Güzel bir makyaj yapmak isteyenler, yeni başlayanlar için makyaj tüyoları sizin için en ideal seçim olacaktır. Siz de makyaja yeni başlıyorsanız ve makyaj hakkında bir fikriniz yoksa bu tüyoları uygulayın. Makyaj yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Basit tekniklerle siz de güzel makyajlar yapabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar Ne Yapmalı?

Her şeyden önce etkili bir yüz bakımı yapılmalıdır. Bunun için önce cilt tipinizi belirlemelisiniz. Cildiniz yağlıysa daha çok su bazlı ürünler kullanmalısınız. Cildiniz kuruysa daha yoğun nemlendiriciler kullanmalısınız. Karma bir cilt yapınız varsa yine yağlılık hissi vermeyen temizleyicileri ve nemlendiricileri kullanmalısınız. Düzenli aralıklarla cildinize maske yapabilirsiniz ancak her kimyasal ürün cildinize iyi gelmez. Bu yüzden evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeleri tercih edin.

Yüz Epilasyonu

Doğal bir kaş görüntüsü yaratmalısınız. Önce kaşlardaki fazlalıkları ağda ve cımbız yardımıyla toplamalısınız. Ayrıca kaş ortasını da almalısınız. Daha sonra kaşlarınızı makas yardımıyla kısaltabilirsiniz. Şekil vermek isterseniz ip kullanabilirsiniz. Kendiniz yapmayacaksanız kuaföre gitmelisiniz. Daha sonra bir fırça yardımıyla kaşlarınızı fırçalayın. Böylece doğal görünüm elde edeceksiniz. Kaşlar bittikten sonra dudak üstünü ağda yardımıyla almalısınız. Kalan küçük tüyleri cımbızla alın. Böylece tertemiz ve bakımlı bir yüze kavuşacaksınız.

NE? NASIL?  Kuru şampuanlar saçınıza zarar verir mi?

Doğru Bir Makyaj İçin

Yeni başlayanlar için doğru makyaj oldukça kolaydır. Fazla ürün kullanmanıza ve uğraşmanıza gerek yoktur.

Uygulayacağınız makyaj adımları ise şu şekildedir;

  • Nemlendirme
  • Ten makyajı
  • Göz makyajı
  • Dudak makyajı

Bunlar uygulamanız gereken makyaj adımları olmaktadır. Kolay ve pratik olan bu tekniklerle doğal bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Nemlendirme

Yüzünüzü güzelce temizledikten sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile güzelce nemlendirin. Makyajdan önce cildi iyi bir şekilde nemlendirmek makyajınızın daha kalıcı ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Tüyoları

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Tüyoları

Ten Makyajı

Ten makyajı için abartılı ürünlere gerek yoktur.

Yalnızca şu ürünleri kullanmanız yeterli olacaktır;

  • Kapatıcı
  • Gözaltı kapatıcısı
  • Pudra
  • Allık

Bunlar yeni başlayanlar için yeterlidir. Fondöten ya da bronzer gibi riskli ürünler yeni başlayanlar için ağır olacaktır. Gözaltı kapatıcısı gözlerin altlarına uygulanır. Gözaltı morlukları için idealdir. İhtiyacınız varsa uygulayabilirsiniz. Kapatıcıyı ise sivilce izlerinin ve lekelerinin üzerine sünger yardımıyla iyice dağıtın. Fazla sürmemeye dikkat edin. Pürüzsüz bir görüntü için fırçayla pudra sürün ve dağıtın. Son olarak ise pembe ya da şeftali tonlarında hafif bir allık uygulayın. Böylece pürüzsüz ve doğal bir ten görüntüsü ortaya çıkacak.

NE? NASIL?  Bordo ruj ile doğru makyaj nasıl yapılır?

Göz Makyajı

Öncelikle kaşlarınıza uygun bir far ile kaşlarınızdaki boşlukları doldurun. Göz makyajına ise kirpik kıvırtıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak başlayın. Daha sonra siyah maskara uygulayın. Dilerseniz birkaç kat sürebilirsiniz. Ancak her kat için kurumasını bekleyin. Yeni başlayanlar için göz farı pek önerilmez ancak çok kullanmak isterseniz açık pembe ya da nude tonlarında hafif pırıltılı göz farlarından uygulayabilirsiniz. Onun haricinde gözaltlarınıza siyah göz kalemi uygulayın ancak hafif bir şekilde uygulayın.

Dudak Makyajı

Dudaklarınıza peeling yaparak ve nemlendirerek başlayın. Yeni başlayanlar için en uygun renkler dudak rengine yakın olan tonlardır. Bu tonlarda bir ruj ve yakın tonda bir dudak kalemi alın. Önce dudak kalemi ile dudaklarınızın sınırını dikkatli bir şekilde çizin. Böylece dudaklarınız daha dolgun olacak. Sonra doğal rujunuzu uygulayın. Eğer bu şekilde bir dudak makyajı yapmak istemezseniz, üzerine şeffaf parlatıcı sürebilirsiniz. Aynı zamanda sadece pembe ya da şeftali tonlarında bir dudak parlatıcısıyla doğal ama şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

NE? NASIL?  Evde el ve ayak tırnak bakımı nasıl yapılır?