Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde bu günlerde sıcak günlere hazırlıklarda başladı. Giyim, kişisel temizlik ve bakım ürünleri, plaj giyiminde olduğu gibi makyaj malzemelerinde de yaz mevsimine hazırlıklar yapılıyor. Her mevsimin giyim trendi farklı olduğu gibi makyaj trendleri de farklılık gösteriyor. kış aylarının kasvetinden ve yoğunluğundan arınmak için her alanda daha ışıltılı ve iç açıcı ürünler tercih ediliyor. Özellikle son yıllarda kozmetik alanında yaz mevsimleri için oldukça tercih edilen seçenekler yer alıyor. Hem gündüz hem gece kullanılabilen hatta özel günlerde bile sıkça tercih edilen ıslak makyaj trendi tüm dünya tarafından tercih ediliyor. Peki tüm dünyanın tercih ettiği ıslak görünümlü yaz makyajı nasıl yapılır

Islak Makyaj Nedir?

Islak yaz makyajı yapmanın püf noktaları tabii ki de var. Fakat bunlardı bilmeden önce ıslak yaz makyajının ne demek olduğunu bilmek gerekiyor. Islak makyaj olarak bildiğimiz makyaj sitili tüm dünyada Wet Look olarak adlandırılıyor. İlk trend olduğu dönemlerde ünlü yıldızların adeta cilt sırrı haline gelen bu makyaj stili artık herkes tarafından yapılıyor.

NE? NASIL?  Renkli Kişiliğinizi Yansıtacak Makyaj Nasıl Yapılır?

Kış aylarında tercih edilen koyu tonların yerine hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı olduğu için yaz ayrının başlaması ile birlikte bu makyaj sitili daha sık görülmeye başlanacak. Sadece günlük hayatta değil özel yaz akşamlarında da tercih edilen bu makyaj sitili son iki senedir düğün makyajlarının da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Artık düğün, nişan gibi özel gecelerde de gelinlerin en çok tercih ettiği makyaj türü de artık ıslak makyaj.

Çağla | Islak Ten Makyajı | Güzellik-Bakım

Islak Yaz Makyajının Yapım Aşamaları

Islak makyaj aslında yeterli bilgiye sahip olan herkesin yapabileceği kolay bir makyaj sitili olsa da püf noktaları elbette var. Minimum ürün ile ıslak yaz makyajı yapmak isteyen kişiler şu aşamaları dikkatle uyguladığında başarılı bir sonuç elde edeceklerdir;

  • Makyaja başlamadan önce cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir.
  • Cildin ıslak makyaja uyum sağlaması için en önemli etken cilt serumu uygulanmasıdır. Cilt tipine uygun bir serum eşit şekilde yüze sürülmelidir.
  • Fondöten veya pudra kullanımına gerek yoktur. İsteyen kişiler sadece açık ton pudra kullanabilir. Fakat bunun yerine cildin renk tonlarına uygun nemlendirici kullanmak daha doğru olacaktır.
  • Aydınlatma paleti her mevsimin vazgeçilmezi olduğu için ıslak makyaj yapımında da önemi büyüktür. Aydınlatma fırçası ile elmacık kemiklerine, çene kısmına ve dudak kısmına eşit bir şekilde yayılması sağlanır.
  • Islak yaz makyajında yoğunluk yok denecek kadar az olmalıdır. Bundan dolayı yoğun göz makyajı yapmak bir yana göz makyajı yapmamak bile bir tercihtir. Hatta sık olarak göz kapakları için bir miktar aydınlatıcı kullanmakta tercih edilebilir.
  • Islak yaz makyajı için dikkat edilmesi gerekenlerden biri de rujdur. Gidilecek yere göre ruj renginin koyuluğu değişebilir. Fakat kesinlikle mat olmalıdır. Hem cildin hem de rujun parlak olması göz yorabilir.
NE? NASIL?  Pembe tonlarda makyaj nasıl yapılmalıdır?

Bu makyaj sitili için belirli başlı belirleyici unsurlar bu şekildedir. Az ürün ile kolayca yapılan bir sitil olmasına rağmen ne yazık ki her cilt tipine uygun olmayabilir. Fondöten hiç kullanılmadığı ya da tok denecek kadar az kullanıldığı için fazla sivilceli ve yağlı ciltler için önerilen bir makyaj sitili değildir.