İnsanlar belli bir yaşa ve olgunluğa geldikten sonra hem kendisi, hem de sorumluluğundaki kişilerin temel ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilmek zorundadır. Bunun adına maddi gelir elde edecekleri bir işte çalışmak durumundadır. Bu nedenle günümüzde pek çok kişi eğitim durumu ne olursa olsun, kendi kazancını elde etmeye çalışıyor. Günümüzde artan ihtiyaçlar ve giderler, kişinin iyi bir yaşam sürmesini maddi anlamda zorlayabiliyor. Buna bağlı olarak bazı kişiler, çalıştıkları işin dışında boş zamanlarında da ek iş yaparak ek gelir elde etmeye çalışıyor. Son günlerde oldukça popüler olan akşamları ek iş yaparak para kazanmak ile ilgili birçok iş türü ve iş ilanı bulunuyor.

Ek İş Nasıl Yapılır?

Ek iş, bir kişinin kendi maddi gelirine ek olarak yeni bir gelir elde etmek için yaptığı iş şekli olarak ifade ediliyor. Ek iş nasıl yapılır ya da nereden ek iş bulunur, konusunda birçok farklı bilgi bulunuyor. Ancak bu bilgilerin bir kısmı yanlış ya da daha doğrusu eksik olabildiği için ek iş yapmak isteyen kişilerin bu konuda doğru bilgiye ulaşması oldukça zor olabiliyor. Genellikle ek iş yapabilmek için ek iş yapmak isteyen kişinin birtakım girişimlerinin olması gerekiyor. Ayrıca iş ilanlarını takip ederekte ek iş bulmanız daha kolay ve mümkün olabiliyor.

NE? NASIL?  Aile Bakanlığı Müjde Verdi! Her Ay Düzenli Ödeme Yapılacak... Hemen Başvuru...

Sabah 9 akşam 5 arası mesai döngüsünden kurtulup, kendi çalışma saatlerini ayarlamak istiyorsun. Freelance olarak hayatını devam ettirmek mi istiyorsun? İşte evden para kazanmak için 7 pasif gelir kaynağı;

 1. Web ve grafik tasarım: Bağımız bir evden tasarımcı olabilirsiniz. Yeteneklerinizi paraya döndürmek için en iyi yollardan biri.
 2. Youtube’dan para kazanmak: Eğer doğru şekilde yaparsanız, iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Özellikle bildiğiniz şeylerin videolarını çekip, doğru başlıklarla yayınlarsanız çok güzel paralar kazanabilirsiniz.
 3. Online ders vermek: Bugünlerde online kurs açıp, bu kursları satmak oldukça moda.

Diğer yolları aşağıdaki videodan detayları ile öğrenebilirsiniz. Evden para kazanmanın hiç de zor olmadığını göreceksiniz.

İzleyin: Evden Para Kazanmanın En Kolay 7 Yolu

Akşamları Evinizde Yapacağınız Ek İşler

Eğer dışarıda bir işte çalışmak yerine evinizin ortamında bir işte çalışmak istiyorsanız ya da çocuklarınız veya ilgilenmeniz gereken kişiler olduğu için evden çalışmanız gerekiyorsa akşamları evden yapacağınız ek işler şunlardır:

NE? NASIL?  Denizbank Müjdeyi Verdi! Borç Transfer Kredisi ile Herkese 0 Faizli Kredi Uygulaması Başladı...

Bu gibi işleri akşam yaparak evinizin ortamında çalışarak ek gelir elde edebilirsiniz.

Akşamları Dışarıda Yapılacak Ek İşler

Genel olarak yapılacak ek işler belli olsa da akşamları yapılabilecek ek işler de bulunuyor. Eğer sizde akşamları çalışıp ek gelir elde etmek istiyorsanız akşamları yapabileceğiniz ek işler şunlardır:

 • Güvenlik görevlisi
 • Vale
 • Temizlik görevlisi
 • Çocuk bakıcılığı
 • Oyun ablası/abisi
 • Özel ders vermek
 • Taksicilik
 • Yaşlı ve hasta bakıcılığı
 • Garsonluk
 • Mutfak elemanı
 • Barmenlik

Akşamları ek iş yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız bu işlerden sizin için en uygun olanını tercih ederek akşamları ek iş yapabilirsiniz.

Akşamları Ek İş Yapmak Nedir?

Ek iş yapmak, genel olarak temelde yapılan işin dışında kalan boş vakitleri belli bir iş yaparak geçirmek ve bu sayede ek gelir kazanmak olarak ifade ediliyor. Her ne kadar ek işler, genellikle tatil günlerinde ya da gündüz vakti olan boş zamanlarında yapılır gibi bir kanı olsa da günümüzde bu durum biraz değişiklik gösterebiliyor. Günümüzde pek çok kişi, akşamları iş ya da okul çıkışında birkaç saatini ayırabileceği işlerde çalışıyor. Bu sayede hem günlük işlerini halledip hem de ek gelir elde edebiliyor.

NE? NASIL?  Emekli Maaşlarına 358 TL Zam Yolda...

 

Akşamları Ek İşte Saat Aralığı

Aslında bu durum nerede çalıştığınız ve ne iş yaptığınız ile ilgilidir. Örnek olarak garson ya da mutfak elemanıysanız daha uzun süre çalışırsınız. Ancak özel ders ya da oyun oynatıyorsanız süre daha kısa olacaktır. Genel olarak akşamları 2 ile 6 saat arasında çalışabilirsiniz.

Akşamları Ek İş Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

Ek gelir elde etmek için yapılan işlerde her ne kadar net bir rakam vermek doğru olmasa da burada da belirleyici olan yapılan iş ve çalışma saatidir.