Koyu renk ruj kimlere yakışır sorusu her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bunun nedeni koyu renk rujun yaratmış olduğu büyüleyici görüntüsüdür. Ancak ten rengi ve dudak yapısı kullanılacak olan koyu renk rujun ortaya çıkaracağı etkiyi değiştirmektedir. Bundan dolayı koyu renk ruj kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Makyaj yapmak kadınlar için tam bir keyif kaynağıdır.

Ayrıca makyaj malzemeleri ise harika bir görüntüye kavuşmak için özenle seçilen ürünlerdir. Kadınlar özellikle ruj seçimini yaparken daha çok koyu renkte olan rujları tercih etmektedir. Daha dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı gözükmesinden dolayı koyu tonlar daha çok beğeni toplamaktadır. Bundan dolayı kimlerin koyu renk ruj kullanması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşanmaktadır.

Koyu Renk Ruj Seçimi

Makyaj malzemeleri arasında olmazsa olmaz ürün rujlardır. Makyaj yapmıyorum diyen biri için bile makyaj çantasında en az bir adet ruj bulunmaktadır. Talep çok olunca ruj ile ilgili seçeneklerde fazlalaşmaktadır. Özellikle renk ve tonları açısından rujun birbirinden farklı seçenekleri mevcuttur. Bundan dolayı ruj seçiminde birçok kişide karasızlık yaşanabilmektedir. Ruj tonları arasında en çok ilgi gören seçenek koyu renk tonlar olmaktadır.

NE? NASIL?  Lanetli Kral Nebukadnezar Kimdir?

İzleyin: Hangi Tene Hangi Kırmızı Ruj Yakışır? Yasin Şefik

Farklı ve iddialı bir şekilde ortaya koyulan makyajın taçlandırılacağı düşüncesi mevcuttur. Bu nedenle kadınlar bol seçenekli rujlar arasında en çok koyu tonları tercih etmektedir. Ancak her koyu renkli rujdan beklenilen görüntü sağlanamayabilir. Bunun nedeni koyu tona sahip ruju kullanan kişinin en rengine uyumlu olup olmamasıdır.

Kimler Koyu Renk Ruj Tercihinde Bulunmalıdır?

Koyu renk ruj tonları genellikle kullanan kişinin ten rengini boğmayacak şekilde olmalıdır. Koyu renk tene sahip bir kişi genellikle makyaj esnasında daha fresh ve açık tonları kullanmalıdır. Bunun nedeni koyu olan renk tonunu aydınlatmak ve farklı bir ışıltı katmaktır. Ruj açısından da seçim yaparken buna dikkat edilmesi önemlidir. Koyu renk bir ruj seçimi yapacak olan kişinin açık buğday veya beyaz tene sahip olması makyajın başarılı bir şekilde sonuçlanmasında yarar sağlayacaktır.

NE? NASIL?  Siyah t-shirtler ile kombin nasıl yapılır?

Özellikle bordo, koyu pembeler, koyu kırmızılar, vişneçürüğü gibi koyu renk rujlar daha çok beyaz tenli kadınlara yakışmaktadır. Fakat beyaz tenli kadınların yanı sıra elbette esmer bir tene sahip biri de koyu renk ruj kullanabilir. Ancak önemli olan hem tenine hem de makyajı tamamlayacak olan diğer detaylara bu rujun uyum gösteriyor olmasıdır.

Koyu Renk Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Koyu renk ruj ile yapılacak olan makyaj oldukça dikkat çekici detaylara sahip olmaktadır. Bu renk tonlarında herkes makyaj yapabilmektedir. Koyu tondaki ruj diğer makyaj detayları ile bir araya geldiğinde şık bir görüntü ortaya çıkarmalıdır.

Bunun için dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

  • Far seçimi açık tonlarda yapılmalıdır.
  • ​​​​​Allık çok belirgin bir şekilde kullanılmamalıdır.
  • Makyaj için yüze uygulanacak pudra pürüzsüz bir görüntü oluşturmalıdır.
  • Koyu renk ruj her zaman ön planda tutulmalıdır.
  • Göz bölgesine yapılacak makyaj fazla abartılmamalıdır.
NE? NASIL?  En etkili epilasyon çeşitleri hangileridir?

Bu sayede koyu renk ruj tercihinde bulunulan makyaj hem dikkat çekici hem de abartılı bir görüntü oluşturmayacaktır. Hem esmer hem de açık ten rengine sahip kadınların sıklıkla tercih ettiği bu ton rujlar her dönemde talep gören ürünler olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu makyaj içerisinde bütünlüğün sağlanmasıdır.