Son dönemler de birçok insan evde ek işler yaparak para kazanmaktadır. Bu gibi yöntemlerin yapılmasıyla birlikte ek kazançlar sağlayan kişiler hem kendine bir hobi edinmiş oluyor hem de daha fazla para kazanmış oluyor. Bu gibi yöntemleri tercih ederek ek kazanç sağlamak için internet üzerinde birçok işler bulabilirsiniz.

Ek Kazanç Yöntemleri

Evde etamin yaparak para kazanma yöntemleri özellikle ev hanımlarının çok fazla tercih ettiği işler arasında bulunur.  Ev hanımlarının bu gibi işlerle uğraşması sonucunda bu tarz işler yaparak gerek mağazalarla anlaşarak gerekse internet üzerinden satış yapmaları da mümkün.

Etamin yapmaya alışkın bir kişiyseniz hobi olarak bu işi yapmak sizin için daha mantıklı olacaktır. Böylelikle zaman geçirmenin dışında daha fazla paralar da kazanabilirsiniz. Etamin yapmak her kadının yapabileceği bir iş değildir.

Genellikle sabır ve el becerisi isteyen bu işi gerçekten yaparsanız ciddi anlamda kazançlar sağlamak da mümkün. Genellikle el işlerine meraklı olan kişiler etamin yapılan ürünleri daha fazla tercih ederler. İyi bir müşteri bulursanız da mutlaka kazancınız daha fazla artmış olur. Bu nedenle etamin yaparak kendinize ek kazançlar da elde etmek mümkün.

NE? NASIL?  Çocuk odalarını nasıl dekore edebilirsiniz?

Video: Etamin-Kanaviçe yapımı (yeni başlayanlar için)

Etamin Yaparak Ne Kadar Kazanç Elde Edilir?

Etamin yaparak ek kazanç elde etmek birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Yapılan el işlerinin değeri genellikle oldukça pahalıdır. Alınan malzemeler ve el emeği de katıldığı zaman yapan kişi oldukça iyi kazançlar elde eder. Etamin yaparak kazanç elde etmek için kendi maliyetinizi kendiniz belirlemelisiniz. Hangi ürünü yaptığınızı ve bu ürün için ne kadar malzeme kullandığınızı belirleyerek maliyetinizi çıkartabilirsiniz. Kazancınızı da böylelikle belirlemiş olursunuz.

Müşteri Nasıl Bulunur?

Evde yaptığınız el emeklerinizi satmak için interneti veya mağazaları tercih edebilirsiniz. Bu gibi el emeklerini satan birçok mağaza bulunmaktadır. Belli dönemler de onlara satış yaparak ürünlerinizi kolay bir şekilde müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Ancak sosyal medya aracılığı ile de ürünlerinizi de kolay bir şekilde satabilirsiniz. Bunun için de etrafınız da bulunan arkadaşlarınızdan destek almak daha sağlıklı olacaktır.

NE? NASIL?  E-Devlet'ten miras sorgusu nasıl yapabilirsiniz?

Etamin nasıl yapılır?

Etamin kumaşları delikli olarak satılan kumaşlardır. Tabi düz kumaşlar üzerine de etamin tela kullanarak yapabilirsiniz. Ancak büyük bir deseni küçük küçük kareleri dokuyarak elde ettiğiniz için fazlaca zamanınızı alır ve bu yüzden biraz sabır göstermeniz gerekir.

  • Etamini düzgün bir şekilde yapabilmeniz ve kumaştaki herhangi bir kaymayı önleyebilmeniz için kasnak kullanmanızı öneririz
  • Kanaviçe iğnelerini ise seçtiğiniz kumaşın türüne seçmeniz fayda sağlayacaktır.
  • İplik seçimi de oldukça önemlidir. Öncelikle hangi deseni çıkaracağınız ve renkleri belirlemeniz gerekir.
  • Aslında kanaviçeye istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. Ama bu işin ustaları ağırlıklı ortadan başlamayı öneriyorlar.

İzleyin: En Basit Anlatımla Kanaviçe Nasıl İşlenir ( Yeni Başlayanlar İçin Etamin )