Özellikle kadınların doğal sade göz makyajı uygulamasını doğru olarak bilmesi önemlidir. Bu sayede daha güzel sonuçlar alınabilir. Gerekli malzemelerin temin edilmesi, işlemin nasıl uygulanması gerektiği, yapılmaması gereken hatalar, gibi konulara da oldukça dikkat etmek gerekir.

Doğal Sade Göz Makyajı İçin Neler Gerekir?

Doğal sade göz makyajı, abartılı olarak yapılacak olan makyaj türlerine kıyasla daha az malzeme gerektiren bir makyaj türüdür.

Gereken malzemeler:

  • Gözaltı kapatıcısı
  • İsteğe bağlı olarak kullanılacak far ve çeşitleri
  • Maskara
  • Göz kalemi
  • Eyeliner
  • Sabitleme spreyi

Gerekli olan malzemeler başlıca bu şekilde ifade edilebilir.

Gerekli olan malzemelerin her biri aynı anda kullanılacak diye bir durum yoktur. Sadelik anlayışına bağlı olarak, gereken malzemeler içerisinden seçilecek olan ürünlerin kullanılması gerekir.

Video: Doğal ve Hafif Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Doğal Sade Göz Makyajı Uygulaması Nasıldır?

İlk olarak cildin temizlenmesi sağlanır. Temiz cilt üzerine, krem sürer gibi makyaj bazı (makyaj bazı yoksa nemlendirici krem) uygulanır. Bir süre beklenerek cildin bazı emmesi sağlanır. Ardından, isteğe bağlı olarak, far uygulaması yapılır. Doğal bir görüntü elde etmek istendiği için toprak rengi tonlarında veya hafif pembe tonlarında renkler tercih edilir.

NE? NASIL?  Göz makyajı temizleyicisi nasıl seçilmelidir?

Tek renk ve az miktarda far uygulaması yapıldıktan sonra, üst göz kapağı içerisine göz kalemi uygulaması yapılır. İsteğe bağlı olarak, ince bir şekilde olmak üzere eyeliner uygulaması da yapılabilir. Maskara kullanım işlemi de yapıldıktan sonra, sabitleme spreyi ile makyajın dondurulması sağlanır.

Doğal Sade Göz Makyajı Yapılırken Yapılmaması Gereken Hatalar

Yapılacak olan makyajın içeriği ‘doğal ve sade’ olduğu için, gereğinden fazla canlı renkler, iddialı far tonları, rengarenk göz kalemleri kullanımı tercih edilmez. Bakıldığı zaman estetik ve doğal bir duruş yakalanmak istenir. Bu duruma bağlı olarak, kullanılacak olan fazladan her ürün istenen sonuca ulaşma oranını düşürecektir. Ayrıca sabitleme yapılmasına önem verilmesi gerekir. Çünkü doğal bir duruş yakalanmak istendiği zaman, akmış bir göz makyajı ile isteğe ulaşılmaz.

İzleyin: Doğal & Sade Göz Makyajı Uygulaması

Doğal Sade Göz Makyajı Nerelerde Kullanılabilir?

Yapılan makyajın durumuna göre, makyajın kullanılması gereken genel ortamlar vardır. Doğal ve sade göz makyajını; günlük işler için dışarı çıkıldığı zaman, bireyler kendilerini soluk hissettiği zaman, rutin olarak gidilen yerler için (okul, çalışma ortamları, arkadaş buluşmaları) ve bu gibi durumlara benzer yerlerde kullanılabilir. İçeriğindeki ürünlerin kullanım oranını artırarak veya azaltarak da farklı ortamlara uygun hale getirilmesi sağlanabilir.