İlişkileri içinden çıkılmaz hale getiren kadınlar mı yoksa erkekler mi? diye sormadan önce karşılıklı iki tarafta da hatalar yapılabileceğini unutmayalım. İlişkilerde sorunlu kadın ve erkek davranışları olabilir. O nedenle kadınlar veya erkekler mutlu bir ilişki için bu hataları yapmamaları gerekiyor. İşte o ilişkiyi tehlikeye sokan hatalar.

Millet Ne Der? Diye Düşünmek

Özellikle bizim toplumumuzda çok yaygın olan bu soru kalıbı yüzünden ilişkilerin oldukça hasar aldığını söyleyebiliriz. Kişiler mille ne der? diye düşünerek kendilerini kısıtlayabiliyor. Aynı zamanda çok küçük hataları da sırf bu yüzden büyük bir sorun haline getirebiliyorlar. Ama unuttukları şey insanlar kişilerin hayatları hakkında 15 dakika konuşur, ama siz o hayatı yaşarsınız.

Yalan Söylemek

Özellikle ikili ilişkilerde en çok yapılan hata yalan söylemektir. Güven duygunuzun zedelenmesi ilişkileri oldukça olumsuz etkilemektedir. Aynı zamanda bir insanın yalan söylediğini öğrendiğinizde birçok doğruyu sorgulamak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden her ne sebepten olursa olsun kişinin doğruyu öğrenme hakkını elinden almayınız.

NE? NASIL?  Seranay Sarıkaya'dan Şok Cevap "Teklif Ederse Neden Olmasın"

Video: Erkeklerin İlişkilerde Yaptığı 8 Hata

Karşındaki Kişiyi Dinlememek

Birbirinizi dinlemek bir konu hakkında karşındakinin fikirlerini sormak bunlar kişiye değer verdiğinizi gösterir. Bu sorunlarınızı da daha çabuk çözmenizi sağlayacaktır. Eşinizi, arkadaşınızı, annenizi, kardeşinizi veya bir yakınınızı bir şeyler anlatırken, söylerken dinlemediğinizde kişi kendisini önemsemediğinizi düşünür. Oda inat yapıp siz bir şeyler anlatırken sizi dinlemeyebilir. Buda ilişkinize zarar verebilir.

Argo Kelimeler Kullanmak

Argo kelimler kullanmak veya sokak ağzı ile konuşmak karşınızdaki kişiye saygı duymadığınızı gösterir. Bu birkaç kereliğine görmezden gelinse bile alışkanlık haline geldiği zaman kişilik haklarına ve değerlerine saygısızlık olarak algılanır. Maalesef ki günümüzde insan ilişkilerinde oldukça sık yapılan bir hatadır.

Video: Kadınların İlişkilerde Yaptığı 8 Hata