Herkesin merak ettiği kalıcı makyaj yaptırmanın zararı var mıdır sorusu birkaç farklı cevaba yanıtlanmıştır. Kalcı makyaj, farklı teknikler kullanılarak ciltlere uygulanan bir makyaj türüdür. Diğer makyajlardan farklı olarak bu makyaj türü ciltte kalıcı olarak yer alıyor ve cildin sürekli makyajlı görünmesini sağlıyor. Genellikle güzellik salonları ve makyaj uzmanları tarafından uygulanan bu teknik özellikle kadınların dikkatini çekiyor. Uygulama aşamaları normal makyaj yaparken gereken uygulamalardan farklı ve malzemelerde de bu bazı değişiklikler yapılıyor. Kalıcı olmasını sağlayan birkaç alet ve faktör bulunuyor ve uzmanlar bunlardan faydalanıyor. Yapım aşaması ve malzemelerinin farklı olması da akıllara zararlı olup olmadığı sorusunu getiriyor.

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Zararı Var Mıdır?

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Zararı Var Mıdır?

Kalıcı Makyajın Zararları

Kalıcı makyaj tekniği, bakıldığında işleri kolaylaştıracak bir teknik gibi durabilir. Çünkü sürekli makyaj yapmaktan yorulan insanlar için bu teknik oldukça kolaylaştırıcı bir durumdur. Ancak bu tekniğin bazı olumsuz etkileri olduğu da bir gerçektir. Kalıcı makyaj tekniğinin zararlı olmasının bazı nedenleri vardır ve bu nedenlerden dolayı da insanların tercih etmeden önce ciddi şekilde düşünmeleri gerekir.

NE? NASIL?  Göz kalemi kullanarak buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

İşte kalıcı makyajın zararları;

  • Ciltte sarkmalara ve yaralanmalara neden olabilir.
  • Cildin kalıcı hasarlara yol açabilir.
  • Yüzün zaman zaman kanamasına sebep olabilir.
  • Cildin sahip olduğu renk değişebilir.
  • Aşırı kaşıntı ve beneklenmelere neden olabilir.
  • Ciltte morlukların oluşmasına neden olabilir.

Kalıcı makyaj yukarıdaki sorunlardan birine veya birkaçına yol açabilir. Bu yüzden makyajı yaptırırken, güvenilir yerlere gitmekte ve uzman insanlardan yardım almakta fayda vardır. Bilinmeyen ve güvenilir olmayan hiçbir yerde kalıcı makyaj yaptırılmamalıdır. Aksi takdirde kalıcı ve geri dönüşü olmayan sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Bir karar alınmadan önce dikkatli davranılmalı ve doğru kararlar verilmelidir.

Video: Kalıcı makyaj zararlı mı?

Kalıcı Makyaj Neden Zararlıdır?

Kalıcı makyajın bazı cilt problemlerine yol açtığı kesinleşmiş bir durumdur. İnsanlar bu duruma yol açan nedenleri merak ediyor. Çünkü kalıcı makyaj yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken riskler vardır. Peki, kalıcı makyaj neden zararlıdır?

NE? NASIL?  Tırnak şekline göre oje nasıl seçilmelidir?

Kalıcı makyajın zararlı olmasının nedenleri şunlardır;

  • Kullanılan malzemelerin içinde bulunan kimyasallar cilde zarar verebilir.
  • Yanlış teknikle uygulanan makyaj, hasarlara neden olabilir.
  • Yardım alınan cihazlar her cilde uygun olmayabilir.

Tüm bu nedenlerden dolayı kalıcı makyajın zararları vardır ve bu zararlar kişiden kişiye boyut farklılığı gösterebilir. Bu sebeple kalıcı makyaj yaptırmak isteyen kişilerin güvendikleri kişilerden fikir almaları ve buna göre makyaj yaptırmaları gerekir.

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Zararı Var Mıdır?

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Zararı Var Mıdır?

Kalıcı Makyaj Yapım Süresi

Kalıcı makyajın yapımı belirli bir süre gerektirir. Makyajın türüne ve boyutuna göre bu sürelerde değişiklik yaşanabilir. Genellikle 2 saat kadar süren bu işlem kişilere bağlı olarak artış veya azalış gösterebilir. Yapılırken cilt tipi göz önünde bulundurulduğu için makyaj süresinin de değişmesi oldukça normaldir.

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalıcı?

Kalıcı makyajın ne kadar ciltte kalacağı hakkında birçok soru soruluyor fakat bu soruya verilebilecek net bir cevap yoktur. Çünkü insanların her birinde farklı bir cilt yapısı var ve makyaj bu ciltlere göre kalıcılık gösterebiliyor. Genellikle kuru ciltlerde daha çok kalan bu makyaj tekniği yağlı ve karma ciltlerde biraz daha kısa kalabiliyor. Ancak yine de belirli bir süre için makyaj kalıcı olmaya devam ediyor.

NE? NASIL?  Yaz gelinleri için makyaj önerileri

Kalıcı Makyajda Moda

Makyaj, sürekli olarak değişen tekniklere sahip ve her gün farklı bir şekli ortaya çıkıyor. Kalıcı makyaj ise belirli bir makyaj seçimi üzerinden yapıldığı için değiştirmek mümkün olmuyor. Bu nedenle kalıcı makyaj, zaman zaman modadan uzak kalabiliyor.