Son yılların kadın modasında en önemli makyaj malzemeleri arasında yer almaya başlayan beyaz göz kalemi, birçok kişi tarafından Beyaz göz kalemi nasıl kullanılır? sorularının sorulmasına neden olmuştur. Birçok farklı kullanım yöntemi ile makyaj dünyasına önemli katkılarda bulunan beyaz göz kalemi nasıl kullanılır? Ne gibi teknikleri bulunur?

Göz İçine Kullanım

Beyaz göz kaleminin en sık kullanım tekniklerinden biri ise, göz içine kullanım olarak karşımıza çıkmaktadır. Siyah veya farklı renkteki göz kalemleri gibi beyaz göz kalemlerini de göz içi çeperinde kullanmak, normalde sahip olduğunuzdan daha büyük bir göz hattına sahip olmanızı sağlar.

Birçok kadın kullanıcı tarafından daha büyük bir göz izlenimi vermek adına kullanılan beyaz göz kalemlerini, göz içi çeperlerine kullanarak daha büyük bir göze sahip olduğunuza dair izlenim yaratma imkanına erişebilirsiniz. Aynı zamanda beyaz göz kalemi çözünen bir boya türü olduğundan, silme ve temizleme işlemi diğer göz kalemlerine göre oldukça kolay gerçekleşmektedir.

İzleyin: Beyaz Göz Kalemi Kullanmanın 5 Farklı Yolu !

Dudak Üstü Bölgesi

Beyaz göz kalemi, bilinenin aksine göz ve civarı bölgeler dışında da kullanıma uygun ve transparan bir etki yaratabilmektedir. Bunun en önemli örneklerinden biri olan dudak bölgesinde beyaz göz kalemi kullanımı, yine en sık kullanılan beyaz göz kalemi teknikleri arasında yer alır. Beyaz göz kalemini dudak kenarlarına sürerek şu gibi avantajlara erişebilirsiniz;

  • Beyaz göz kalemlerini dudak çevresinde kullandığınızda, daha dolgun bir dudak görüntüsüne ulaşabilirsiniz.
  • Dudak çevresinde kullanılan beyaz göz kalemleri, kullandığınız ruj renginin daha çok öne çıkmasına imkan verir.
  • Dolgunlaştırıcı ile beraber kullanılan beyaz göz kalemi, dudaklarınızda büyüklük algısı yaratarak doğal bir etki yaratabilmektedir.
NE? NASIL?  5 Dakikada hızlı ve pratik makyaj nasıl yapılır?

Bu gibi nedenlerle dudak bölgesinde sık sık kullanılmaya başlanan beyaz göz kalemleri, makyaj malzemeleri arasında beyaz göz kalemlerinin önemini arttıran en önemli detaylar arasında bulunur.

Kaş Altlarında Kullanım

Beyaz renginin ters bir kontrast özelliği bulunduğunu günümüzde birçok kişi bilmektedir. Beyaz renginin bu özelliğini güzellik alanında da kullanmak isteyen kişiler, beyaz göz kalemi yardımı ile birçok gerginleştirme oyununu yapabilmektedir. Bu oyunlardan ilki ise, beyaz göz kalemini kaş altlarında kullanmak olacaktır. Kaşlarınızın hemen altına ince bir çizgi halinde beyaz göz kalemi ile çizgi çekmek, kaşlarınızın olduğundan daha gergin bir görüntüye sahip olmasına olanak tanır.

Bu nedenle fazla olmamak kaydı ile kaş altlarınızda uygulayacağınız beyaz bir rötuş, kaşlarınız ve ten renginiz arasında bir kontrast oluşturarak hem daha belirgin olmasına hem de olduğundan daha gergin bir görüntü çizmesine imkan tanımaktadır. Beyaz göz kaleminin kaş diplerinde kullanımının kadın güzelliğine sunduğu birçok ekstra olanak vardır.

