Dünyaca ünlülerin makyaj sırları her zaman daha fazla merak edilir. Çünkü hep göz önünde bulunurlar, makyajları daha özenli olur ve farklı teknikleri deneyebilirler. Güzel görünmelerinin altında yatan sır ne herkes merak eder ve özellikle özel gecelerinde kullanmak isterler. Makyaj ünlülerin olmazsa olmazlarından biridir, bu kadar güzel çıkmalarında elbette shop etkisi de vardır ancak altında yatan başka sırlarda mevcuttur.

Kahverengi Eyeliner

Eyeliner deyince akla ilk öne siyah rengi gelir. Keskin gözler için siyah ve kuyruklu bir eyeliner çekilir. Fakat ünlüler bu çizginin dışına çıktı ve daha farklı bir teknik kullanmaya başladı, kahverengi eyeliner. Ünlülerin kullanması ile beraber de daha popüler olmaya başladı. Kahverengi eyeliner siyaha nazaran daha yumuşak bir görünüm verir, dağıtılmış far havası daha popüler olmaya başladı. Böylece gözlerde de buğu efekti ile badem göz şekli elde edilmektedir.

İzleyin: Dünyaca Ünlü Model Kendall Jenner’ın Makyaj Sırları

Büyük Gözlerin Sırrı

Çoğu kişi gözlerinin daha büyük ve iri olmasını ister. Dünyaca ünlü starlar gözlerini daha iri göstermek adına göz pınarlarına aydınlatıcı sürüyor, dış köşelere ise daha koyu renkler ile gölge veriyor. Birde göz içine krem rengi göz kalemi sürülüyor. Göz kaleminde beyaz çok keskin olduğu için krem gibi nude tonlar daha fazla tercih ediliyor. Kalem tercihinde ise alt kirpiklere bulaşmayacak ama yumuşak formda olanlar tercih ediliyor.

Dünyaca Ünlülerin Makyaj Sırları

Dünyaca Ünlülerin Makyaj Sırları

Dikkati Bir Yere Toplamak

Dünyaca ünlü starlar makyajlarını yaparken veya yaptırırken dikkati tek bir yere çekmeyi seviyorlar ve makyajlarında sıklıkla bu yöntemi kullanıyorlar. Örneğin gözlerini daha buğulu ve koyu yaptıklarında dudak makyajlarında nude tonlar kullanıyorlar ve dikkati tamamen gözlere verip dudağı görünmez yapıyorlar. Bu yöntem sahne makyajlarında çok kullanılmıyor, sahnede glitter, sim gibi ürünler havada uçuşuyor ve dikkat her yerde olabiliyor.

NE? NASIL?  Makyaj Bazı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Video: Dünya Starlarının Sıra Dışı Güzellik Sırları

Kontür

Elbette en büyük makyaj sırlarından birisi bu olabilir. Ünlüler dünyasında estetik yaptıranların sayısı bir hayli fazla ancak birde yaptırmayanlar var. Fakat neredeyse tamamının yüzü kemikli, belirgin ve gölgeli gözüküyor. Bunun nedeni ise kontür uygulaması.

Kontürün yaptığı şeyler;

 • Elmacık kemiklerinin belirgenleşmesi
 • Çene kemiğinin daha sivri durması
 • Gıdının yok olması
 • Alnın daraltılması
 • Gözaltı, t bölgesinin aydınlatılması

Bu sayede yüz daha belirgin olur, ince gözükür ve cilt yeni bir ışıltı kazanır. Kontür uygulamasında stick, toz veya krem ürünler kullanılabilir. Bunun için bronzer, allık ve aydınlatıcı kullanılır. Gözaltları ve t bölgesi içinde kapatıcı kullanılır. Koyu renk ile yüz hatları keskin ve ince gösterilir, burunda kontür dünyaca ünlü starların en çok yaptığı şeydir. Burunları daha küçük ve kalkık gösterirler. Ayrıca bol aydınlatıcı ile yüzlerinde yüksek görünmesini istedikleri yerleri aydınlatırlar. Kaşları daha kalkık göstermek içinde yine aydınlatıcı veya beyaz göz kalemi kullanmaktadırlar.

NE? NASIL?  En Kolay Yapılan Örgü ve Topuz Saç Modelleri

Badem Göz

Badem göz makyajı ünlüler arasında çok moda olduktan sonra herkes tarafından sevilerek yapılmaya başlanmıştır. Artık günlük makyaj olarak bile kullanılmaktadır. Ünlüler badem gözü genelde çekik ve buğulu göz makyajı ile yapmaktadır.

Bunun için izlenmesi gereken adımlar;

 • Önce kahverengi bir göz kalemi kirpik diplerine çekilir
 • Çekilirken çok düzgün olmasına gerek yok çünkü sert bir fırça ile dağıtılacak
 • Dağıtırken dışarı doğru dağıtılmalı ve yumuşak bir görünüm elde edilmeli
 • Bu şekilde bırakılabilir veya üstünden yine kahverengi bir farla geçilebilir
 • Daha keskin bir badem şekli olsun diye göz içinden yine kahverengi göz kalemi ile geçilebilir
 • Kahverengi göz kalemi kahverengi gözlülerin göz renklerinin daha açık ve canlı olmasını sağlar.

Bu yöntem ile ünlülerin badem gözlerine sahip olabilirsiniz.