Işıltılı bir görünüş için makyaj sırları çoğu kadının öğrenmek istediği uygulamalardır. Cildin ışıltılı bir görünüme sahip olması için uygulanacak olan adımlardan şu şekilde bahsedebiliriz:

Pürüzsüz Tuval Oluşturma

İyi bir şekilde uygulanan peeling rutini, ciltte oluşan matlığı yok ederek cildin doğal olan ışığını yansıtmasına yardımcı olur. Haftada bir defa, ses titreşimleriyle çalışan ve steril bir bıçak ile ciltte oluşan ölü derileri dikkatli bir şekilde temizleyen manuel microblading cihazını uygulayın. Bu işlem size korkutucu gelebilir fakat bu işlem tamamen ağrısız bir işlemdir.

Yalnızca cildinizi gergin tutarak kısa vuruşlar şeklinde işlemi uygulayın. Daha sonra cildinizi, pürüzsüz bir tuval durumuna getirmek için de hyalüronik asit ve de yosun özleri içeren, yatıştırıcı ve dolgunlaştırıcı bir nemlendirici kullanın.

İzleyin: Cildi Sağlıklı Ve Işıltılı Gösteren Günlük Makyaj | Büşra Güler

Renkli Nemlendiricilerin Kullanımı

Doğal ışıltılı makyaj görünümü için, su bazlı olan renkli jel nemlendiricilerini kullanmanız gerekir. Jel yapılı ve renkli nemlendiriciler; cilt tonunu dengeler ve cildinize de doğal bir parlaklık sağlar.

NE? NASIL?  Islak görünümlü yaz makyajı nasıl yapılır?

Bu nemlendiriciyi cildinize ise şu şekilde uygulamanız gerekir:

  • Elinizin üzerine bir miktar renkli nemlendirici alıp, fırça yardımıyla yüzünüze sürün. Ancak hiçbir noktayı kaçırmamanız gerekir. Bundan emin olmak amacıyla renkli olan bu nemlendiriciyi yüzünüzün ortasından başlayarak dışarı doğru sürmelisiniz.
  • Cildiniz çok kuruysa da fondöteninize bir damla şeklinde yüz yağı damlatabilirsiniz.
  • Bu uygulamayı hafifçe sulandırdığınızda da cilt üzerinde şeffaf bir etki yaratacaktır.

Nemlendiricileri bu şekilde uygulayarak cildinizi ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Cilt Sorunlarına Yönelme

Makyaj yapmadan önce, göz çevresindeki gözaltı torbalarını önlemek için, göz etrafına bir buz küpü ile masaj yapın. Bu işlem, ciltteki şişliği azaltır ve cildi sıkılaştırır. Bu durumda, gözaltı bölgenize de hafif bir şekilde kapatıcı uygulaması yapabilirsiniz. Makyaj süngeri ile burun kenarları ve gözaltı bölgesi gibi belirli olan bölgeleri hedefleyebilirsiniz. Hafif bir nemli makyaj süngeriyle de gözün iç kısımlarına yapacağınız kapatıcı uygulaması da yüzün tamamını aydınlatmaya yardımcı olacaktır.

NE? NASIL?  Kişiye özel makyaj malzemeleri nasıl üretiliyor?

Yüzünüzün Doğal Işığını Kullanma

Çok yönlü olan bir balsamı kaş altları, elmacık kemiklerinin üstü ve burun kemeri noktalarına uygulayabilirsiniz. Böylelikle cildiniz, daha parlak ve daha canlı bir şekilde görünür. Aydınlatıcılar ve su bazlı allıklar ile de bu görüntüyü oluşturabilirsiniz.

Yüz Spreyi Kullanma

Gün boyunca makyajınıza sürekli rötuş yapmak yerine, cildinize nemlendiricili yüz spreyi sıkmak daha doğru olacaktır. Cildinize uygulayacağınız bu yüz spreyini ise birkaç fıs sıkmanız yeterlidir.