Burun Ucuna Dağıtmak

Beyaz göz kalemlerinin rötuş amaçlı kullanımına ait birçok farklı kullanım tekniği bulunmaktadır. Bu kullanım teknikleri arasında birçok güzellik uzmanı tarafından tercih edilen bir detay ise, beyaz göz kalemlerini burun ucunda kullanarak daha gergin bir görüntü elde etme çabasıdır. Beyaz göz kalemlerini, burun ucuna fazla olmamak kaydı ile sürerek el veya pamuk yardımı ile dağıtabilirsiniz.

NE? NASIL?  Ciltteki makyajın temizliği nasıl yapılmalıdır?

Yan ve düz profilde burun daha kalkık ve gergin bir izlenim yaratacağından oldukça avantajlı bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, beyaz rengin sunduğu kontrast ile birlikte dışarıdan fark edilemez doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Beyaz göz kaleminin burun bölgesinde kullanımı oldukça yaygın olurken, burun ucuna kullanım henüz yaygınlaşmadığından birçok kişi bu detayı atlamaktadır.

Far Pigmentasyonunu Arttırma

Günümüzde makyaj malzemeleri arasında bulunan farlardan birçok kişi, belirli nedenlerden dolayı yakınmaktadır. Özellikle uzun süreli bir kalıcılığa sahip olmaması, istenen renk belirginliğine ulaşılamaması gibi nedenler ile kullanılmaktan kaçınılan farları, beyaz göz kalemleri ile daha etkileyici bir kullanım şansına eriştirebilirsiniz. Beyaz göz kalemleri, sunduğu kontrast özelliği ile birlikte birçok makyaj malzemesi gibi farın da etki alanını arttırabilmektedir.

  • Far kullanımını gerçekleştirmeden önce, far kullanacağınız bölgeye ilk olarak beyaz bir göz kalemi ile rötuşlar atın.
  • Attığınız rötuşları el veya bazı araçlar yardımı ile eşit olarak dağıttıktan sonra, far kullanımı bölgeye gerçekleştirin.
  • İşlem sonrası, fardan aldığınız verimliliğin beyaz göz kalemi kullanımından öncekine göre oldukça belirgin ve doygun olduğunun farkına varacaksınız.

Beyaz göz kaleminin birçok makyaj malzemesine ek olarak destek sunduğu, birçok güzellik uzmanı tarafından bilinmektedir.

NE? NASIL?  Hızlı saç uzatan bakım nasıl yapılır?

İstenmeyen Çizgi ve Çukurlar İçin Kullanım

Günümüzde birçok kişide gerekli nedenler dolayısı ile yüz hatlarında çizgi veya istenmeyen çukurlar olabilmektedir. Bu çukurlar ve çizgiler için, güzellik tıp dünyasının sunduğu birçok imkan olsa dahi; kısa süreli ve pratik çözümlerden biri olan beyaz göz kalemi ile istenmeyen noktaları yok edebilirsiniz.

Beyaz göz kalemini, bu noktaların olduğu yerlere yok olana kadar sürerek belirli bir rötuş alanı yaratın. Daha sonra sanki gizli bir şeyi saklıyormuşcasına ellerinizde beyaz göz kalemini dağıtarak yüzünüzde hala görünüp görünmediğine göz atın. Bir süre sonra bu noktaların beyaz göz kaleminin altında kalarak yüzünüzde bir pürüzsüzlük yarattığına şahit olacaksınız.

Kaş Ortalarında Kullanım

Beyaz göz kalemlerinin bilinen ve sıkça uygulanan yöntemlerinden biri ise kaş ortalarında kullanımdır. Özellikle gözleri veya kaşları birbirlerine fazla yakın olan kişilerin kullandığı yöntem, beyaz göz kalemi ile etkileyici bir görüntüye sahip olmayı sağlayabilmektedir.

Kaşlarınızın tam ortasına kullanacağınız beyaz göz kalemi, kullanım sonrası dağıtıldıktan sonra kaşlarınız veya gözlerinizin birbirinden daha uzak bir görüntüye sahip olduğunu fark ettirebilir. Bir göz oyununa etki yaparak bu işlemi gerçekleştiren beyaz göz kalemi, sağladığı kontrast ile birlikte gözlerinizin veya kaşlarınızın daha ayrık olduğu bir görüntüyü sağlayarak, bu dertten muzdarip olan kişiler tarafından sıkça kullanılmaktadır.