Kediler gündelik hayatımızın büyük bir parçasıdır. Geçmişten günümüze kadar hayatımızda hep belirli bir yere sahip olan kedilerimiz, yeri geliyor evimize şenlik katıyorlar. Kedi ve köpekler günümüzde en iyi dostlarımız haline geldi fakat her zaman her kediyi veya köpeği evimize alıp bakımını üstlenemiyoruz. Fakat onları dışarıda sıcaktan,  soğuktan, tehlikelerden, açlıktan korumak için yapabileceğimiz bazı şeyler var.

Günün büyük bir zamanını aç geçiren sokaktaki dostlarımıza yemek ve su temin edebilir, onları soğuktan veya güneşten korumak için basit evler yapabiliriz. Fakat onlar için çok önemli bir ihtiyacı karşılayan bu evleri en basit, sağlam ve güvenilir bir biçimde nasıl yapabiliriz? Elimizden geldiğince kolay yapabileceğimiz ve daha çok kediye ulaşabilecek şekilde kedi evi yapımı örnekleri var.

İzleyin: Evde Kartondan Kedi Evi Yapımı Kolay

Bu videoda size yavrular, yavru köpekler, kediler veya köpekler için modern 2 katlı karton bir ev inşa etmeyi gösteriyorum. Evin 2 katı, güçlü merdivenleri, büyük pencereleri vardır. Gördüğünüz gibi, yavrularım gerçekten sonuçtan hoşlanıyor.

Kedi Evi Çeşitleri ve Kedi Evi Yapımı

Evimizde bile bulabileceğimiz, ulaşması oldukça kolay araç gereçlerle kedi evi yapmamız mümkün.

  • Basit bir ayakkabı veya eve satın aldığımız herhangi bir şeyin kutusunu sağlamlaştırıp bir tarafını açık bırakırız. Daha sonra tişört geçirir ve kedilerin sevdiği gibi gizli bir alan oluşturmuş oluruz. Yağmurdan etkilenmemesi için poşet geçirirsek gayet kullanışlı ve basit bir kedi evi yapmış oluruz.
  • Bakkaldan, marketlerden bulduğumuz kolileri köşelerden zımbalayarak veya yapıştırarak sağlamlaştırıp aynı şekilde poşetle koruma sağlayarak yine çok basit bir kedi evi yapabiliriz. İçerisine yumuşak yastık veya yastık niyetine kullanmadığımız kıyafetlerden koyarak konforlu bir alan yaratabiliriz.
  • Bu seçeneklerden birazcık daha masraflı fakat kesinlikle daha korunaklı olan seçenek ise tahta kullanarak kedi evi yapmaktır. Kesinlikle daha uzun ömürlü ve daha güvenli olacaktır. Kedilerin sığabileceği büyüklük için yeterli tahtayı alıp bunları birbirine çekiç ve çivi ile monte edersek harika bir kedi evi yapmış oluruz. Hatta mimari tasarımlar bile yapabilirsiniz bu kedi evleri üzerinde.
NE? NASIL?  Instagram’dan fotoğraf nasıl indirilir?

Sokak hayvanlarının canının da en az bizim canımız kadar değerli olduğunun bilincinde olalım ve onları korumaya çalışalım. Bu minik fakat dayanıklı ve korunaklı kedi evlerimiz onları koruma yolunda attığımız basit, minicik bir adım sadece.