Yaz aylarına yaklaştığımız dönemde önem kazanan bir konu olarak yazın cilt bakımında profesyonel yöntemler nelerdir?  Yaz aylarında genel olarak insanlar güneşe maruz kalıp deniz ve doğa içinde yerini aldığı zaman dış koşullardan oldukça fazla etkilenmektedir. Bu da insan cildi üzerinde etki yaratıyor. Cildi yıpratma ve leke oluşturma ve benzeri durumların oluşmasına neden olmaktadır.

Yaz Aylarında Oluşan Cilt Problemleri

Yaz ayları boyunca güneş ışınlarının fazla olması ve havanın çok sıcak olması ile birlikte birden fazla cilt problemi söz konusu oluyor. Güneş genel olarak cildimize olumsuz bir etki yaratabiliyor. Cildi beslediği kadar cildim zarar da söz konusudur. Yaz aylarını özellikle tatil beldelerinde geçirdiğimiz zaman birtakım şeylere dikkat etmemiz gerekiyor. Dikkat etmediğimiz zaman cilt hastalıkları söz konusu olabiliyor. Yaz aylarında birden fazla cilt probleminin kendini gösteriyor. Onlara bakacak olursak;

 • Güneş yanıkları
 • Alerjik reaksiyonlar
 • Bakteri ve mantar
 • enfeksiyonları
 • Güneş lekeleri
 • Cilt kurulukları
 • İsilik
NE? NASIL?  Burun bölgesindeki siyah noktalardan nasıl kurtuluruz?

Yaz aylarında bu tür cilt problemleri ile karşılaşmak mümkündür. Herhangi bir önlem alınmadığı takdirde cilt kanseri ne kadar gidebilecek sorunlar kendini göstermektedir.

Video: Yazın cildi güneşten ne şekilde korumak gerekir?

Yaz Sonrasında Cilt Bakımı

Yaz günlerinde cildin nem dengesi bozuluyor ve güneş yüzünden cildimizde mat ve kuru bir görünüm kendini gösteriyor. Bunun yanında cildimizde sarımsı renk değişiklikleri ve leke oluşumları kendini gösteriyor. Bu tür durumları önlemek çok fazla mümkün olmuyor. Bu nedenle insanlar yaz aylarından sonra profesyonel olarak cilt bakımları yaptırıyor. Genel olarak bu cilt bakımlarında bakacak olursak;

 • Ton farklılıkları ve güneş lekeleri gidermek için yağ lazer uygulaması
 • Cilt tonunu eşitleme işlemi olarak karbon peeling
 • Cilt gençleştirme ve temizleme işlemi olarak hydrafacial
 • Bakım cildi yenileme ve canlandırma işlemi olarak Mezoterapi
NE? NASIL?  Cilde zarar veren hatalı alışkanlıklar nelerdir?

Bu uygulamalar yapılarak yaz aylarından sonra cilt yenilemeleri yapılabiliyor.

Ton Farklılıkları Ve Güneş Lekeleri Gidermek İçin Yağ Lazer Uygulaması

Yaz ayları boyunca oluşan güneş hasarları ile birlikte 100 ve ellerimizin üzerinde ve dekolte bölgelerinde lentigo adı verilen güneş lekeleri oluşabiliyor. Bu durumlarda ya lazer tedavileri uygulanabiliyor. Bu tedavi ile birlikte ciltte bulunan fazla melanin parçaları parçalanıyor ve lekeler bu şekilde giderilmiş oluyor.

Cilt Lekeleri Ve Aknelerin Giderilmesi İçin Karbon Peeling

Üzerine kömür içeren bir karbon maskesi sürülüyor. Bunun sonrasında ya lazerleri ile birlikte bu maske ciltten ayrıştırılır. Bu karbon maske ile birlikte lazerin enerjisini yoğunlaştırır Tedavinin etkinliği arttırılıyor. Bu tedavi ise ciltte meydana gelen değişimlerin ve oluşan lekeleri tedavi ediyor Bunun sonucunda cilt tonu eşitlemek gözenekler daha sıkı hale geliyor.

NE? NASIL?  Kırmızı ruj tonu nasıl seçilmelidir?

Cilt Gençleştirme Ve Temizleme İşlemi Olarak Hydrafacial

Cildi gençleştiren ve temizleyen bu bakım her mevsim olduğu gibi yaz aylarından sonra da uygulanabiliyor. Bu bakım ile birlikte cilt gençleşiyor ve arındırılıyor. Bu işlem içerisinde vortex adı verilen bir teknoloji kullanılıyor. Bu şekilde cildin ölü hücrelerden arındırılması sallanıyor. Bu da cilt üzerinde meydana gelen ton eşitsizliklerini, lekeleri ve ince çizgileri iyileştiriyor.

Bakım Cildi Yenileme Ve Canlandırma İşlemi Olarak Mezoterapi

Mezoterapi yazın meydana gelen leke gibi birçok problemi onarıp cildi Sonbahara hazır hale getiren bir yöntemdir. Bu Mezoterapi yöntemi cilde nem ve parlaklık kazandırıyor. Mezoterapi tedavisi içerisinde cilde faydalı olan bazı vitaminler cildin orta tabakasına enjekte yapılıyor. Mezoterapi işlemi doğrudan olarak cildin orta tabakasına enjekte edildiği için daha iyi sonuçlar veriyor.