Tutkuyla yapılan makyajdan en iyi sonucu almak için makyaj paleti kullanılır. Çekmece veya masada kullanılmayı bekleyen rengarenk paletler, doğru kullanıldığı zaman etkili bir sonuç elde edilebilir. En çok renk seçeneğine sahip olan göz farı paletleri, gözlerini tanıyanların elinde harika sonuçlar verir.

Hangi Ton Nerede Kullanılır?

Göz farı kullanırken hangi tonun nerede kullanacağı kişisel tercihlere bağlıdır. Renkler tek başına kullanılacağı gibi birbirine karıştırılarak da kullanılabilir. Ton uyumunu yakalayabilmek en önemli kuraldır.

  • Açık ve ışıltılı tonlar
  • Orta tonlar
  • Nötr tonlar

Doğal geçişler elde etmek isteyenler için dengeli kullanılmalıdır. Kaş altı bölgesini aydınlatmak için açık ve ışıltılı tonlardan yardım alınabilir.

İzleyin: Corrector Nedir Nasıl Kullanılır | Sebi Bebi

Modaya Uygun Tonlar Hangileri?

Makyaj konusunda acemi olanlar, alışkanlık kazanana kadar tercihlerini toprak ve nötr tonlardan yana kullanmalıdır. Her kıyafet ve ten rengiyle uyumlu olacak doğal bir görünüm, yüz hatlarının istendiği şekilde belirgin hale gelmesini sağlar.

NE? NASIL?  Hızlı saç uzatan bakım nasıl yapılır?

Canlı ve belirgin renkler; göz kapağı ve katlanma bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir.

Koyu tonlar; göz şekline belirginlik verir. Bu tonlar özellikle alt kirpikte dış köşelere uygulanarak buğulu bakışlar elde edilebilir.

Birbiriyle uyumlu açık, koyu ve nötr renkler; yüz geneline orantılı bir şekilde dağıtılarak kusursuz bir makyaj ortaya çıkarılabilir.

Makyaj Tüyoları!

Pratik paletler çantaya sığar ve ihtiyaç halinde kullanılabilir. Plajlarda doğal güzellik sağlayan makyaj tüyoları, insana özgüven verir. Cilt temizliğinin ardından cilt tipiyle uyumlu bir nemlendirici kullandıktan sonra başlanacak makyajlar tüm yüz ve boyun bölgesini kaplamalıdır. Her bölge için önerilen fırça ve yardımcı malzemeler kullanılarak etkili sonuçlar elde edilebilir. Suya dayanıklı ürünler gün boyu fark yaratmak isteyenler tarafından tercih edilmelidir. Etkili bakışlara sahip gözler için far paletinden renk seçmeden önce far bazı kullanılmalıdır.

NE? NASIL?  Osmanlı Macunu Nasıl Yapılır? Kolay Osmanlı Macunu Tarifi!

Her Güne Farklı Tonlar

Geniş seçeneklere sahip far paletleri kullanıcılara değişik fırsatlar sunar. Tüm renklerden istenen verimin alınması için seçilen kıyafete uygun tercihler yapılmalıdır. Denemeler sonrasında en güzel renk tonu belirlenerek daha sık kullanım sağlanabilir. Far karıştırma fırçasından yardım alınarak elde edilecek sonuçlarla yumuşak bir geçiş ve büyüleyici bir görünüm yakalanabilir.