Bazı günler zamanımız oldukça kısıtlıdır. Bu nedenle hızlıca hazırlanmamız gerekir. Kısa zamanda en iyi şekilde makyaj yapıp çıkmak çok da zor değildir. 5 dakikada pratik makyaj yapma önerileri konusunda uygulanabilecek olan birçok adım mevcuttur.

Bu önerilerden bir kısmı ise şu şekildedir:

Cildinizi Temizleyerek Başlayın

Eğer toplamda yalnızca iki dakikanız varsa, bu iki dakikayı cilt temizliğine ayırın. Çünkü her sabah düzenli bir şekilde temizlenen bir cilt zaten doğal ve sağlıklı olan bir yapıya kavuşarak makyaj gerektirmeyecektir. Bu yüzden, mutlaka makyaja cilt temizliğiyle başlayın.

İki dakikada yapılacak olan cilt temizliğinde cilt tipinize uygun olan bir temizleyici jelle yüzünüzü hızlı bir şekilde yıkayın. Daha sonra da cilt tipinize uygun ve ihtiyacınıza göre dengeleyici ya da nemlendirici bir tonik kullanın. Ardından da hızlı bir şekilde emilen bir nemlendirici ile bolca nemlendirin. Daha sonra göz bölgeniz için de ayrı göz nemlendiricisi kullanın. Aynı anda dudaklarınız için de dudak nemlendiricisi sürün.

NE? NASIL?  En Kolay Yapılan Örgü ve Topuz Saç Modelleri

Video: 5 Dakikada Hızlı ve Pratik Makyaj

Cildinizi Basitçe Renklendirin

Cildinizi renklendirmek için şu adımları uygulayabilirsiniz:

  • Bir parmağınıza BB krem, yani renkli nemlendirici püskürtün.
  • Daha sonra da yüzünüzün belli bölgelerine bu nemlendiriciye sürüp parmaklarınızla da hızlıca dağıtın.
  • Ardından parmağınıza gözaltı kapatıcısı alarak bu kapatıcıyı hızlı bir şekilde gözaltlarınıza uygulayın.
  • Daha sonra da dudaklarınıza da basit olan bir renkli nemlendirici uygulayın.

Bu adımların uygulanmasıyla birlikte birazcık da olsa cildiniz renkli bir hale kavuşacaktır.

Kaşlarınızı Şekillendirin

Bir kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızda oluşan boşlukları hızlı bir şekilde doldurun. Ardından da kaş sabitleyici jel ile kaşlarınızı tarayıp sabitleyerek diğer bir hamleye geçin.

Vurucu Hamlenizi Seçin

Bu noktada ise gözlerinize vurgu yapabilir ya da cildinize biraz da olsa ışıltı eklemek isteyebilirsiniz. Kullanımı oldukça yumuşak bir göz kalemi yardımıyla üst kirpik diplerinize doğru koyu renkli olan bir kalem uygulayıp daha sonra da göz kapağınıza yakın olacak bir şekilde kalem far sürerek parmaklarınızla farı göz kapağının kalanına dağıtarak hafif buğulu ve renkli gözlere kavuşabilirsiniz. Göz kaleminden sonra da eğer zamanınız kalırsa dudaklarınızı da güzelce renklendirebilirsiniz.

NE? NASIL?  Yurtdışı tatili için ne kadar para lazım?

Biraz Işıldatın ve Sabitleyin

Hızlı makyaj rutinin son saniyelerinde, vaktiniz varsa yüzünüzün belli bölgelerine biraz highlighter, yani uygulamak mantıklı bir son dokunuş olacaktır. Yüzünüze uygulayacağınız highlighter’ı kaşınızın altına, göz pınarınıza ve son olarak da elmacık kemiklerinizin üstüne parmaklarınızla uygulayın. Daha sonra da alın, burun ve göz civarlarını hedefleyerek de yüzünüze birkaç fıs olacak şekilde makyaj sabitleyici sprey sıkarak makyajınızı tamamlayın.