Düğün günü her kadın için en özel günlerden biridir. Tüm gün boyunca ilgi odağı olmak ve birçok fotoğrafta bulunmak elbette herkes için kolay olmayabilir. Özellikle tüm gün meydana gelebilecek aksiliklerin de önceden öngörülmesi gerekebilir. Yıllarca unutulmayacak bu anların hazırlıkları belki de aylar öncesinden yapılmaya başlanır. Gelinlik, damatlık, davetiyeler, konuklar, ikramlar, süslemeler, saç modeli gibi her detay gibi uygulanacak makyajı seçmekte oldukça zordur. Tüm gün hem bozulmadan tazeliğini koruyacak hem de güzelliğe güzellik katacak, düğün için en uygun makyaj nasıl seçilir?

Düğün Makyajında Son Trendler

Son zaman düğünlerinde özellikle daha doğal görünümlü makyajlar tercih ediliyor. Sadece düğünlerde değil tüm özel günlerde doğal görünümlü makyajlar ön plana çıkmaya devam ediyor. Abartıdan ve yoğun renklerden uzak olarak güzelliği ön plana çıkaran vurgular ve asil ışıltılar gelin adaylarının tercihi olmaya devam ediyor.

NE? NASIL?  Rüyada kedi görmek nasıl yorumlanır?

Özellikle gözlerin ön plana çıkarıldığı, yüzü daha kemikli ve parlak gösteren ürünlerin tercih edilmeye devam edileceği görülüyor. Düğün makyajı için mutlaka uzun süre kalıcılığını koruyan porselen makyajlar tercih edilmelidir.

İzleyin: Gelin Makyajı l Kendi Yapacaklar İçin

Özellikle porselen makyajlar için özel olarak üretilen makyaj bazları, dozunda ve asil bir görünüm sağlamak için bronzerler, yine porselen makyajların olmazsa olmazı olan akmayan rimeller de bu sene sıkça tercih edilecek. Özellikle gözlerde daha buğulu görünümler sağlamak için toprak tonları ön plana çıkacak.

Göz makyajı için son zamanlarda takma kirpik uzmanlar tarafından doğallığı bozma gerekçesi ile kullanılmaması tavsiye edilse de gelin adayları tarafından vazgeçilmezler arasında yer almaya devam ediyor. Bu aşamada yine takma kirpik tercih edilmesi durumunda da göz sağlığı öncelikli olarak mümkün olduğu kadar ayarında takma kirpikler kullanılması gerekiyor.

NE? NASIL?  Çorum'da gezilecek yerler ve Çorum'un tarihi

Uygun Makyaj Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün için uygun makyaj sitili seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Düğün makyajı seçerken öncelik olan düğünün hangi mevsimde yapılacağıdır. Yaz ayları için sıcağa karşı önlemler alınması göz önünde bulundurulmalıdır. Kış aylarında ise çok açık tonlardan kaçınmak doğru bir tercih olacaktır.
  • Yüz tipi makyaj seçimi için çok önemlidir. Her yüz tipine uygulanacak makyaj teknik olarak farlılıklar içerir.
  • Göz şekli göz makyajı için büyük önem taşır. Gözler için uygun tekniklerin kullanılması makyaj bütünlüğünü bozacak ve aynı zamanda yorgun bir görünüm sağlayacaktır.
  • Ten rengi kullanılacak ürünlerin koyuluğu ve açıklığı açısından büyük önem taşır.
  • Kullanılan ürünlerin kalitesi ve markası da oldukça önemlidir. Düğün makyajı için bilinmeyen ve kalitesinden emin olunmayan ürünler kullanılmamalıdır. Kullanılması durumunda sonrasında da cilt sorunlarını beraberinde getirebilir.
  • Profesyonel makyöz seçimi de önem taşımaktadır. Düğün makyajı kesinlikle gerekli bilgi ve beceri sahibi kişilere yaptırılmalıdır.
  • Düğün öncesi makyaj provası yapmak çok doğru bir seçenektir. Yapılacak işlemlerin son ana bırakılması zaman açısından zorluk yaratabilir. Yetişmeyebilir ya da beğenilmeyen kısımların değiştirilmesinde sorunlar meydana gelebilir. Bu ve bunlar gibi bir çok etmene dikkat edilmesi hem daha stressiz hem de daha öz güvenli bir görünüm sağlamak için yeterli olacaktır.
NE? NASIL?  3 Günde 5 kilo verdiren diyet listesi nasıl olmalı?

Video: Pelin Akil Gelin Makyajı Hamiyet Akpınar