Düğün sezonu başladı. Evlilik kararı alan çiftleri; en çok düşündüren konuların başında düğün hazırlıkları geliyor. Düğün hazırlıkları her ne kadar tatlı telaşlar olsa da, bazı konular her iki tarafı da zorlayabiliyor. Bu dönemde gelin adaylarını en çok zorlayan konulardan birisi de gelin makyajı. Her gelin düğün günü mükemmel görünmek ister. Gelin makyajı nasıl olmalı? Hangi renk tonları kullanılmalı? Nasıl bir makyaj tercih edilmeli? Bu yılın trendleri neler? İşte  gelin makyajı trendleri.

Yüzünüzün tipi, mevsim,  gelinliğininizin modeli,  kısaca her şey düğün makyajının nasıl olması gerektiğini etkileyecektir.

İzleyin: İşte yılın gelin makyajı trendleri

1) Pırıltılı Farlar

Bu yılın en moda trendlerinin başında ışıl ışıl, pırıltılı göz farları geliyor. Geçen senelerde moda olmaya başlayan metalik ve ışıltılı göz farları bu sene de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Işıltılı ve göz kamaştırıcı bir makyajın yolu, pırıltılı göz farlarından geçiyor. Bu yıl özellikle gümüş ve altın tozları, ışıl ışıl parlayan ve tane tane duran pırıltılar oldukça popüler.

NE? NASIL?  Parizyen makyaj nasıl yapılır?

2) Romantik Pembeler

Pembenin de romantiği olur mu demeyin. Söz konusu gelin makyajı ise elbette olur. Ayrıca pembe renk, gelin makyajının demirbaşıdır. Tıpkı geçen sene olduğu gibi bu yıl da pembenin birçok türü moda.

Bebek pembesi, şeker pembesi, mat ve pastel pembe bu yılın en moda pembe tonları. Küçük bir ipucu; allık olarak kullanılan pembe renk tonlarını, göz farı olarak da kullanabilirsiniz.

3) Parlak Dudaklar

Geçen yılın sonlarına doğru moda olan parlak dudaklar, bu yıl da çok moda. Gelin makyajının olmaza olmazlarından bir diğeri de parlak ve ışıltılı dudaklar.

4) Nude Olmazsa Olmaz

Nude makyajı sevmeyen çok azdır.  Çünkü akılda kalıcı olmanın yolu çoğunlukla sadelikten geçer.  Kaç yıl geçerse geçsin, modası asla geçmeyecek olan bir trend de nude görünüm.

5) Saçları Unutmayın

Bu yılın saç konusunda ki moda trendleri iri ve doğal görünümde bukleler ile geriye doğru, ıslak şekilde taranmış saçlar.

NE? NASIL?  Yaz gelinleri için makyaj önerileri

6) Şık Aksesuarlar

Şık aksesuarlar her zaman çok moda. Saç tarakları, fiyonklar, şapkalar, çiçek taçlar, klipsli tokalar en şık tamamlayıcı aksesuarlar. Ayrıca şık aksesuarlar da görüntünüze güzel bir hava katacaktır. Bu nedenle aksesuar konusunu ihmal etmeyin.

İzleyin: Gelin Makyajı – Erin Şengül

7) Bronz Cilt Tonu

Hangi tür makyaj yaparsanız yapın, makyajın güzel durması için teninizin renk tonu çok önemlidir. Bu nedenle makyaj yaparken bronz cilt tonuna dikkat edin. Eğer açık tenliyseniz mat bronzlaştırıcı ile bronz bir ten elde edebilirsiniz.

8) Allık Kullanmayı İhmal Etmeyin

Makyajın en önemli bölümlerinden birisi de allık. Allıklar bu yıl sadece yanaklar için değil, dudaklar ve göz kapaklarına kadar yüzün birçok bölümünde kullanılabilir.