksi halde enerjik görüntü yerine solgun surata bırakabilir.
  • Allığı sürerken hafif gülümseyin ve elmacık kemiğinizin üstüne dağıtın, biraz daha yukarılara yani saç diplerinize doğru sürerek çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Allık sürmek için en uygun ekipman fırçadır. Kokulu allıkları kullanarak kendinizi de mutlu edebilirsiniz.

Highlighter

Highlighter, cildin daha sağlıklı, canlı ve enerjik görünmesini sağlayacak en önemli unsurlardan biridir. Yine cilt rengine en uygun olanı almak gerekir ki çok yapay durmasın. Esmer tenliler biraz daha gold alt tonluları, beyaz tenliler de pembe alt tonluları tercih edebilir. Uygulama esnasında genelde küçük fırça kullanılır, fakat şerit gibi bir görüntüye neden olur. Onun aksine daha büyük fırçalar kullanılmalı ve dağıtılmalıdır. Bol highlighter daha enerjik bir görüntü kazandıracaktır.

Mutlu ve Enerjik Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Nasıl Yapılır?

Mutlu ve Enerjik Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Nasıl Yapılır?

Renkli Rujlar

Nude rujlar yerine daha renkli ve parlak rujlar tercih edebilirsiniz. Nude daha solgun ve enerji düşük görünmeye neden olacaktır. Pembe, hafif turuncu yada kırmızı ruj ise enerjiyi yükseltecektir. Mat ruj yerine gloss tercih edebilirsiniz. Canlı makyajların vazgeçilmezi parlak dudaklardır. Ruj seçiminde gün içinde pul pul olmayacak formdakiler tercih edilebilir.

NE? NASIL?  Göz kalemi kullanarak buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Göz Altını Kapatın

En önemli adımlardan biri olabilir. Genelde yorgunken, mutsuzken ve enerji düşükken göz altları her şeyi ortaya döker. Daha koyu halkalar meydana gelir. Bu koyu halkaları ve morlukları kapatacak bir kapatıcı sürülmelidir. Gözaltları aydınlanırsa daha enerjik bir görünüm yakalanabilir.