Kırmızı ruj tonu nasıl seçilmelidir? sorusu kadınlar tarafından sıkça merak edilen bir konudur. Kadınlar kırmızı rengini özellikle ruj, oje, elbise ve ayakkabı seçimlerinde ilk tercihte tutarlar. Kırmızı rengi kadınları çok daha estetik ve albenili kılar. Bu nedenle kadınlar kırmızı tonları arasında karar vererek çeşitli kombinler denerler. Seçilen elbiseye ve ayakkabıyla bağlı olarak kırmızı ruj tonuna karar veren kadınların unutmaması gereken en önemli nokta ise sahip oldukları ten rengini göz ardı etmemeleri gerektiğidir.

Cilt Tonunun Kırmızı Ruj Seçimine Etkisi

Rujun görünümü cilt tonuna bağlı olarak değişir. Bu nedenle kırmızı ruj seçiminde cilt tonu önemsenmelidir.

  • Cilt tonu eğer soğuk veya pembe ise mavi baza sahip bir kırmızı tonunu tercih etmek doğru olur.
  • Açık tenli kadınlar parlak kırmızıları rahatlıkla tercih edebilir. Koyu kırmızı tonları seçerken dikkat etmek gerekir çünkü bu tonlar nedeniyle gotik tarzı görünüme sahip olmak mümkün.
  • Buğday cilt tonu için koyu ton kırmızılar hoş durur.
  • Cilt tonu esmer olan kadınlar için açık ton kırmızılar dudaklarda yeteri kırmızılığı yansıtmayabilir. Bu nedenle bordoya kaçan tonlardaki rujlar tercih edilmelidir.
NE? NASIL?  Çin astrolojisinde hangi burçsunuz? Çin burcunuza göre çok şaşıracağınız özellikleriniz

Mavi bazlı kırmızı tonları dişleri daha beyaz ve parlak bir görünüme sahip kılar.

İzleyin: Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir?

Kıyafet Seçimine Göre Kırmızı Ruj Seçimi

Kadının taşıdığı kıyafetin tarzı, rengi ve modeli kırmızı ruj tonu seçimini etkiler. Koyu renk kıyafetler seçildiği zaman kırmızı ruj tonu da doğru orantılı olarak koyulaşabilir. Ancak en önemli nokta kıyafetin ne kadar iddialı olduğudur. Fazla dekolteye sahip kıyafetler ile parlak ve koyu ton kırmızı rujlar abartılı durur. Bu durumlarda daha açık ton kırmızı rujlar tercih edilerek kıyafetin öne çıkması da sağlanmış olur.

Dudak Şekli Kımızı Ruj Tonunu Belirler

Dudak şekline sağlı olarak kırmızı ruj tonları dengelenmelidir. Daha ince dudağa sahip olan kadınlar dudak çevresinde koyu ton kırmızı ruj sürerek içeriye doğru tonu açmaları gerekir. Bu sayede dudak daha dolgun gözükecektir. Dolgun dudaklı kadınlar da bu işlemin tam tersini yaparak dudaklarının da ince bir görünüme sahip olmalarını sağlamış olurlar.