Milyonlarca kullanıcısı olan Youtube üzerinden iş yaparak nasıl para kazanılır? Youtube’da on binlerce farklı kanal bulunuyor. Youtube sitesinde kanalıma hoş geldiniz cümlesiyle başlayan milyonlarca video mevcut. Bu video sahipleri her ay siteden yüksek miktarlarda para kazanıyorlar. Hatta bu yüzden televizyonlardan tanıdığımız ünlüler bile Youtube kanalı açmaya başladı. Youtube sitesinde video paylaşarak para kazanmanızı sağlayacak birkaç yol bulunuyor.

Paylaşımlarınızda Özgün Olmalısınız

Youtube sitesinde para kazanabilmenizin ilk yolu özgün olmanızdan geçiyor. Yani paylaştığınız videoları daha önce hiç kimsenin paylaşmamış olması gerekiyor. Zaten paylaşımınız daha önce başka bir Youtube kullanıcısı tarafından site üzerinde paylaşılmış ise videonuza uyarı gelir ve videoyu kaldırmak zorunda kalırsınız. Videoların aynı olmamasının yanında dikkat edeceğiniz bir başka husus da müzikler. Videolarınızın arka fonunda çalan müziklerin telif haklarına takılmaması için Youtube tarafından telifsiz olarak sunulan müzikleri kullanmalısınız. Bu müzikleri Youtube videolarından bilgi alarak bulabilirsiniz.

NE? NASIL?  Paypal'da hesap nasıl açılır?

İzleyin: Şimdi bir kanal açsanız ne kadar kazanabilirsiniz | youtubedan para kazanma ile ilgili tüm gerçekler

İzleyici Kitleniz Olmalı

İzleyici kitlenizi oluşturmanız için bir süre uğraşmanız gerekir. Maalesef istediğiniz kadar fazla video yükleseniz de insanların sizi birden kitleler halinde takip etmesini sağlayamazsınız. Ancak izleyici kitlenizi zamanla oluşturmanız mümkün. Haftanın belirli gün ve saatinde paylaşım yaparak insanları kanalınıza çekebilirsiniz. Her zaman aynı gün ve saatte video paylaşacağınız için insanların daha fazla aklına kazınırsınız. Bunun yanında kanalınıza yapılan yorumlara sık sık cevap vermeniz de takipçilerinizin sizi daha çok sevmesini sağlayacaktır.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Program Şartlarını İmzalayın

Youtube’da video paylaşmaya başladıysanız öncelikle yapmanız gereken geleceğe yatırım yapmaktır. İleride gelecek olan reklamlardan gelir elde etmeniz için öncelikle Youtube hesabınızın simgesine tıklayın içerik stüdyosuna girin. Sol taraftan kanalın özelliklerine girin. Para kazanmanın altındaki etkinleştire tıklayın ve sizden istenilen adımları gerçekleştirin.

NE? NASIL?  İşe dönüşebilecek hobiler

İleride gelen ödemeleri almak için ise:

  • Adsense hesabı oluşturmalı,
  • Hesapta oturum açmalı,
  • Para kazanmak için videolarınızdan para kazanmayı istediğinizi onaylayıp reklam türleri arasından seçim yapın.

Bu işlemlerin ardından onay kutucuğunu işaretleyin. Artık Youtube’dan para kazanabilmek için yapmanız gereken şey özgün videolar yüklemeye devam etmek. Videolarınız çoğaldıkça reklamlar gelmeye başlayacak.

Video: YOUTUBE PARA KAZANMA AÇMA VE ADSENSE BAŞVURUSU

Para Kazanma Şartları

Youtube’da video yüklemeye devam etseniz de hemen reklam alamazsınız. Bunun için en azından 1000 aboneniz olmalı. Ayrıca kanalınız 10 bin görüntülenmeyi de almış olmalıdır. Bunun yanında son bir yıl içerisinde videolarınızın toplamı en azından 4000 saatlik bir izlenme de almış olmalıdır.