Berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacaklar. Saç kesiminde yeniliği tercih edenler için 2020 yılına ait saç kesim trendleri nelerdir sorusunun cevabını araştırdık. Bu senenin trendlerinde daha çok havalı ve cesur kesimler göze çarpıyor. Sizde saç modelinizi değiştirmek ve bu senenin trendlerine ayak uydurmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

2020 Yılının Trend Saçları

Saç trendleri, her sene farklılık gösteriyor. Saç modasını yakından takip edenler için bu senenin trend modelleri, beklentileri karşılıyor. Bu senenin saç trendleri arasında, cesur değişiklikler ön planda.

İşte 2020 yılının trend kesimleri;

  • Küt Saçlar
  • Pixie Kesim
  • Perde Perçemler
  • Katlı Kesim
  • Vintage Bob Kesim
  • Long Bob Kesim

2020 yılının trend kesimlerine bakıldığında, kısa saç rüzgarının bu senede eseceğini söylemek mümkün. Fakat uzun saçlarından vazgeçemeyenler için de havalı kesim modelleri var. Stilinizde değişikliğe gitmek istiyorsanız, size en uygun modeli bularak 2020 modasına ayak uydurabilirsiniz.

NE? NASIL?  Geçmişten günümüze makyaj modası nasıl değişti?

Video: Yılın saç kesim trendleri (2020)

Küt Saçlar

2020’nin trend saç modelleri arasında küt saçları görmek mümkün. Oldukça modern ve havalı bir görüntüsü olan küt kesim saçlar, bakımı açısından da kolaylık sağlıyor.

Pixie Saç Kesimi

Kısa saç severler için bu seneki en cesur trend olarak pixie saç kesimi göze çarpıyor. Farklı ve havalı bir görüntü isteyenler için mükemmel bir seçim olan pixie kesimi, sokak stiliyle de göz alıcı bir uyum sağlıyor.

Perde Perçemler

Saçlarında minimal bir değişiklik isteyenler için en güzel model perde perçemlerdir. Uzun ve geçişli görüntüsüyle saçlara hareket katan perde perçemler, atkuyruğu ve topuz gibi toplu saç modelleriyle de mükemmel uyum sağlıyor.

Katlı Kesim

Katlı kesim modeli hemen hemen tüm saç türlerine ve renklerine yakışan bir modeldir. Özellikle uzun saçlarından vazgeçemeyenler için en trend model, katlı kesimdir. Çene hizasından başlayan katlarla, uzun saçlarınıza havalı ve canlı bir görüntü katabilirsiniz.

NE? NASIL?  El ayak bakımında püf noktaları nelerdir?

Vintage Bob Kesim

2020 saç kesim trendleri arasında, geçmişten esintiler de görmek mümkün. 1970’li yılların sadeliği ile günümüzün modernliğini bir arada taşıyan vintage bob modeli, saçlarınızın daha hacimli görünmesini de sağlıyor.

Long Bob Saç Kesimi

Saçlarım ne çok uzun ne de çok kısa olsun diyenlerin imdadına long bob kesimi yetişiyor. Orta uzunluğa sahip saçlarda mükemmel bir stil yaratan long bob kesimi, salaş kâküllerle birleşince, çok hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. Ayrıca saçlarının hacimsizliğinden şikayet edenler için bu modelin saçları daha hacimli gösterdiğini de söylemek gerekiyor.