Hazır gıda satış noktasında çiğköfteci dükkanları önemli bir boyuta gelmiştir. Türkiye genelinde çiğköfteyi çok tüketen bir toplum olmamız sebebiyle satış yapan firmalarda kendilerini geliştiremeye devam etmektedir. Genel olarak kalabalık yerlerde, okullar civarında ve işyerlerinin yanında açılan çiğköfteci dükkânları çok özel paralar kazanırken, çiğköftesi dükkânı açmak sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Çiğköftecilerin açılışında gereken belge ve gerekli evrakların mutlaka bulundurulması gerekir.

Çiğköfte Dükkanı Açmak İçin Önemli Evraklar

Sıfırdan çiğköfteci dükkanı açabilmek ve para kazanabilmek için bazı belgelerinde hazırlanması zorunludur.

Çiğköfteci Açmak İçin Gerekli Olan Evraklar;

 • İşe başlama bildirim belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • Dükkan kira ise kira kontrat belgesi
 • Açılacak dükkân kişiye aitse tapu fotokopisi
 • Vergi Levhasının Fotokopisi
 • Adres bildirim belgesi

Tüm bu evraklar hazırlandığında çiğköftesi dükkanı için önemli bir adımın da atılması mümkündür.

Video: Çiğköfteci nasıl açılır? Çiğköftecilik karlı mıdır?

Çiğköftecinin Aylık Kazancı

Çiğköfteci açmanın birçok alanda avantajı olduğundan kar imajı yüksektir. Özellikle kalabalık yerlerde bu dükkânı açmak daha avantajlıdır. Telefon ile sipariş verilebilen bu özel çiğ köfteci dükkânları çok iyi maddi kazanımlar sağlamaktadır. Ticarette en önemli alan mekân olduğundan aylık kazançlarda bu duruma göre değişebilmektedir. Ana cadde üzerinde bulunan çiğ köfte dükkanları çok güzel para kazandırmaktadır.

NE? NASIL?  Topraksız tarım nasıl yapılır?

Dürüm çiğköftenin yanında ayran ikilisi genelde 5 TL üzerinden satışa sunulmaktadır. Yapılan incelemeler doğrultusunda ayda en az 7500 TL maddi kazanım sağlanırken kişiye kalan en düşük aylık kazanç 3,500 civarında olacaktır. Kısa sürede kazanç sağlamak için çiğköfte satışlarının her gün belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekir.

İzleyin: Çiğköfteciler Kaç Para Kazanıyor?

Çiğköftecilerin Bir Günü

Çiğköfteci açmak için en ideal dükkanı bulup istenen evraklara sahip olunması gerekir. Bu işle uğraşmak isteyenler kar marjı yüksek tutmak için attıkları her adıma çok özen göstermeleri gerekir. Çiğköfteciler son yıllarda önemli bir orana sahiptir. Özellikle mahalle aralarında gece 12’ye kadar açık olan bu dükkânlar aktif satışlarına devam etmektedir. Genel itibari ile sabah 10’dan sonra açılan dükkânlar gecenin son saatlerine kadar hizmet vermeye devam etmektedirler.

Video: yeni fast food; çiğ köfte

Dükkan Açmanın Püf Noktaları

Çiğköfteci lokasyon ticaretin en önemli maddesini oluşturmaktadır. Dükkan açmak istediğiniz alanın keşfini çok iyi şekilde yapmalısınız. Avantajlı bir yerde olan dükkânın aylık kazanımı giderek artmaktadır. Yeni çiğköfteci açmak için çevreye çok dikkat edilmesi gerekir. Başka bir çiğköfteci olmamasına dikkat etmek gerekir. Belli şartlar doğrultusunda yapılan tüm adımlar için hemen erişime geçmek gerekir. Ayrıca dükkanın steril ve özel dekorasyona sahip olması gerekir. Müşteriler için görsellik be hijyeniklik önemli olduğundan dolayı bu detaya önem vermek gerekir.

NE? NASIL?  El Açması Mayasız Tel Tel Gözleme Nasıl Yapılır ?

Video: Çiğköfte Dürüm Nasıl Yapılır- Oses Çiğköfte

Bayilik Veren Özel Firma Listesi

Çiğköfte işine girmek isteyenlerin bazı firmalarla anlaşıp bayilik alması gerekmektedir.

Bu durum zorunlu bir hal aldığından dolayı belli başlı bayilik veren firmalar;

 • Ziyafet çiğköfte
 • Çiğköfte miss
 • Komagene Çiğköfte
 • Erkan Usta
 • Tatlıses çiğköfte
 • Hacıoğlu Çiğköfte

Bu isimler belli başlı olup daha fazla çiğköfte firması da bayilik için hazır bulunmaktadır. Detaylar, ayrıntılar ve fiyatlar için ilgili firmalara direk erişim sağlayarak öğrenebilirsiniz. Çiğköfteci dükkânlarının mutlaka bir bayi ile anlaşması zorunlu olduğundan bu madde önem sağlar. Çiğköfteci dükkanlarında özel fırsatlar için bazı konulara çok dikkat etmek gerekir.

Çok para kazanmak için atılacak adımlar çok değerlidir. Farklı semtlerde maddi kazanımların da değişik olması kişileri endişelendirmemelidir. Bu alanda deneyimli ekipten bilgi paylaşımı yapmak gerekir.