Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir? Hayvan dostlarımızla sık vakit geçirmekteyiz ve onların daha rahat şekilde hareket etmeleri adına ​​​​hayvanlar için önerilen pire ilaçları bizler için de önemli hale gelmektedir. Pire denilen hayvan zıplayan, siyah görünümlü, ısıran ve ısırması nedeniyle kaşıntı gibi rahatsız edici olaylara yol açan bir hayvandır. Genellikle kedi, köpek gibi hayvanlarda daha sık bulunur. Bu hayvanın uzaklaştırılması adına kullanılan ilaçlara pire ilacı denilmektedir.

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir?

Hayvanlar İçin eczanede veya internet sitelerinden alabilecekleri pire ilaçları mevcuttur. Bu konuda piyasada birçok pire ilacı çeşidi mevcuttur. Farklı isimlerde ve özelliklerde birçok pire ilacı mevcuttur. Eczanelerden bilgi alarak önerilen pire ilacını satın alabilirsiniz. Hayvana özel ve insana özel olan en uygun pire ilaçları eczane tarafından temin edilebilir. Önerilen ürünü almak daha etkili olacaktır.

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir?

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir?

Pire İlaçları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Pire denilen hayvanlar üzerlerinde bulundukları hayvanı ısırarak onların acı çekmesine, kaşınmasına, hareketlerinin kısıtlanmasına, sinirliliğe neden olmaktadır. Uygun pire ilacı kullanımı sonrası hayvanlar bu sıkıntılardan kurtularak daha temiz ve enerji şekilde hareketlerine devam ederler. Hayvanların yanı sıra insanda da kaşıntı, kızarıklık, sinirlilik, huzursuzluk ve çeşitli hastalık taşıyıcı etkeni olabilmektedir. Uygun pire ilacı kullanımı insanlar içinde son derece faydalı ve kolaylık sağlayan ilaçlardır.

NE? NASIL?  İnsan yüzüyle mutant keçi nasıl doğdu?

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nasıl Olmalıdır?

İyi düzeyde bir pire ilacına sahip olmak için bazı özellikleri karşılaması gerekir.

Bu özellikler şunlardır:

 • Hayvan için zehirli kimyasallar içermemelidir.
 • Ciltte ve hayvanlarda deriyi tahriş etmemelidir.
 • Etki mekanizması yüksek olmalıdır. •Hayvanlara uygulanması kolay olmalıdır. •Sağlığa zarar vermemelidir.
 • Pire ilaçları ve spreyleri güvenilir yerlerden alınmalıdır.
 • Ambalaj içerikleri sağlam olmalıdır.

Bu özellikler sayesinde hem hayvanların hem de insanların daha kalıcı olarak bu parazitlerden temizlenmesi kolaylaşmış olur. Zehirli ve içeriği bilinmeyen kimyasallar tercih edilmemelidir.

Hayvan İçin Pire İlacı Kullanımı Nasıldır?

Pire ilaçlarını kullanımı oldukça kolaydır. Bazı özel ayrıntılara dikkat edildiği taktirde kısa zamanda etkisini göstermektedir.

Şu şekilde kullanılmalıdır:

 • Hayvana uygulanacak pire ilacı öncelikle temin edilmelidir.
 • Alınan ilacın kullanım reçetesi iyice okunmalıdır.
 • Hayvana uygun pozisyon vererek ilaç eldiven yardımıyla hayvanın bütün vücuduna yedirilmelidir
 • Yarım saat gibi uygun görülen zamana kadar ilaç bekletilmelidir.
 • İlaç sonrası hayvanı tarak yardımıyla tarayarak pirelerin daha hızlı uzaklaştırılması sağlanabilir.
 • Sonra hayvan uygun sabun ve suyla yıkanmalıdır.
 • En son aşama kurutma işlemidir. Hayvan kurutulmalıdır.
NE? NASIL?  Kartondan kedi evi nasıl yapılır?

Bu aşmalardan sonra hayvanı pire gibi parazitlerden uzaklaştırmak son derece mümkündür. Evlerde sizler tarafından uygulandığı gibi veterinere götürerek de bu işlemleri yaptırmak mümkündür.

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir?

Hayvanlar İçin Önerilen Pire İlaçları Nelerdir?

İnsanlarda Pire İlacı Kullanılır Mı?

Pire İlacı hayvanlara ve insanlara özel ayrı çeşitlerde üretimi yapılabilen ürünlerdir. Bu ürünlerin insanlara özel tasarlanmış şeklinde olanları almak daha doğrudur. Genellikle krem, sprey gibi şekillerde insanları pirelerden koruyan pire ilaçları mevcuttur. İnsan için de pire ilacı kullanılmaktadır.

Hayvanlar İçin Doğal Yollarla Pire Uzaklaştırmak Mümkün Müdür?

Pire gibi hayvanları doğal ilaçlar kullanarak uzaklaştırmak mümkündür. Kimyasal ilaç kullanmak istemeyen kişiler evlerinde bulunan doğal ürünlere daha sıcak bakmaktadır. Evlerde kullandığımız ve birçok hastalığa şifa olan sirke bunlardan bir tanesidir. Sirke hayvan sularında veya vücutlarında kullanılarak hayvanlarda pire uzaklaştırılması için kısmen etkilidir. Bir diğer doğal ilaç ise sarımsaktır. Sarımsak içeriğinin yanı sıra kokusu nedeniyle pirelerin uzaklaşmasını sağlar. Bu yollarla dahi hala uzaklaşamayan pireler varsa en etkili yöntem eczanelerden alınan pire ilaçlarıdır. Doğal yöntemlerin yanı sıra daha çok etki eden eczane içerikli ilaçlardır.